מוסדות לימודים
פסיכומטרי ללקויי למידה
פסיכומטרי ללקויי למידה
קורס פסיכומטרי ללקויי למידה
מיקום בארץ: חיפה, קרית טבעון, קריות, מעלות, עכו, אריאל, עמק חפר, וינגייט, ירושלים, תל אביב, רמת גן, בני ברק, ראש
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן
ניב רווח פסיכומטרי
ניב רווח פסיכומטרי
ניב רווח פסיכומטרי - קורס פסיכומטרי בחיפה
מיקום בארץ: כל הארץ

קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית

לעשות פסיכומטרי במכללת לימודי התואר

הבחינה הפסיכומטרית היא חלק ממערכת הסינון של מוסדות הלימוד האקדמיים, ומשום כך קורס הכנה לבחינת הפסיכומטרי הינו חשוב במיוחד למי ששואף להתקבל ללימודי תחום מבוקש דוגמת הנדסה או רפואה. קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית מסייע גם בהיכרות עם מוסד הלימודים הספציפי בו נערכת המכינה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מכללות אקדמיות אשר מציעות לימודי קורס פסיכומטרי במסגרת המכינה במכללה

המכללה האקדמית ספיר
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית נתניה
מכללת אחוה
המרכז האקדמי רופין
מכללת לוינסקי לחינוך
המכללה האקדמית צפת
מכללת רעננה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
מכללת סמינר הקיבוצים

קורס הכנה לפסיכומטרי במהלך המכינה הקדם אקדמית - קצת על הבחינה הפסיכומטרית

הבחינה הפסיכומטרית מורכבת משמונה פרקים המורכבים משלושה תחומים, והם חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית. שני פרקים מתוך הבחינה הינם פרקי ניסיון המיועדים להשוות בין נבחני מועדים שונים, וכן משמשים להבטחת האיכות של שאלות שיופיעו בעתיד בבחינה הפסיכומטרית. עם זאת, במהלך הבחינה הפסיכומטרית עצמה לנבחנים אין כל יכולת לדעת איזה חלק משוקלל בציון הסופי ואיזה חלק משמש למטרות סטטיסטיות בלבד. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שפטור מלימודי אנגלית באוניברסיטאות מושג על ידי הצגת ציון מסוים בחלק של האנגלית, ומשום כך כדאי להתמקד במיוחד בלימודי הכנה לחלק זה.

לימודי הכנה לפסיכומטרי בזמן לימודי המכינה - מידע כללי

ניתן להשתתף בלימודי קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית או במסגרת לימודי חוץ של מוסד הלימודים. בחלק ממוסדות הלימודים קורס הפסיכומטרי נערך מטעם אנשי הצוות של המכללה, ואילו במוסדות לימוד אחרים קורס הפסיכומטרי נערך בשיתוף עם מכון הכנה לפסיכומטרי. בשני המקרים קורס הפסיכומטרי מועבר על ידי מרצים איכותיים ומקצועיים, המסייעים לתלמידים להשיג את ציון בבחינה הפסיכומטרית אשר יאפשר להתקבל למסלול הלימודים הרצוי.

היום כמעט לכל מוסדות הלימוד יש מכינות קדם אקדמיות, וניתן במסגרתן לעבור קורס פסיכומטרי, להשלים ולשפר בגרויות, ולהשתתף בקורסי הכנה ייעודיים למקצוע אותו מעוניינים ללמוד במסגרת אקדמית. חשוב לציין שמאחר ובחינות הבגרות והבחינה הפסיכומטרית הינן אחידות לכל הנבחנים, הרי שאין הכרח להמשיך בלימודי התואר במוסד הלימודים בו נערכה המכינה. עם זאת, במקרים רבים לימודי קורס פסיכומטרי או קורס הכנה לבגרויות מסייעים בקבלה ללימודים למכללה בה נערכה המכינה, וזהו שיקול חשוב במידה ומעוניינים בלימוד תחום מבוקש או במוסד לימודים בעל דרישות קבלה גבוהות.

קורס פסיכומטרי במהלך הלימודים במכינה קדם אקדמית - מה כולל הקורס ומה כדאי לבדוק

תוכנית לימודי קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית כוללת היכרות עם חלקי הבחינה השונים, הבנת השיטות המאפשרות תשובה מהירה ומדויקת, וכמובן תרגול רב. אורך הקורס משתנה בין מוסדות הלימוד השונים, ובהתאמה לכך משתנה גם מחירו של קורס ההכנה לבחינת הפסיכומטרי. בנוסף, חלק מקורסי ההכנה לבחינת הפסיכומטרי מוצעים במסגרת מכינה קדם אקדמאית ומיועדים רק לתלמידי אותה מכינה, בעוד שבמכללות אחרות קורס הפסיכומטרי נעשה על ידי מכון הכנה פרטי. בשני המקרים מומלץ לבדוק את גודל הכיתות, מספר אנשי הצוות המסייעים יחסית למספר הסטודנטים, וכמובן את גובה התשלום. מוסדות לימוד רבים מאפשרים להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך תשלום שכר הלימוד של קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

שירות אישי חינם
קורס פסיכומטרי במסגרת מכינה קדם אקדמית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?