מוסדות לימודים
המכללה האקדמית להנדסה וטכנולוגיה אורט הרמלין
המכללה האקדמית להנדסה וטכנולוגיה אורט הרמלין
לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות
מיקום בארץ: נתניה
אפקה המכללה האקדמית להנדסה
אפקה המכללה האקדמית להנדסה
הנדסה מכאנית
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
תואר ראשון בהנדסת מכונות
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
sce המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
תואר ראשון בהנדסת מכונות
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות
מיקום בארץ: כרמיאל
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
מכללת אורט בראודה בכרמיאל
לימודי השלמה לתואר ראשון בהנדסת מכונות
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים

לימודי הנדסת מכונות

תואר ראשון בהנדסת מכונות

הנדסת מכונות עוסקת בפיתוח, תכנון, ייצור ותחזוקה של מערכות מגוונות, הנוגעות לכל תחום בחיינו. לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות נוגעים במגוון רחב של נושאי לימוד, ובכלל זה הנדסה, מדעים, כלכלה, פיזקה, תחבורה, ועוד. הנדסת מכונות מהווה את הבסיס לכלל התעשייה המודרנית, ומשום כך לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות מגוונים מאוד ונוגעים בתחומים רבים. השלב הראשון של לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון, בדומה ללימודי הנדסה לתואר ראשון במסלולים אחרים, הינו שלב מקדים המקנה ידע בסיסי בהנדסה ובמכונות. לאחר לימודי המבואות והיסודות הבסיסיים ישנה העמקה בתחום לימודי הנדסת מכונות, ולבסוף כל סטודנט ללימודי תואר ראשון בוחר תחום התמחות. לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות אורכים כארבע שנים, בדומה לכל המסלולים של לימודי הנדסה לתואר ראשון, ומקנים תעודת מוסמך למדעים בהנדסת מכונות B.Sc. חשוב לציין כי בעלי תעודת הנדסאי בהנדסת מכונות יכולים להשתלב במסלול מקוצר של לימודי תואר ראשון להנדסאים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות - לימודים משתלמים 

לאחר סיום לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות ניתן להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה ובתחומים מגוונים, דוגמת ניהול הנדסי, מחקר ופיתוח, ייצור ואחזקה, תכנון ועוד. השכר לבוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות הוא גבוה מהממוצע במשק, אך יש לזכור שהעבודה היא קשה ותובענית.

ללמוד תואר ראשון בהנדסת מכונות - תנאי קבלה

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות מציבים תנאי קבלה נמוכים יותר מתנאי הסף של שאר מקצועות ההנדסה, כך שניתן להתקבל אליהם גם ללא ציונים גבוהים במיוחד במבחני הבגרות או הפסיכומטרי. אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, תוכלו להירשם למכינה קדם הנדסית, על מנת לרענן את הידע במקצועות מדעיים ולשפר את הסיכוי להתקבל ללימודים. עם זאת, מומלץ לבדוק עם כל מכללות להנדסה בנפרד, מאחר ותנאי הקבלה משתנים ומתעדכנים מעת לעת.

לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון - מסלולי הלימוד

המסלולים המוצעים בעת לימודי הנדסת מכונות לתואר ראשון הם רבים ומגוונים, ומאפשרים לכל סטודנט למצוא תחום הקרוב לליבו. בין השאר, ניתן להתמחות בתחום הנדסת אנרגיה, הנדסת מבנים ומערכות, או הנדסת מכונות - מכטרוניקה. בעקבות הההתקדמות הטכנולוגית בשנים האחרונות נוספו מסלולי לימוד חדשים, דוגמת הנדסת ביו רפואה, כלומר פיתוח מכשור רפואי דוגמת לב מלאכותי, או הנדסת סביבה שבה בין השאר מקטינים את כמות הגזים הרעילים הנפלטת ממפעלים. אפשרויות נוספות הן לימודי הנדסאי מכונות במגוון מסלולים, דוגמת הנדסאי מכונות - חומרים פלסטיים, הנדסאי מכונות - מכטרוניקה, הנדסאי מכונות, הנדסאי מכונות - כוח וחום, הנדסאי מכשור ובקרה, הנדסאי מכונות - רכב, או הנדסאי מכונות - תכנון וייצור ממוחשב. כמו כן, ניתן ללמוד לימודי תעודה בתחומים שונים הקשורים להנדסת מכונות, כגון קורס המכשיר טכנאי מיזוג אויר וקירור / קורס המעניק תעודת גמר בתחום הנדסת מכונות ועוד.

ללמוד הנדסת מכונות לתואר ראשון - מטרת הלימודים

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות של שנות האלפיים מכשירים את הבוגר לשימוש בכלים ממוחשבים מתקדמים ביותר. בין השאר, ניתן להשתמש בסימולציות מתוחכמות כדי לחשב את יכולת הציפה של ספינה, עוד בטרם החל בייצור שלה. מהנדסי מכונות כיום משתמשים בתוכנות מחשב רבות, אם זה ליצירת פס ייצור יעיל יותר, תכנות רובוטים, או לתכנון המוצרים החדשים.

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות - עולם התעסוקה

על מנת להתקדם מבחינה תעסוקתית ולהגיע למשרות מפתח בתחום ההנדסה והניהול, מומלץ להמשיך ללימודי תואר שני או לימודי תעודה. לימודי תואר שני בהנדסה כימית או תואר שני בהנדסת מערכות מידע הן רק חלק מהאפשרויות העומדות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות. 

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות

הטכניון: מכון טכנולוגי לישראל
אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
אוניברסיטת תל אביב

שירות אישי חינם
לימודי הנדסת מכונות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?