מוסדות לימודים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
לימודי עיצוב תפאורה ותלבושות
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי תיאטרון בובות

תעודת העשרה בתיאטרון בובות

תיאטרון בובות הינו תחום מרתק ומאתגר, מלאה בדקויות ומסרים מורכבים, המאפשרת להעביר מסרים חריגים ויוצאי דופן. לימודי תיאטרון בובות מקנים את הידע הדרוש על מנת ליצור בובות, לכתוב ולהפיק מחזה, להפעיל את הבובות, ולהיות בקשר מתמיד עם הקהל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תיאטרון בובות - מידע כללי

בעוד שבתיאטרון רגיל כל שחקן לובש דמות אחת, הרי שבתיאטרון בובות בדרך כלל השחקן מפעיל יותר מבובה אחת. בנוסף לכך, בתיאטרון בובות השחקן הוא זו שיוצר את הבובה, כותב את התסריט ומפיק את המחזה, ומעצב את התאורה והתפאורה. בדרך זו לשחקן בתיאטרון בובות יש שליטה כמעט מוחלטת על ההצגה, דבר המאפשר להביע מסרים מורכבים וליצור עולם מיוחד ומופלא.

לימודי בובנאות ותיאטרון בובות - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

לימודי קורס תיאטרון בובות מוצעים במסגרת לימודי תעודת העשרה באורך שנה, או כחלק מלימודי תואר ראשון באורך של שלוש עד ארבע שנים. בהחלטה היכן ללמוד קורס תיאטרון בובות מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה ויוקרת התעודה המתקבלת, את מידת ההתנסות המעשית, מיקום גיאוגרפי של מוסד הלימודים ונגישות, וכמובן את גובה שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים. בחלק מהמכללות ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך תשלום לקורס תיאטרון בובות, אולם יש לוודא זאת מבעוד מועד.

ללמוד תיאטרון בובות - קורס בובנאות - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי קורס תיאטרון בובות עשירה ומגוונת, וכוללת קשת רחבה של תחומים. בשל כך לימודי התחום מתאימים למי שמעוניין להתמחות באמנות תיאטרון מבחינה מחקרית, לאלו הרוצים לעסוק במשחק, בימוי ועיצוב בתיאטרון, וגם ליוצרים ומפיקי אירועים בתיאטרון או בקולנוע. כל מסלול לימודים מציע קורסים אחרים, אולם הנושאים המרכזיים בלימודי קורס תיאטרון בובות הם הכרת סוגי בובות מחומרים שונים, טכניקות משחק עם בובות, מקומו של התיאטרון בחברה, פתרונות אורקוליים, עבודה עם חומרים שונים כגון נייר ובצק, יסודות השפה התיאטרונית, הכרת השפה הייחודית לתיאטרון בובות, מסכים והקרנה, תולדות התיאטרון והדרמה, ועיצוב ותכנון תפאורה לתיאטרון בובות.

קורס תיאטרון בובות - אפשרויות תעסוקה מרתקות

לאחר סיום לימודי תיאטרון בובות הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי קורס תיאטרון בובות, וניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה, דוגמת בתי ספר, תיאטרון רחוב, מתנ"סים, בתי מלונות, טלוויזיה, תיאטרון ציבורי, או מקומות עבודה פרטיים בבימוי, משחק, עיצוב בובות ותפאורה או כתיבה.

ישנם כיוונים רבים להתפתחות אישית וקידום מקצועי בתחום, וביניהם יצירת קרנבלים בקהילות מקומיות, הפקת אירועי תיאטרון, ועבודה עם ילדים ונוער בבתי ספר ומתנ"סים. אפשרויות תעסוקה נוספות הן עיצוב בתיאטרון בובות, הוראות תיאטרון בובות, וכן תרפיה למבוגרים וילדים בסיוע תיאטרון בובות. יש לזכור כי תחום בובות תיאטרון הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודים מתקדמים. בין מסלולי הלימוד הפופולאריים אליהם פונים הבוגרים ניתן למצוא את לימודי התואר הראשון בתיאטרון והתואר הראשון בקולנוע, לימודי בימוי ומשחק, לימודי דרמה תרפיה ועוד. 

שירות אישי חינם
לימודי תיאטרון בובות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?