מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות

ללמוד הנדסה פרמצבטית לתואר ראשון

הנדסת התרופות (הנדסה פרמצבטית בלעז) היא תחום מרתק, מאתגר וחשוב, העוסק בפיתוחן וייצורן של תרופות חדשות, אשר יוכלו להיאבק במחלות השונות, בהארכת חיי המדף של תרופות קיימות ובשיפוריהן. תרומתו של תחום הנדסת התרופות לחיינו היא רבה, והודות לעבודתם פורצת הדרך של מהנדסי התרופות ניתן כיום להתגבר בהצלחה על מגוון מחלות אשר בעבר הלא כל כך רחוק איימו על חייהם ובריאותם של רבים. אולם, כפי שידוע לכל, עולם הרפואה עוד אינו יודע להתמודד בהצלחה עם כל המחלות והבעיות, ועל כן עבודתם של מהנדסי התרופות נדרשת למדיי, ותרומתם להמשך התפתחות עולם הרפואה רבה היא. כיוון שתחום הנדסת התרופות דורש מהעוסקים בו ידע רב והתמקצעות בשלל תחומים – ביולוגיה, כימיה, ביוכימיה, פיסיקה, מתמטיקה ועוד, נדרשים לימודים מעמיקים על מנת להתמחות בתחום. לאור זאת מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים לימודי תואר ראשון בתחום, אשר נועדו להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למהנדס התרופות המקצועי. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות -  מידע כללי
לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות נועדו להכשיר מהנדסי תרופות איכותיים ומקצועיים אשר יוכלו להשתלב בעבודות המחקר והפיתוח החשובות בתחום, ולהצעיד את עולם הרפואה קדימה, בדרכו להתגבר ולטפל בהצלחה בשלל המחלות והבעיות המאיימות על בריאותינו. לימודי תואר זה כוללים הכשרה מעמיקה ומקיפה בכל תחומי הידע החשובים לעבודתם של מהנדסי התרופות, ובסופם יכולים הבוגרים להשתלב בקלות ובמהירת (יחסית) בשלל העבודות בתחום.

לימודי הנדסת תרופות לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות מיועדים לאנשים בעלי נטייה למקצועות ריאליים ומדעיים, השואפים להשתלב בתחום עיסוק חשוב, מרתק ומאתגר זה, ולהוביל את עולם הרפואה אל עבר העתיד. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי תואר ראשון בביוכימיה, תואר ראשון בביוטכנולוגיה, תואר ראשון ברוקחות, תואר ראשון בהנדסת כימיה, תואר ראשון בהנדסה ביו- רפואית, תואר ראשון בביולוגיה, לימודי הנדסאי כימיה תרופתית או לימודי תואר ראשון באחד מתחומי ההנדסה האחרים, או בתחומי המדעים המדויקים.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת תרופות -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה (לרב הדרישה היא כי תעודת הבגרות תכלול לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה ובאנגלית), וציון פסיכומטרי תקף. אמנם ממוצע הציונים לקבלה משתנה בין מוסד למוסד, ואף באותו המוסד עצמו בין שנה לשנה, אך בדרך כלל הדרישה היא לציונים הנמצאים מעל הממוצע. תעודת בגרות הכוללת לימודים מורחבים של מקצוע ריאלי נוסף (כימיה, פיסיקה, ביולוגיה וכו') מהווה, בדרך כלל, יתרון בקבלה. אם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק זה, אך אינכם בתנאי הקבלה – אל חשש! אתם יכולים להירשם ללימודי מכינה ללימודי הנדסה, לקורס פסיכומטרי או לקורס שיפור והשלמת בגרויות, ולהעלות את סיכויי הקבלה שלכם פלאים.

לימודי הנדסה פרמצבטית לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים של התואר הראשון בהנדסת תרופות משתנה אף הוא בין מכללה אחת לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך, כמעט תמיד, נמשכים הלימודים כארבע שנים. לימודי הנדסאי כימיה תרופתית, לעומת זאת, נמשכים כשנתיים בלבד, אך אין הם מקנים הסמכה יוקרתית כלימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות.

ללמוד הנדסה פרמצבטית לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות כוללים מגוון עשיר של תכנים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד תרגולים שוטפים והתנסות מעשית במעבדה (בחלק ממוסדות הלימוד). כן כוללים הלימודים השתתפות בפרויקט סיום מעשי, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה הן מהפן התיאורטי והן בפן היישומי. אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, מכניקה, כימיה אנליטית, כימיה אורגנית וכימיה אי אורגנית, ביולוגיה של התא, ביוכימיה, ביולוגיה מולקולרית, אימונולוגיה, פרמקולוגיה, תרמודינמיקה, מבוא לתכנות, מבוא להנדסת תהליכים, חשמל, מגנטיות ואופטיקה, הנדסה גנטית, כימיה גנטית תרופתית, פרמוקינטיקה, אמינות, בקרה ואבטחת איכות, איכות הסביבה, תכנון וניהול פרויקטים, צורות מתן של תרופות, פיתוח תרופות, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים ותרגולים יישומיים, המכשירים את הבוגרים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למהנדס התרופות המקצועי והאיכותי.

לימודי תואר בהנדסת תרופות – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Sc בהנדסת תרופות, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות מחקר, פיתוח וייצור בחברות התרופות, בחברות העוסקות בביוטכנולוגיה ומיזמי הייטק שונים בתחום – כמיזמי ביו-טק, לדוגמא. תחום פיתוח התרופות נמצא בהתפתחות מתמדת, והבוגרים יכולים ליהנות מעבודה מרתקת, יוקרתית ורווחית כמהנדסי תרופות  בחברות מובילות – כטבע ודקסון, לדוגמא. כן יכולים הבוגרים להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים בתחומי ההנדסה והמדעים המדויקים, לפנות ללימודי רפואה, או להשתלב במשרות מחקר והוראה באקדמיה.

ללמוד הנדסת תרופות לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם התברכתם בכישרון לתחומים ריאליים, הנדסיים ומדעיים, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודות מרתקות, בהן תעסקו בפיתוח וייצור תרופות חדשות, אשר יעזרו להתגבר על המחלות הטורדות את המין האנושי, להאריך את תוחלת החיים, לשפר את איכות החיים ולהצעיד את עולם הרפואה קדימה – לימודי התואר הראשון בהנדסת תרופות יכולים להתאים לכם עד מאד. אז בואו ליהנות מלימודים מרתקים ומאתגרים – בואו ללמוד תואר ראשון בהנדסת תרופות.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בהנדסת תרופות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?