מוסדות לימודים
מכון אדלר
מכון אדלר
העמותה להדרכה, ייעוץ, הוראה וטיפול
מיקום בארץ: חיפה, הרצליה, חולון, רחובות, מודיעין, ירושלים, קריית אונו, אילת
גומא
גומא
המרכז הישראלי לאימון וגישור
מיקום בארץ: מגוון סניפים: תל אביב, הרצליה, חיפה, ירושלים, רמת השרון
מכון מגיד ללימודי המשך
מכון מגיד ללימודי המשך
מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים
מיקום בארץ: שלוחות בירושלים, תל אביב, מגידו, מודיעין ומכבים-רעות!
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
קורס אימון אישי עם התמחות בלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז ADHD
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי טיפול משפחתי וזוגי

תעודת העשרה בטיפול משפחתי וזוגי

לימודי טיפול משפחתי וזוגי מקנים הכשרה מקיפה, ומאפשרים להשתלב בתחום מבוקש ומרתק.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס טיפול זוגי ומשפחתי - מידע כללי

על מנת לעסוק בתחום של טיפול משפחתי וזוגי יש צורך בהכשרה נרחבת, המקנה את הכלים הנחוצים על מנת לשפר את איכות החיים והיחסים הבין-אישיים. לימודי טיפול משפחתי וזוגי מעניקים ידע אקדמי נרחב, לצד מיומנויות פרקטיות, המאפשרות לטפל בצורה ממוקדת במעגל החיים הזוגי והמשפחתי. במהלך הלימודים הסטודנטים מתנסים בצורה מעשית בחומר הנלמד, וחווים מיד ראשונה את התכנים.

לימודי טיפול זוגי ומשפחתי - קהל היעד ותנאי הקבלה

מסלול לימודי טיפול משפחתי וזוגי מיועד לעובדים סוציאליים בעלי תואר שני לפחות החברים באיגוד העובדים הסוציאליים בישראל, רופאים מתחום הפסיכיאטריה או רפואת המשפחה, יועצים חינוכיים בעלי תואר שני לפחות, קרימינולוגים קליניים בעלי תואר שני לפחות, מטפלים באמנות ובהבעה ויצירה בעלי תואר שני החברים באגודת המטפלים בהבעה ויצירה, וכן לפסיכולוגים קליניים/ חינוכיים/ שיקומיים/ ארגוניים/ התפתחותיים בעלי תואר שני לפחות אשר רשומים בפנקס הפסיכולוגים. מועמדים ללימודים אשר אינם עומדים בדרישות הסף, יכולים להשתלב בלימודים תיאורטיים בלבד, לאחר ראיון אישי.

ללמוד טיפול משפחתי וזוגי - נושאי הלימוד

לימודי טיפול משפחתי וזוגי מרתקים במיוחד, וכוללים קשת רחבה של נושאים ממגוון תחומי ידע. מודלים מרכזיים של הדרכה בתחום הטיפול המשפחתי והזוגי, קריאה והערכה נכונה של "המפה הטיפולית" המשפחתית והערכת המערכת הטיפולית כולה, שיבה יצירתית בהדרכה, תפקיד המדריך/ה בטיפול משפחתי וזוגי וההבדלים בין טיפול והדרכה, פיתוח השימוש ב"עצמי" בהדרכה והעצמת המודרך, פיתוח כלים לאור אבחון הצרכים והידע של המודרך ותהליך קביעת המטרות הם רק חלק מנושאי הלימוד.

קורס הכשרת מטפלים זוגיים ומשפחתיים - משך הלימודים ומתכונתם

תוכנית הלימודים מקיפה על פי רוב שלוש שנים, כאשר המפגשים הלימודיים הינם במתכונת של יום לימודים מרוכז בשבוע. נוסף על לימודים תיאורטיים, תוכנית הלימודים כוללת גם הדרכה חיה מאחורי מראה, והתנסות בפרקטיקום. עם זאת, מומלץ לבדוק את שעות הלימוד המדויקות, מאחר והן משתנות בין מוסדות הלימוד, ולעתים אף משנה לשנה.

ללמוד להיות מטפל זוגי ומשפחתי - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום הלימודים בהצלחה, הבוגרים יכולים להשתלב במגוון מקומות מרתקים, ולעסוק בטיפול זוגי ומשפחתי במקומות דוגמת עיריות מקומיות או משרד הרווחה, או לפתוח קליניקה פרטית ולעבוד בצורה עצמאית.

שירות אישי חינם
לימודי טיפול משפחתי וזוגי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?