מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה ואכיפת חוק
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה
מיקום בארץ: עפולה
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
לימודי תואר ראשון רב תחומי בקרימינולוגיה
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תואר ראשון BA כללי
מיקום בארץ: שדרות
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
לימודי תואר ראשון בקרימילוגיה
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון - לא פעיל
מיקום בארץ: עמק הירדן

לימודי קרימינולוגיה

תואר ראשון בקרימינולוגיה

קרימינולוגיה, הקרויה גם תורת הפשע, הינה תחום מחקר מרתק ומאתגר, העוסק בהתנהגות האנושית, נורמאלית וסוטה כאחד. לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה מזכים בהצצה מרתקת אל נפש האדם, ומאפשר לעסוק בקשת רחבה של תחומים. לימודי קרימינולוגיה מהווים נקודת השקה בין כמה תחומים במדעי החברה, וביניהם לימודי פסיכולוגיהלימודי אנתרופולוגיהלימודי מגדרלימודי היסטוריהלימודי עבודה סוציאליתלימודי משפטיםלימודי סוציולוגיה ואף לימודי ביולוגיה. עצם ההגדרה של פשע ותרבות סוטה משתנה בין החברות והתרבויות השונות, ולעתים מה שחוקי בתרבות אחת יהיה פשע חמור במדינה אחרת. בשל כך, לימודי תואר ראשון בקרימנולוגיה מקנים היכרות מעמיקה עם ההגדרות השונות של נורמה וסטיה, ובכלל זה השונה והדומה בין ישראל לתרבויות אחרות. לימודי קרימינולוגיה כוללים תחומים רבים, ולימודי הבסיס לתואר ראשון מתפרשים על קשת רחבה של נושאים. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון BA בקרימינולוגיה - מידע כללי

לימודי קרימינולוגיה אורכים שלוש שנים, ומזכים בסופם לתעודת תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה. נושאי הלימוד דומים ברוב המוסדות האקדמיים, אך כל מוסד שם דגש על צורת התייחסות אחרת לתחום. תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה כוללים בדרך כלל בגרות ופסיכומטרי, אך יש לברר עם כל מוסד לימודים בנפרד את תנאי הקבלה המדוייקים. חשוב לציין כי כיום ישנן מכללות המציעות לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה במשרה מלאה עם לימודים אקדמיים. עוד כדאי לבדוק בעת חיפוש לימודים את גובה שכר הלימוד, וכן את הנגישות ונוחות ההגעה אל מוסד הלימודים.

ללמוד לתואר ראשון בקרימינולוגיה - מגוון אפשרויות לימוד מרתקות בתחום

כיום ישנן מגמות התמחות רבות המוצעות למתעניינים בלימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה, אשר מתעדכנות ומתחדשות בהתאם להתפתחויות המחקריות האחרונות. אם בעבר לימודי קרימינולוגיה היו אפשריים רק במסגרת תואר שני M.A, הסטודנטים היום יכולים לבחור בין לימודי תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה ואכיפת חוק, תואר ראשון B.A בחברה וקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה - סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר ראשון B.A רב תחומי במשאבי אנוש וקרימינולוגיה, תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולגיה - חינוך / קרימינולוגיה, תואר ראשון B.A רב תחומי בקרימינולוגיה ועוד. אפשרות נוספת היא לימודי תעודה והשתלמויות בתחום קרימינולוגיה ואכיפת החוק, בהתאם לתחום ההתמחות הרלוונטי. חלק מרכזי נוסף במהלך לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון כוללים סיורים לימודיים במוסדות חוק, אכיפה וטיפול. בין היתר מסיירים במוסדות גמילה מאלכוהול, בתי חולים לבריאות הנפש, בתי כלא, מוסדות גמילה מסמים, ועוד.

לימודי ההמשך של תואר ראשון בקרימינולוגיה כוללים קורסים כמו הערכות אימפולסיביות וסיכון, סוגיות בשיקום, גישות מערכתיות וטיפול קבוצתי, יסודות ביולוגיים של הפרעות נפשיות, פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית, אתניות ופשיעה, אלימות במשפחה, אלימות נגד קשישים, נוער מנותק, נשים ופשיעה, וקהילה סטייה ושיטור. במהלך לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון מוצעות לסטודנטים מספר אפשרויות להתמחות. אפשרות ראשונה היא בחירה במסלול יישומי, המכין את הסטודנט לעבודה מעשית במשטרה, בתי המשפט או שירות בתי הסוהר בישראל. מסלול התמחות שני במהלך לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון הוא מחקרי קליני, ובמסגרתו ניתן דגש גדול יותר לצד התיאורטי של הקרימינולוגיה. המסלול המחקרי מאפשר להמשיך ללימודי קרימינולוגיה מתקדמים, או להיות חוקר במוסדות שונים.

לימודי קרימינולוגיה לתואר ראשון - אפשרויות התעסוקה

לאחר סיום לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה בהצלחה ניתן להשתלב במגוון מקומות עבודה, בהתאם לתחום ההתמחות. בוגרי התואר יכולים לבחור בין עבודה במשטרה, במערכת המשפטית, שירות בתי הסוהר, מערכות שיקום שונות, או שירותי המבחן בישראל. יש לזכור שהמשכורות בשירות המדינה נקבעות לא רק על פי ניסיון אלא גם לפי רמת ההשכלה האקדמית, ולעובדים בשירות המדינה מומלץ להמשיך ללימודי תארים מתקדמים.

לימודי תארים נוספים מיועדים לא רק לעובדי שירות המדינה, כמובן, אלא גם לאלה שרוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום. ניתן ללמוד לימודי המשך בסוציולוגיה, פסיכולוגיה או אנתרופולוגיה, או כל תחום אחר בלימודי מדעי החברה. כמובן שניתן לעבור גם למדעים אחרים, ובמקרה זה נקודות הזכות מהתואר הראשון ייזקפו לזכות התלמיד, ויקצרו את שנות הלימוד הדרושות לתואר נוסף.

לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה מתקיימים באוניברסיטאות הבאות

אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת חיפה
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת בן גוריון בנגב
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי קרימינולוגיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?