מוסדות לימודים

קורס עוזרים פרלמנטריים

לימודי הכשרת עוזרים ודוברים פרלמנטריים

העוזר הפרלמנטרי, כשמו כן הוא – הוא המסייע לחבר הפרלמנט בכל למלא את תפקידו על הצד הטוב ביותר. תפקידיו של העוזר הפרלמנטרי אינם מוגדרים בחוק, ועל כן הם תלויים, בין היתר, בהחלטותיו של הפרלמנט אצלו הם מועסקים (חבר הכנסת הוא המעסיק של העוזר הפרלמנטרי, ואין הם נחשבים כעובדי מדינה). על אף כי אין תפקידיהם של העוזרים הפרלמנטריים מוגדרים וקבועים, בדרך כלל כוללת עבודתם ביצוע עבודות מזכירות שונות (ניהול יומן, סינון דואר וכד'), עבודה מול כלי התקשורת (ראיונות, הוצאת תגובות וכו'), כתיבת נאומים, העלאת הצעות חוק, איסוף מידע על נושאים הרלוונטיים לעבודתו של חבר הכנסת, ועוד שלל תפקידים מרתקים. חשיבותם הרבה של העוזרים הפרלמנטריים לתפקודו של חבר הכנסת – ומכאן לתפקוד הכנסת, הובילה מספר מוסדות לימוד מובילים להציע קורסים להכשרת עוזרים פרלמנטריים איכותיים, המחזיקים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות לביצוע עבודתם באופן מקצועי. קורסים מרתקים אלו, המשלבים לימודים משלל תחומים – תקשורת, מדע המדינה, משפטים, יחסים בינלאומיים ועוד, מאפשרים השתלבות קלה יחסית בתפקיד נחשק זה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת עוזרים ודוברים פרלמנטריים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס עוזרים פרלמנטריים -  מידע כללי
אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה רבת אחריות במוקדי השלטון וקבלת ההחלטות, להתחכך באנשים הקובעים ומעצבים את עתידה של המדינה, ולסייע לחברי הכנסת למלא את חובתם נאמנה – ייתכן כי תפקיד הדובר והעוזר הפרלמנטרי "תפור" עליכם. בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרתם של עוזרים פרלמנטריים.

לימודי הכשרת עוזרים פרלמנטריים -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס העוזרים הפרלמנטריים מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בעבודה בתפקיד מרתק זה, לעבוד במסדרונות השלטון ובצמתי קבלת ההחלטות במדינה. הלימודים מתאימים במיוחד לעורכי דין ומשפטנים, המעוניינים להתמחות בתחום, לבוגרי תואר ראשון בתקשורת, במדעי המדינה, ביחסים בינלאומיים, בפוליטיקה וממשל, בדמוקרטיה  ובדיפלומטיה, כמו גם לדוברים ואנשי יחסי ציבור המעוניינים לעבוד במסדרונות השלטון. כן מתאימים הלימודים לעוזרים ודוברים פרלמנטריים המעוניינים בידע, מיומנויות וכלים נוספים לביצוע עבודתם על הצד הטוב ביותר. אם אתם מתעניינים בלימודי הכשרת העוזרים הפרלמנטריים, אולי תתעניינו גם בלימודים בקורס לובינג.

ללמוד להיות עוזר פרלמנטרי -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס העוזרים הפרלמנטריים משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם, בדרך כלל, מתקבלים לקורס רק בעלי תואר אקדמי או סטודנטים הנמצאים לקראת סיום לימודיהם לתואר. כמו כן, רבים ממוסדות הלימוד מקיימים ראיונות קבלה אישיים על מנת לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. חלק מהקורסים בתחום מיועדים רק לעורכי דין ומשפטנים, או עוזרים פרלמנטריים מתחילים, ולא לבוגרי תארים אקדמיים אחרים.

