מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסה פרמצבטית - הנדסת תרופות בשיתוף חברת טבע
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת אוהלו בקצרין
מכללת אוהלו בקצרין
תואר ראשון ותעודת הוראה בהתמחות מדעים, ביולוגיה וסביבה
מיקום בארץ: קצרין
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
אורנים, המכללה האקדמית לחינוך
הוראת מדעים
מיקום בארץ: קריית טבעון
מכללת לוינסקי לחינוך
מכללת לוינסקי לחינוך
הכשרת מורים
מיקום בארץ: תל אביב
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
תואר ראשון, לימודי תעודה
מיקום בארץ: רמת גן
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי

לימודי ביולוגיה

תואר ראשון במדעי החיים וביולוגיה

מדעי החיים הם תחום חדש יחסית, אשר התפתחו מתחום מדעי הטבע בראשית המאה העשרים. תחומים חדשים ומרתקים דוגמת גנטיקה, אקולוגיה וביולוגיה הם רק חלק מאפשרויות ההתמחויות המוצעות בפני מתעניינים בלימודי תואר ראשון במדעי החיים. מדעי החיים הינם שם כולל לקשת רחבה של תחומים חדשניים, ובכלל זה ביוכימיה, ביוטכנולוגיה, אקולוגיה, מדעי המוח ועוד. עם ההתקדמות הטכנולוגית של השנים האחרונות, ותגליות מדעיות חשובות כמו פענוח הרצף האנושי, תחום הביולוגיה הפך למרכזי במדעי החיים, והיא הפכה לשם כולל לתחום זה. עם זאת, מוסדות לימוד אקדמיים בישראל וארצות אחרות משתמשים במונח מדעי החיים. ביולוגיה משלבת מחקר מכל תחומי מדעי החיים, ולימודי תואר ראשון בביולוגיה עוסקים בהרכב עולם החי, התנהגותם של היצורים החיים, ויחסי הגומלין בין בעלי החיים לסביבתם. בנוסף, תחום הביולוגיה מהווה בסיס למקצוע הרפואה בכל הקשור לתרופות ונוגדנים העוזרים במניעת מחלות. מדעי החיים עוזרים גם בשמירה על הסביבה, בהתמודדות ומעינה של זיהום אוויר ובהגנה על איכות הסביבה בכלל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ביולוגיה ומדעי החיים לתואר ראשון - מידע כללי

לימודי מדעי החיים וביולוגיה לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, ומזכים בתואר בוגר B.A או B.Sc במדעי החיים וביולוגיה. ניתן ללמוד את התחום כמסלול חג חוגי, או מסלול דו חוגי בשילוב עם תחומים אחרים כמו ביוטכנולוגיה, לדוגמא. שילובים נפוצים כוללים לימודי מדעי החיים עם התמחות בביולוגיה, מדעי החיים ומדעי המחשב, מדעי החיים וניהול, מדעי החיים ופסיכולוגיה ומדעי החיים בשילוב עם לימודי אקולוגיה וסביבה.

לימודי תואר ראשון בביולוגיה ומדעי החיים - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים?

לימודי תואר ראשון במדעי החיים וביולוגיה מוצעים במגוון רחב של מוסדות אקדמיים, תוך מתן אפשרות בחירה רחבה במיוחד. בעת חיפוש לימודים מומלץ לבדוק בקפידה את איכות הסגל האקדמי ויוקרת מוסד הלימודים, כמו גם את מידת הגמישות בהרכבת מערכת הקורסים בהתאם להעדפות האישיות של כל סטודנט. גורמים חשובים נוספים שכדאי לברר הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, התנאים הפיזיים בחדרי הלימוד, וכמובן שכר הלימוד והמלגות המוצעות לסטודנטים במהלך לימודי ביולוגיה לתואר ראשון. תנאי קבלה של לימודי מדעי החיים לתואר ראשון אינם גבוהים יחסית למקצועות הרפואה השונים, אולם הדבר אינו משקף את רמת הקושי אלא את הביקוש הנמוך.

ללמוד ביולוגיה ומדעי החיים לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי מדעי החיים וביולוגיה לתואר ראשון עשירה ומרתקת, וכוללת מקצועות יסוד בתחום מדעי החיים, כמו גם קורסים ייחודיים למסלול זה. כימיה, פיזיקה, מדעי הצמח, סוציוביולוגיה, נדידת ציפורים, תכנות לביולוגים, גנטיקה, פיזיולוגיה של בעלי חיים, ביולוגיה מולקולארית, אבולוציה, מיקרוביולוגיה, התנהגות בעלי חיים, ביולוגיה התפתחותית של בעלי חיים, אקולוגיה של הצומח בארץ ישראל, תקשורת בין גנומים ואימונולוגיה הם רק חלק מלימודי ביולוגיה לתואר ראשון.

לימודי מדעי החיים וביולוגיה לתואר ראשון כוללים גם התנסות מעשית, וכל סטודנט נדרש לעבודה מחקרית במעבדות ביולוגיה. לימודי התנסות במעבדה הם בין השאר בתחומי אימונולוגיה, כימיה, גנטיקה, ביוטכנולוגיה של צמחים, ביולוגיה מולקולארית של התא, ועוד. עבודה במעבדות הינה טכנית בעיקרה, ומצריכה סבלנות רבה, כמו גם תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר.

ללמוד תואר ראשון במדעי החיים וביולוגיה - תחילתה של קריירה מרתקת

לאחר לימודי ביולוגיה לתואר ראשון ניתן להשתלב במכוני מחקר בתחומים כמו ביולוגיה, בוטניקה, גנטיקה ועוד. אפשרות נוספת היא עבודה בחברות היי טק, בתכנון, פיתוח וייצור של מוצרים חדשים, או בתחומי הביואינפורמטיקה. לבעלי תעודת הוראה, ניתן לעבוד כמורים לביולוגיה במערכת החינוך. לימודי ביולוגיה ומדעי החיים מתאימים לאוהבי בעלי חיים ואלו ששואפים לשמור על איכות הסביבה ולסייע לה להתחדש. הלימודים מרתקים ומשלבים לימודים עיוניים ומעשיים. בסיום לימודי ביולוגיה ומדעי החיים תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום או בתחומים שכנים או להשתלב בתעסוקה בארץ או בחו"ל. 

באילו אוניברסיטאות ניתן ללמוד ביולוגיה לתואר ראשון?

האוניברסיטה העברית בירושלים
מכון וייצמן למדע ברחובות
הטכניון - מכון טכנולוגי בחיפה

שירות אישי חינם
לימודי ביולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?