מוסדות לימודים

לימודי ביטחון לתואר ראשון

תואר ראשון בלימודי ביטחון

מדינת ישראל, כפי שכולנו יודעים, היא מדינה העסוקה רבות בתחומי הביטחון, שכן, למרבה הצער, השלום המיוחל עם שכנינו כנראה אינו מעבר לפינה, ואיומים רבים – מצד מדינות ומצד ארגוני טרור – רובצים לפתחה של המדינה ותושביה. לאור זאת, על זרועות הביטחון של המדינה, ובראשם הצבא והמשטרה, מוטלת אחריות רבה, ועליהן לדעת כיצד להתכונן לאירועים שונים וכיצד להתמודד איתם. לימודי התואר הראשון בביטחון, המשלבים בין תחומי דעת מרתקים מעולמות מדע המדינה, היחסים הבינלאומיים, הפוליטיקה והממשל, הדיפלומטיה ועוד, נועדו להכשיר את בוגריהם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, כך שהם יוכלו להבין לעומק את הנושא, לבצע מחקרים בו, ולעזור למדינה לכלכל בתבונה את צעדיה ולהתמודד עם שלל האיומים על ביטחונה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים חשובים ומרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודי התואר הראשון בביטחון.  

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בביטחון -  מידע כללי
אחד האתגרים המרכזיים איתו מתמודדת מדינת ישראל, מיום הקמתה ועד ימינו אנו, הוא האיומים על ביטחונה. כיוון שכך, זקוקים ארגוני הביטחון הישראליים, כמו גם מקבלי ההחלטות במדינה ועובדי המינהל הציבורי, להבנה מקיפה ומעמיקה בתחומי הביטחון, כך שיוכלו לתת מענה איכותי לכל איום ואיום. לימודי הביטחון לתואר ראשון נועדו בכדי לספק לבוגריהם נקודת מבט רחבה והבנה מעמיקה בנושאים אלו, ולעזור להם להשתלב בשלל העבודות והחשובות בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התואר הראשון בביטחון.

לימודי ביטחון לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי ביטחון לתואר ראשון מיועדים, בראש ובראשונה, לכל העוסקים (או המתעדים לעסוק) בתחומי הביטחון, המלחמה בטרור והגנת העורף – שוטרים, קציני צה"ל ופורשי מערכות הביטחון, עיתונאים ואנשי תקשורת העוסקים בתחום, עובדי המנהל הציבורי, עוזרים פרלמנטריים וכיו"ב. כן מתאימים הלימודים לכל מי שמעוניין בהעשרה אישית מרתקת בנושא חשוב זה. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בביטחון, אולי יעניינו אתכם גם לימודי התואר הראשון במדעי המדינה, התואר הראשון בפוליטיקה וממשל, תואר ראשון בדיפלומטיה, תואר ראשון ביחסים בינלאומיים, לימודי תעודה בתחומי הביטחון והאבטחה וכיו"ב.

ללמוד תואר ראשון בביטחון -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי ביטחון לתואר ראשון משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד המציעים לימודים אלו, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף, אולם חלק ממוסדות הלימוד בתחום מאפשרים קבלה על בסיס ציוני הבגרות בלבד, ללא צורך בציון פסיכומטרי. בוגרי תואר ראשון בכל תחום בממוצע 80 ומעלה יכולים אף הם להתקבל לתכנית לימודים מרתקת וייחודית זו. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד אף עורכים ראיונות קבלה, במטרה להעריך את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים אלו, אך חוששים כי אינכם עומדים בתנאי הקבלה – יש לנו חדשות טובות עבורכם! אתם יכולים להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, בקורס להשלמת ושיפור בגרויות או לקורס פסיכומטרי, ובכך לשפר פלאים את הסיכויים שלכם להתקבל ללימודים.

לימודי ביטחון לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים של התואר הראשון בלימודי ביטחון יכול להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה אחת לאחרת, אך כמעט תמיד נמשכים לימודי התחום בין שלוש לשלוש וחצי שנים. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים גם במסלול ערב (בנוסף ללימודים "הרגילים" במסלול הבוקר) כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות ובנוחות בלימודים מרתקים אלו. אולם, כדאי לדעת כי לפעמים הלימודים במסלול הערב נמשכים מעט יותר זמן, שכן הם כוללים, לעיתים, פחות שעות לימוד שבועיות.

ללמוד בטחון לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
התואר הראשון בלימודי ביטחון כולל מבחר עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, ומכשיר את בוגריו במיטב הידע העדכני בתחום. מובן כי נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אולם, בדרך כלל, כוללים הלימודים, בין היתר, את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לאסטרטגיה וביטחון לאומי, לוגיסטיקה צבאית, מודיעין, תקשורת וביטחון, הסכסוך הישראלי-ערבי, מלחמות ישראל, גיאופוליטיקה של המזרח התיכון, פוליטיקה השוואתית, יחסים בינלאומיים, גופי הביטחון, דילמות בלוחמה בטרור, התפתחות הטרור והגרילה, יסודות המחקר המודיעיני, קבלת החלטות, מיומנויות ניהול, השפעת דעת הקהל, הגנת העורף, ביטחון בשגרה וביטחון בחירום, ביטחון פנים, ביטחון וכלכלה ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המכשירים את הבוגרים במיטב הידע והכלים בתחום חשוב זה.

לימודי תואר בביטחון – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון BA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בבטחון - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודות שונות בתחומי המנהל הציבורי ובכוחות הביטחון (צבא, משטרה), לעבוד בכלי התקשורת העוסקים בתחום, לעסוק בייעוץ ומחקר בתחומי הביטחון והגנת העורף, להצטרף לחברות ביטחון ואבטחה וכיו"ב. לימודים אלו אף מתאימים במיוחד למי שחושק לפצוח בקריירה פוליטית. כן יוכלו הבוגרים להמשיך בלימודיהם ובהתפתחותם המקצועית וללמוד תואר שני במדעי המדינה, תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית וכו', ולהשתלב בתפקידי מחקר והוראה באקדמיה.

ללמוד ביטחון לתואר ראשון -  סיכום
הביטחון, כפי שכולנו יודעים, הוא זה המאפשר את חיינו החופשיים ונטולי הדאגות (יחסית, כמובן) בישראל. אמנם כמעט בכל ארץ וארץ קיימת חשיבות מכרעת ללימודי הביטחון, אך במדינתו חשיבות זו רבה אף יותר, שכן רבות מהמדינות סביבנו חוות תקופה קשה של טלטלות ומהומות, ארגוני מחבלים אינם מתייאשים מלפגוע בנו, ואף השלום הנכסף עם כל שכנינו עדיין אינו במרחק נגיעה. אז אם גם אתם מעוניינים להכיר מקרוב ולעומק תחום מרתק זה, לתרום רבות לשמירה על הביטחון של תושבי המדינה, ולהשתלב בעבודה מרתקת בזרועות הביטחון וההגנה – לימודי התואר הראשון בביטחון יכולים להתאים לכם עד מאד. אז לכו על בטוח – בואו ללמוד תואר ראשון בלימודי ביטחון.
שירות אישי חינם
לימודי ביטחון לתואר ראשון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?