מוסדות לימודים
המכללה למינהל
המכללה למינהל
בית הספר לניהול
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
היחידה לקורסים והשתלמויות
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
המכללה האקדמית אשקלון - היחידה ללמודי חוץ
קורס חוקרים פרטיים ומנהלי בטחון
מיקום בארץ: אשקלון
היחידה הארצית לחקירות וביטחון
היחידה הארצית לחקירות וביטחון
בחסות המרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה

לימודי הכשרת חוקרים פרטיים

תעודה העשרה בהכשרת חוקרים פרטיים

קורס הכשרת חוקרים פרטיים מקנה מקצוע מעניין ומאתגר, הנוגע לתחומים רבים בחיי היום יום. תפקידם של חוקרים פרטיים הוא לבצע פעולות של בילוש וחקירה, בדומה לפעולת של בלשי משטרה, אך במסגרת אזרחית ולאחר בקשה של לקוח ספציפי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס חוקרים פרטיים - מידע כללי

חוקרים פרטיים נדרשים במקרים רבים, דוגמת סכסוך בין בני זוג ומעקב בכדי להוכיח בגידה, חקירת אנשים התובעים את הביטוח עבור נזקים מוגזמים, איתור רכוש שנגנב או נעלם, איתור אנשים כדי להגיש נגדם תביעות משפטית, ריגול עסקי והשגת מידע על חברה מתחרה, ועוד. חוקרים פרטיים פועלים בשליחותם של חברות עסקיות, רשויות ממשלתיות, תאגידים עסקיים, עורכי דין, חברות ביטוח, מוסדות בנקאיים וגם של אנשים פרטיים.

לימודי הכשרת חוקרים פרטיים הינם תחום חדש, אשר נולד לאחר הסדרת התחום במדינת ישראל בחוק בשנת 1972. חוק זה קובע את ההכשרה הדרושה לקבלת רישיון חוקר פרטי, את הרישיון הדרוש לשם הפעלת משרד חקירות, וכן את סמכויות ותחומי העבודה של החוקרים הפרטיים במדינת ישראל. חוקרים פרטיים בישראל מהווים כוח עזר ותגבור למערכת אכיפת החוק, ומוסמכים לעסוק בעבירות בתחום השוק האזרחי, עבירות פליליות ואזרחיות גם יחד. אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת חוקרים פרטיים, אולי יעניינו אתכם גם הלימודים בקורס אבטחת אישים ומשלחות ולימודי בטחון ואבטחה.

לימודי הכשרת חוקרים פרטיים - מה לבדוק לפני שנרשמים?

לימודי הכשרת חוקרים פרטיים אורכים שנה עד שנה וחצי, וניתן לבחור בין לימודי בוקר ללימודי ערב, המאפשרים לשלב בין הלימודים לעבודה. ניתן ללמוד הכשרת חוקרים פרטיים במגוון מכללות ברחבי הארץ, אולם מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים.

ללמוד להיות חוקר פרטי - נושאי הלימוד בקורס

תוכנית לימודי הכשרת חוקרים פרטיים עשירה ומגוונת, ומקיפה נושאים ממגוון רחב של תחומי ידע. ניתן דגש רב על תורת החקירות, ולימודי התחום כוללים היכרות מעמיקה עם מערכת השפיטה בישראל, רשויות החקירה השונות, יסודות המודיעין, פוליגרף ושימושיו, הפרדת רשויות, מעקבים ותצפיות, איסוף ואבטחת מידע, מניעת עבריינות, תורת החקירות, סוגי חקירות, תורת התשאול, וטכניקות חקירה.

תחומי ידע נוספים בלימודי הכשרת חוקרים פרטיים הם מיומנויות ניהול שונות, היבטים משפטיים, הונאות, דיני ראיות, לימודי גרפולוגיה, אתיקה מקצועית, חוק הגנת הפרטיות, פוליגרף, חוק האזנות סתר, חוק חוקרים פרטיים, ופרקים רלוונטיים בחוק העונשין. במסגרת לימודי הכשרת חוקרים פרטיים הסטודנטים מתנסים במעקב ביום ובלילה, מבקרים בבתי משפט, ומתרגלים מעקבים ותצפיות בשטח.

קורס הכשרת חוקרים פרטיים - הליך קבלת הרישיון

תנאי מחייב לקבלת רישיון חוקר פרטי לאחר סיום לימודי הכשרת חוקרים פרטיים, הוא התמחות במשרד חקירות פרטי במשך שנה וחצי, תחת אחריותו של חוקר פרטי מנוסה. רק לאחר תקופת ההתמחות, במידה ויש המלצה מהחוקר הפרטי, ניתן לגשת למבחן הסמכה של משרד המשפטים, המזכה ברישיון חוקר פרטי. בשל תנאי זה תחום החקירות הפרטיות בישראל נחשב למפוקח וממוסד, וגם מי שנזקק לביצוע חקירות פרטיות בחו"ל מעדיף לשכור חוקרים פרטיים מישראל לשם ביצוע עבודה זו.

לימודי הכשרת חוקר פרטי - אפשרויות התעסוקה

רק לאחר סיום למודי הכשרת חוקרים פרטיים, התמחות באורך שנה וחצי, הצלחה במבחן ההסמכה של משרד המשפטים וקבלת רישיון חוקר פרטי, ניתן לעבוד בתחום בצורה חוקית ומאושרת. מגוון אפשרויות התעסוקה הוא גדול, וניתן לבחור בין השתלבות במשרדי חקירות, עבודה כחוקר פרטי בחברות מסחריות וארגונים עסקיים, או פתיחת משרד פרטי ועבודה כעצמאי. 

שירות אישי חינם
לימודי הכשרת חוקרים פרטיים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?