קורס עוזרים ודוברים פרלמנטריים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס העוזרים והדוברים הפרלמנטריים משתנה אף הוא בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, אין מדובר בלימודים ארוכים במיוחד – לרב כוללים הקורסים בתחום בין 40 ל- 100 שעות לימוד אקדמיות, והלימודים בהם נמשכים בין שלושה חודשים לחצי שנה (בהתאם, כמובן, למספר שעות הלימוד, מספר המפגשים בשבוע ואורכו של כל מפגש). בדרך כלל כוללים הלימודים מפגש אחד או שניים בשבוע, וחלק ניכר ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים ליהנות מהלימודים המרתקים בזמנים הנוחים להם ביותר, ללא לוותר על ימי עבודה או לימודים.

ללמוד להיות דובר ועוזר פרלמנטרי -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורס הכשרת העוזרים והעוזרים הפרלמנטריים כוללים מגוון עשיר במיוחד של נושאי לימוד מרתקים, אך, לעיתים, משתנים נושאי הלימוד המדויקים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים המציעים קורסים בתחום. על אף ההבדלים בתכנית הלימודים בין מוסדות הלימוד השונים, פעמים רבות נלמדים, בין היתר, הנושאים והתכנים הבאים: מבנה המערכת הפוליטית, כתיבה והגשה של הצעות חוק, עבודה מול משרדי הממשלה, עבודת וועדות הכנסת, עבודת מליאת הכנסת, הצעות לסדר היום ושאילתות, עבודה מול אמצעי התקשורת, אסטרטגיה תקשורתית וכתיבת הודעות לעיתונות, עבודתם של הלוביסטים, יחסים בינלאומיים, תפקידיו של העוזר והדובר הפרלמנטרי, הליך קבלת ההחלטות, אקטואליה והנושאים המרכזיים על סדר היום בכנסת, הזכויות והחובות של חברי הכנסת, עבודה עם הניו-מדיה, ניהול הקשר עם הבוחר, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים. כן כוללים הלימודים סימולציות של תפקיד הדובר והעוזר הפרלמנטרי, וסיור מקצועי בכנסת, כך שבוגרי הקורס זוכים להכשרה איכותית, מקיפה ומעמיקה לתפקידו של העוזר והדובר הפרלמנטרי.

לימודי הכשרת עוזרים ודוברים פרלמנטריים – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד להיות עוזר ודובר פרלמנטרי - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו בוגרי הקורס להשתלב בעבודה מרתקת ומאתגרת כדוברים ויועצים פרלמנטריים וליהנות מיכולת השפעה במוקדי קבלת ההחלטות המרכזיים במדינה, ומקשרים אדוקים עם מי שמעצבים את עתיד המדינה. רבים אף רואים בעבודת הדובר והעוזר הפרלמנטרי מקפצה לתפקידים נחשקים ומרכזיים במנגנוני השלטון, או אף את הצעד הראשון בדרך לקריירה פוליטית. כן יכולים הבוגרים להמשיך בלימודי תארים מתקדמים אשר יתרמו לקידומם והתפתחותכם המקצועית – לימודי תואר שני במנהל עסקים, לימודי תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית, לימודי תואר שני במשפטים וכיו"ב.

קורס עוזרים ודוברים פרלמנטריים – סיכום
לסיכום, אם תמיד חשקתם להשתלב בעבודה בה תסתובבו במסדרונות השלטון ומוקדי קבלת ההחלטות, ותהיו חלק אינטגרלי מגיבוש והעלאת הצעות החוק ועיצוב עתידה של המדינה, בה תהיו עזר רב לחברי הכנסת ותסייעו להם בעבודתם החשובה, הנושאת השפעה על חייהם של כולנו – הלימודים בקורס הכשרת הדוברים והעוזרים הפרלמנטריים יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. קורס זה אף יכול להיות נקודת הזינוק שלכם לקריירה פוליטית משפיעה, או להשתלבות בתפקידים נחשקים, יוקרתיים ורמי דרג באחד ממנגנוני השלטון. אז בואו ליהנות מלימודים משפיעים – בואו ללמוד בקורס עוזרים ודוברים פרלמנטריים.
שירות אישי חינם
קורס עוזרים פרלמנטריים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?