מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל

ללמוד פוליטיקה וממשל לתואר ראשון

הפוליטיקה, בין אם נרצה או לא נרצה, מנהלת את חיינו ומעצבת את עתידנו. כמעט כל תחום ותחום בחיינו מושפע מהפוליטיקה – הכלכלה, היחסים החברתיים, החינוך, החוקים להם אנו מצייתים (או אלו שאנו מפרים) וכיו"ב, ועל כן הבנה בתחום זה היא (כמעט) בגדר חובה אזרחית, עבור כל מי שמעוניין להבין את מנגנוני הכוח המעצבים את חייו, ועל אחת כמה וכמה – עבור מי שמעוניין להיות מעורב ולהשפיע על החברה בה אנו חיים. לימודי התואר הראשון בפוליטיקה, המשתייכים לתחום מדעי המדינה, משלבים בין שלל עולמות תוכן מרתקים – פסיכולוגיה וסוציולוגיה, כלכלה ודיפלומטיה, לימודי ארץ ישראל ויחסים בינלאומיים ועוד, כך שהסטודנטים בחוג זוכים להכשרה מקיפה ומעמיקה, המאפשרת להם להשתלב בשלל עבודות מרתקות ולהיות מעורבים בעיצוב עתידנו. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אך מעוניינים קודם כל לקבל מידע נוסף אודותם, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תמצאו שלל פרטים על הלימודים בתואר הראשון בפוליטיקה וממשל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל -  מידע כללי
"הכל פוליטי" היא קלישאה ידועה לשמצה, אך כהרגלן של קלישאות – היא מצביעה על אמת בסיסית, שכן, למעשה, הפוליטיקה – במובנה הרחב והצר כאחד, היא בעלת השפעה מכרעת על רבים מהאספקטים המרכזיים בחיינו, והיא הקובעת כיצד יראה עתידנו ועתיד ילדינו. אם אתם מעוניינים להכיר מקרוב את העולם הפוליטי המרתק – לימודי התואר בפוליטיקה וממשל נועדו עבורכם! לימודים מרתקים אלו יקנו לכם ידע רב, כמו גם שלל כלים ומיומנויות, הדרושים לכל מי שמעוניין להיות מעורב, או לכל הפחות להבין, את המנגנונים הפוליטיים השונים השולטים בחיינו. אז בואו ללמוד להשפיע – בואו ללמוד פוליטיקה וממשל לתואר ראשון.

לימודי פוליטיקה וממשל לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בתכנית לתואר ראשון בפוליטיקה וממשל מיועדים לכל מי שרוצה להכיר מקרוב את אחד התחומים המשפיעים ביותר על חייהם של כל אחד ואחת מאתנו, הלא הוא התחום הפוליטי והשלטוני. הלימודים מתאימים הן למעוניינים בהעשרה אישית בנושא, והן למעוניינים להשתלב בעתיד בעבודה בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בפוליטיקה וממשל, ייתכן כי תגלו עניין רב גם בלימודי התואר הראשון במדעי המדינה, תואר ראשון בדיפלומטיה, תואר ראשון במנהל ומדיניות ציבורית, תואר ראשון ביחסים בינלאומיים או תואר ראשון במזרחנות.

ללמוד תואר ראשון בפוליטיקה וממשל -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בפוליטיקה וממשל משתנים בין מוסד לימודים למשנהו ובין מכללה לרעותה, אולם, בדרך כלל, מבוססת הקבלה על שקלול הציונים של הבחינה הפסיכומטרית ותעודת הבגרות. יחד עם זאת, אל חלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי, אלא על סמך ממוצע הציונים בתעודת הבגרות בלבד. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים מרתקים אלו, אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל חשש! בכדיי להעלות את סיכויי הקבלה שלכם תוכלו להצטרף ללימודים במכינה קדם אקדמית, ללמוד בקורס פסיכומטרי או להצטרף ללימודים באחד המכונים המעולים לשיפור והשלמת בגרויות.

לימודי ממשל ופוליטיקה לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בתכנית התואר הראשון בפוליטיקה וממשל משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך לרב נמשכים הלימודים בתכנית זו כשלוש שנים (שישה סמסטרים). חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודים בשעות אחר הצהריים והערב (בנוסף לתכנית הלימודים "הרגילה" של שעות היום) במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים. אולם, קחו בחשבון כי לעיתים נמשכים הלימודים במסלול הערב מעט יותר זמן, שכן, לפעמים, הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל – מסלולי הלימוד
ברב מוסדות הלימוד בתחום ניתן ללמוד את התואר בפוליטיקה וממשל רק במסגרת דו- חוגית (כלומר בשילוב עם לימודי תואר ראשון נוסף). בין השילובים המומלצים והפופולאריים ניתן למצוא את לימודי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, התקשורת, מזרח תיכון, לימודי ארץ ישראל, פסיכולוגיה ועוד.

ללמוד ממשל ופוליטיקה לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים של התואר הראשון בפוליטיקה וממשל היא עשירה ומגוונת במיוחד, וכוללת שלל נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד למוסד, אך בדרך כלל כוללים הלימודים, בין היתר, את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא למחשבה מדינית, המשטר בישראל, ביקורת ציבורית, פוליטיקה השוואתית, התנהגות פוליטית, פוליטיקה ותקשורת, יסודות בפילוסופיה פוליטית, יחסים בינלאומיים ומדיניות חוץ, אזרחות ודמוקרטיה, משפט בין לאומי, כלכלה פוליטית, מנהל ומדיניות ציבורית, ביטחון וטרור, צורות שלטון, יסודות המנהל הציבורי, מוסר ופוליטיקה, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

לימודי תואר בפוליטיקה וממשל – תעודה
בוגרי התואר, אשר עומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לקבל תעודת בוגר תואר ראשון BA, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד תואר ראשון בממשל ופוליטיקה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בפני בוגרי הלימודים עומדות שלל אפשרויות תעסוקה מרתקות ויוקרתיות – הם יכולים להשתלב בעבודות במשרדי הממשלה, במערך הדיפלומטי, ברשויות המקומיות, במגזר העסקי, לעבוד כעוזרים פרלמנטריים, להצטרף לארגונים חברתיים וארגוני זכויות אדם ועוד. כמו כן יוכלו הבוגרים להמשיך ולהתפתח מקצועית באמצעות לימודים לתארים מתקדמים בתחומים כגון מדע המדינה, לימודי ארץ ישראל או מנהל עסקים.

ללמוד פוליטיקה וממשל לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם גם אתם מאמינים ש"הכל פוליטי", אם אתם רוצים להכיר לעומק את המנגנונים השלטוניים המנהלים את חיינו ומעצבים את עתידנו, ואם אתם מחפשים כיצד להיות יותר מעורבים, כיצד להשפיע ולשנות – לימודי התואר הראשון בפוליטיקה וממשל יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים! לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע והכלים בתחום, ויפתחו בפניכם אופק תעסוקתי נרחב – תוכלו להשתלב בשלל עבודות חשובות במרכזי הכוח המרכזיים ביותר בחברה הישראלית, או להצטרף לארגונים אזרחיים וחברתיים ולפעול למען עתיד טוב יותר לכולנו. אז בואו ליהנות מלימודים שעושים שינוי – בואו ללמוד תואר ראשון בפוליטיקה וממשל.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בפוליטיקה וממשל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?