מוסדות לימודים
מכללת HackerU
מכללת HackerU
HackerU - לימודי הייטק והתחייבות לעבודה
מיקום בארץ: רמת גן
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ברוך הבא אל העתיד שלך
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
מכללת מדיאטק הייטק
מכללת מדיאטק הייטק
מרכז ההדרכה הגדול והמוביל בצפון למחשוב וטכנולוגיה
מיקום בארץ: חיפה, קריות, חדרה, כרמיאל, נהריה
מכללת נשיא טכנולוגיות
מכללת נשיא טכנולוגיות
המכללה לגרפיקה, מחשבים ותקשורת
מיקום בארץ: רמת גן
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי בדיקת תוכנה בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע
תפנית
תפנית
ביה"ס למנהלים ופיננסים של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: מרכז
מכללת סלע
מכללת סלע
מכללה למחשבים וגרפיקה הוותיקה בישראל!
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי QA בדיקת תוכנה

תעודת העשרה בבדיקת תוכנה QA

בדיקת תוכנה QA הינה תחום התמחות בתוך הבטחת איכות, ושני תחומים אלה מהווים חלק ממכלול רחב של פעולות שמטרתן היא הבטחת איכות המוצר בכל שלבי הייצור. כיום ישנה דרישה רבה לאנשי קורס בדיקת תוכנה QA, ולימודי התחום מאפשרים להשתלב בתחום מבוקש ומאתגר, ומתגמל מבחינה כספית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בדיקת תוכנה - QA - מידע כללי

הבטחת איכות תוכנה היא אחד התחומים החשובים ביותר בעולם המחשוב, וביצוע נכון ומקיף של בדיקות תוכנה בכל שלבי הייצור, משלב התכנון והעשייה ועד לשלב הייצור הסופי, מאפשר לגלות בעיות ותקלות בזמן אמת ולמנוע נזקים כלכליים עתידיים לארגון. לימודי בדיקת תוכנה QA מקנים כלים מקצועיים ומיומנויות חשובות, ומקנים את הידע בנושאים כמו עבודה מול כלי פיתוח חדשים, נוהלי עבודה ועוד.

על עובד בדיקת תוכנה QA מוטלת אחריות רבה, ובין השאר עליו לאסוף ולנתח נתונים, לתכנן ולבצע את תחום בקרת האיכות, לנהל את מערך בקרת האיכות, תכנון ולבצע בדיקות תוכנה לפי הצורך, וכן לקבוע נהלי עבודה לתחומי בקרת איכות ואבטחת איכות. בשל השינויים הטכנולוגיים הרבים שחלו בשנים האחרונות, לימודי בדיקת תוכנה QA מתעדכנים ללא הרף, ומותאמים לתוכנות החדשות בשוק.

לימודי הכשרת בודקי תוכנה - QA - איפה כדאי ללמוד?

לימודי בדיקת תוכנה QA אורכים בין חצי שנה לשנה וחצי, תלוי האם לומדים במסלול לימודי בוקר או לימודי ערב. ניתן ללמוד בדיקת תוכנה QA במגוון מכללות ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. כדאי לשאול האם למדריך יש תעודת הסמכה ממיקרוסופט לכל הגרסאות של בדיקת תוכנה QA, ובכך לוודא את רמתו המקצועית. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים. תנאי הקבלה אינם גבוהים, אך כמובן שישנו יתרון לבעלי ידע מוקדם במחשבים ובתכנות.

ללמוד QA - בדיקת תוכנה - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי בדיקת תוכנה QA כוללת מגוון רחב של תכנים מקצועיים, דוגמת מתודולוגיות בדיקה, כתיבת סקריפטים, בדיקות מבוססות על ניתוח סיכונים, ניתוח מערכות, שפות תכנה, תכנון בדיקות ושימוש בכלי בדיקה אוטומטיים, מחזור חיים של תוכנה, תכנון ועיצוב בדיקות על פי דרישות, תכנון וכתיבה של מסמך D STP, הכרת בסיסי נתונים, ועוד. בנוסף לידע התיאורטי, על כל סטודנט לערוך פרויקט גמר במהלך לימודי בדיקת תוכנה QA, המקנה אפשרות לקבל ידע מעשי כבר במהלך הלימודים, ומהווה את כרטיס הביקור המקצועי של הסטודנט בכניסה לעולם התעסוקה.

קורס בודקי תוכנה QA - תעודת סיום ואפשרויות תעסוקה

לאחר סיום לימודי בדיקת תוכנה QA, כל בוגר זכאי לתעודת סיום מטעם המכללה בה למד, בהתאם למסלול הלימודים. נוסף על כך, ניתן לגשת לבחינות ההסמכה לבדיקות תוכנה ISTQB. בוגר לימודי בדיקת תוכנה QA יכולים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, מחברות סטרט אפ קטנות ועד תאגידי וחברות ענק. אפשרות נוספת היא פתיחת עסק פרטי, ועבודה כעצמאי.

עם זאת, יש לזכור שעולם המחשבים מתפתח במהירות רבה, ולכן כדאי להמשיך בלימודי הגרסאות החדשות של בדיקת תוכנה QA. בנוסף למעקב אחרי עדכונים חדשים של התוכנה, למי שרוצה להתקדם מבחינה אישית ומקצועית מומלץ להמשיך ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסאי מחשבים ולימודים בשלל הקורסים המרתקים בתחומי המחשבים וההייטק

שירות אישי חינם
לימודי QA בדיקת תוכנה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?