מוסדות לימודים

לימודי רפואה

תואר ראשון ברפואה

רפואה עוסקת באבחון מחלות וטיפול בהן, ושורשי מדע זה נעוצים עמוק בהיסטוריה האנושית. רבים חולמים לסייע לאחרים, לחקור מחלות ולהמציא חיסונים למחלות מסוכנות, וכמובן לזכות בכבוד וביוקרה הנלווים אל הסטאטוס המכובד של רופא. לימודי רפואה מערביים נחשבים ליוקרתיים ומבוקשים, ובהתאם לכך תנאי הקבלה אליהם גבוהים במיוחד. לימודי רפואה החלו למעשה כבר בתקופת יוון העתיקה, אולם כיום בעקבות החידושים הטכנולוגיים הרפואה המודרנית התפתחה במידה ניכרת. בזכות הרפואה תוחלת החיים גדלה בצורה משמעותית, ומחלות דוגמת אבעבועות שחורות ושחפת נעלמו כמעט לגמריי מן העולם המערבי. עם זאת, היום עולם הרפואה מתמודד עם אתגרים ובעיות שונים לגמרי, הנובעים מהעלייה בתוחלת החיים והתפתחות של מחלות ייחודיות לגיל השלישי, כמו גם מחלות הנובעות מעודף משקל וחוסר פעילות גופנית.מדעי הרפואה מאגדים תחתיהם מגוון רחב של התמחויות, כאשר המוכר שבהם הוא רופא כירורג, אשר מבצע ניתוחים פלסטיים ומציל חיי אדם על בסיס יומי. התמחויות נוספות הינן רפואת משפחה, גניקולוגיה, רפואה מונעת, נוירולוגיה וחקר מערכת העצבים, נפרולוגיה והתמחות בכליות, גסטרואנטרולוגיה והתמחות במערכת העיכול, ועוד. תחומים נוספים הקשורים לעולם הרפואה כוללים לימודי סיעוד, רפואת שיניים, וטרינריהלימודי רנטגנאות ודימותלימודי מדעי החיים, ועוד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי רפואה - מידע כללי

לימודי רפואה מערבית זוכים לביקוש רב, ומספר המבקשים להתקבל עולה בהרבה על ההיצע המצומצם בישראל. תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ברפואה כוללים בגרות בממוצע 10 ומעלה, פסיכומטרי בציון של 740 ויותר, ראיון אישי, ועוד. מועמדים רבים אינם מצליחים להתקבל ללימודי רפואה בארץ, ועל כן הם פונים ללימודי רפואה במדינות אירופה, בהן תנאי הקבלה נמוכים יותר. חשוב לציין כי הלימודים בחו"ל מקנים תואר המוכר על ידי המחלקה להכרת תארים במשרד החינוך ומשרד הבריאות, ולאחר מכן יש להיבחן בבחינות ההסמכה בארץ בדיוק כמו בוגרים של לימודי רפואה בישראל. אפשורת נוספת היא להשתלב בלימודי מכינה קדם אקדמית, המסייעת לשפר את הציונים ומעלה את הסיכוי להתקבל.

ללמוד רפואה - לימודים יוקרתיים

משך ההכשרה של הרופאים לעתיד הינו ארוך במיוחד ונמשך שבע שנים, וכולל לימודי תואר ראשון, לימודי תואר שני, ולאחר מכן התנסות מעשית בתחום ההתמחות. השנה הראשונה של לימודי תואר ראשון ברפואה כוללת הקניית מושגי יסוד בתחום הרפואה, ובמהלך השנתיים הבאות הסטודנטים זוכים להעמיק בלימודים פרה קליניים. לאחר סיום לימודי התואר הראשון בהצלחה יש להמשיך אל לימודי תואר שני, תוך שילוב בין לימוד אינטנסיבי של ידע תיאורטי ועבודה פרקטית ברפואה.

לימודי רפואה בישראל נמשכים כשבע שנים במהלכם צוברים הסטודנטים ניסיון תעסוקתי ומבצעים שעות סטאז' בבתי חולים. כמו כן, במהלכם הסטודנטים בוחרים כיוון תעסוקה מכיוון שעולם הרפואה הינו רחב ומציע מגוון רב של תחומים. לימודי רפואה בישראל הם מהמבוקשים ביותר אך גם קשים ומורכבים ודורשים הקפדה, סבלנות והשקעה. הלימודים דורשים ציון פסיכומטרי גבוה ויכולת עמידה בלחצים. המקצוע אינו קל אך מאוד מספק ומשתלם. בסופו של דבר מדובר בשליחות ועל כן סטודנטים לרפואה נמצאים במסלול זה מתוך רצון לסייע, להציל חיים ולהימצא בשדה המחקר. המחקר בעולם הרפואה מהמרכזיים והמרתקים ביותר. עולם הרפואה מבקש למצוא פתרונות למחלות קשות וחשוכות מרפא. 

לימודי רפואה - תחילתה של קריירה מופלאה

עם סיום לימודי תואר שני ברפואה ועמידה בהצלחה בכל הבחינות, הסטודנטים רשאים לקבל רישיון זמני לעסוק ברפואה. השנה השביעית של לימודי רפואה כוללת התמחות על פי בחירת הסטודנט, ומתבצעת בבתי חולים מוכרים על ידי ההסתדרות הרפואית בישראל ותוך ליווי ופיקוח מלא של רופאים מומחים. ברפואה ישנם שני סוגים של מקצועות בהם ניתן להתמחות, ועל הסטודנט לבחור בין מקצוע המהווה התמחות בפני עצמה דוגמת רפואת ילדים או גריאטריה, ובין מקצוע הדורש התמחות נוספת דוגמת כירורגית לב חזה או רפואת מערכת הדם.

שירות אישי חינם
לימודי רפואה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?