מוסדות לימודים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי משחק
מיקום בארץ: תל אביב
בית הספר לקולנוע מעלה
בית הספר לקולנוע מעלה
לימודי קולנוע וטלוויזיה
מיקום בארץ: ירושלים
בית צבי
בית צבי
לימודי אמנויות הבמה
מיקום בארץ: אזור המרכז

לימודי בימוי ומשחק

תעודת העשרה בבימוי ומשחק

בעידן בו כל אדם יכול להשתתף בתוכניות ריאליטי ולקבל רבע שעה של תהילה, לימודי משחק ובימוי מבוקשים יותר מאי פעם. כל מי שרוצה להיות רקדן, שחקן, במאי או סלבריטי אחר יפיק תועלת מהמיומנויות והידע המועברים במסגרת לימודי תעודת העשרה במשחק ובימוי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס בימוי ומשחק - מידע כללי

הצורך לשחק ולביים הינו צורך אנושי קדום, וכבר בימי קדם שחקנים מקצועיים הציגו בתיאטרון הצגות פרי עטם של במאים ידועים. באמצעות חווית המשחק וההצגה הקהל יכול להזדהות עם ההצגה ועם המסרים המועברים בה, ללמוד על אירועים, ולעבור חוויה משמעותית. לימודי תעודת העשרה במשחק ובימוי מהווים אפשרות להעשיר את היכולות האישיות של האדם, והם תורמים לצמיחה והתפתחות אישית.

בדרך להגשמת החלום ועבודה כשחקנים ובמאים מקצועיים יש מספר מסלולים, בהתאם למידת ההשקעה, הזמן הפנוי וההעמקה של כל אדם. לימודי בימוי ומשחק מוצעים כיום במספר רב של מסגרות, ובהן תואר ראשון במשחק ותיאטרון, בתי ספר למשחק תובעניים ומלאי דרישות, ואפשרות נוספת היא לימודי בימוי ומשחק במסגרת לימודי תעודת העשרה, המקנים אף הם כלים מקצועיים ומיומנויות חשובות בדרך למשחק ובימוי מקצועיים.

לימודי בימוי ומשחק - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

משך לימודי משחק ובימוי נע בין חודש לשלוש שנים, והוא משתנה בהתאם לרמת ההתמחות, מידת האינטנסיביות של המפגשים, ועוד. לפני ההחלטה היכן ללמוד תעודת העשרה במשחק ובימוי, מומלץ לבדוק את איכות המרצים, מידת ההתנסות המעשית, וכמובן את גובה שכר הלימוד. בחלק מהמכללות ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי בכדי לשלם ללימודי משחק ובימוי, אך יש לוודא זאת לפני ההרשמה.

ללמוד בימוי ומשחק - מגוון מסלולי לימוד מרתקים

לימודי בימוי ומשחק מוצעים במגוון רחב של מסלולים, ומומלץ לבחור בתחום שמשלב בין אהבה אישית לביקוש בשוק העבודה. ניתן ללמוד תואר ראשון בתיאטרון ואמנויות המופע, הכשרת מורי משחק, משחק לקולנוע, אמנויות במה ומסך, דרמה, סדנאות תיאטרון, תיאטרון בובות, משחק מול מצלמה, משחק לטלוויזיה, לימודי תואר ראשון בקולנוע, תיאטרון חזותי, תיאטרון ודרמה חינוכית, משחק לתיאטרון, קורסי הכנה לאודישנים, תיאטרון רחוב, תיאטרון פיסי, מספרי סיפורים, אמנויות הסיפור, הכשרת מורים לאמנות ודרמה, סדנאות משחק, משחק לילדים ונוער, בימוי ועוד.

קורס הכשרת במאים ושחקנים - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי תעודת העשרה בבימוי ומשחק משתנה בין המסלולים השונים, אך בדרך כלל ניתן דגש רב על התנסות מעשית. הסטודנטים רוכשים מיומנויות בתנועה, פנטומימה, תרגילי חפצים, ניתוח מונולוג, יסודות התנועה בתיאטרון, אימפרוביזציה, תיאטרון בובות, ועוד. חלק מרכזי בלימודי בימוי ומשחק הוא כתיבת והצגת מחזה מאת הסטודנטים, המקנה להם כלים מקצועיים וטכניקות עבודה חשובות.

ללמוד להיות במאי ושחקן - אפשרויות התעסוקה והמשך לימודים

לימודי תעודת העשרה בבימוי ומשחק מאפשרים השתלבות במגוון אפשרויות תעסוקה, כמו משחק, בימוי, ביקורת תיאטרון, הוראה והדרכת תיאטרון, עבודה במתנ"סים, או עבודה כעצמאי. עם זאת, עולם הבימוי והמשחק הינו רחב ידיים ודינאמי, ולמי שרוצה להתפתח בתחום מבחינה אישית ומקצועית מומלץ להמשיך ללימודי בימוי ומשחק בקורסים מתקדמים או תואר ראשון.

שירות אישי חינם
לימודי בימוי ומשחק
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?