מוסדות לימודים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ בסייעות רופאי שיניים
מיקום בארץ: עמק הירדן
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
המכללה למדעי הבריאות וההתנהגות
סייעות לרופאי שיניים
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה למינהל
המכללה למינהל
לימודי סייעות לרופאי שיניים
מיקום בארץ: אילת, אשדוד, ראשון לציון, ירושלים, בית ברל, חיפה
רשת מכללות אורט
רשת מכללות אורט
לימודי סייעות/ים מוסמכות ברפואת שיניים - בתל אביב בלבד
מיקום בארץ: כרמיאל, קריית ביאליק, נתניה, כפר סבא, תל אביב, רחובות, ירושלים
מכללת אתגר
מכללת אתגר
לימודי סייעות בבאר שבע
מיקום בארץ: באר שבע

לימודי סייעת שיניים

תעודת הסמכה בסייעת שיניים

לימודי סייעות מקנים מקצוע פרה רפואי מאתגר ומעניין, ומכשיר לביצוע פעולות רבות וחשובות. סייעות לרופא שיניים הינה תפקיד אחראי ומורכב, ויש ביקוש רב לבוגרי לימודי סייעות מקצועיים ומיומנים, בעלי הכלים והמיומנויות המקצועיות לעזור לרופא השיניים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס סייעות שיניים - מידע כללי

מקצוע הסייעות כולל את העבודה השוטפת במרפאה ועזרה לרופא בטיפול, אך נוסף על כך יש מגוון של תפקידים מורכבים. על הסייעת לנהל את המרפאה, להכין את חומרי העבודה הדנטאלית, לקחת את צילומי הרנטגן לפיתוח, לטפל במטופלים המגיעים למרפאה, לעבוד מול רופא השיניים, וכל זאת תחת לחץ ותוך כדי שמירה על יחסי אנוש ורוגע.

כיום ניתן ללמוד את מקצוע הסייעות במספר רחב של מכללות בישראל, כאשר תוכנית הלימודים אחידה בכל המוסדות. עם זאת, מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי ואת איכות המרצים, המצב הפיזי של חדרי הלימוד והציוד המקצועי, מידת התרגול במהלך הלימודים, וכן את היחס לסטודנטים. פרמטרים נוספים לבדיקה הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכמובן גובה שכר הלימוד ומלגות שונות המוצעות לסטודנטים.

לימודי סייעות לרפואת שיניים - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה של לימודי סייעות לרופא שיניים הינם 12 שנות לימוד לפחות, מבדק פנימי, וכן ראיון אישי עם רכזת הלימודים. במקרים מסוימים יינתנו פטורים לקורסים ספציפיים, דוגמת בוגרי לימודי שיננות, לימודי פיזיותרפיה או בוגרי קורסים ותארים שונים בתחומי הרפואה, הבריאות והרווחה, אך יש לבדוק זאת מול כל מכללה בנפרד. אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס סייעות שיניים, אולי תמצאו עניין גם בקורס המזכירות הרפואית

ללמוד סייעות שיניים - משך הלימודים ומתכונתם

לימודי סייעות אורכים כשנה וחצי וניתן לבחור בין לימודי מסלול בוקר ולימודי ערב, על מנת לשלב בין לימודים לעבודה.

קורס הכשרת סייעות לרופא שיניים - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי סייעות לרפואת שיניים עשירה ומגוונת, וכוללת תחומי ידע רבים. ראשית נערכת היכרות עם מדעי יסוד, דוגמת פתולוגיה, היסטולוגיה, פרמקולוגיה, תזונה, מיקרוביולוגיה ואנטומיה. לאחר מכן לימודי סייעות מתמקדים בנושאים המרכזיים של רפואת שיניים כמו טיפולי שורש, אתיקה וחוק ברפואת שיניים, תורת החומרים הדנטאליים, שיקום הפה, רפואת שיניים לילדים, טיפול בחניכיים, יישור שיניים, רנטגנולוגיה, רפואת שיניים משמרת וטיפול בעששת, כירורגיה של הפה ועוד.

במהלך לימודי סייעות ניתן דגש רב על הדרכה והתנסות מעשית, בין השאר בנושאי סטריליזציה, ביצוע ופיתוח צילומי רנטגן, חומרים ברפואת שיניים, עבודה מול רופא השיניים, ציוד ומכשור ברפואת שיניים, ועוד. כל ההדרכות והתרגולים כרוכים בשימוש בציוד ובמכשור הדנטאלי של המכללה, לכן יש לוודא טרם ההרשמה שאכן הציוד והמכשור מתאימים ומעודכנים בהתאם להתפתחויות האחרונות בתחום רפואת שיניים.

חלק נוסף וחשוב לא פחות בלימודי סייעות לרפואת שיניים הינו קורס החייאה ועזרה ראשונה, הכרת מעבדת השיניים, התמודדות במצבי לחץ, שיפור יחסי-אנוש, עקרונות מרכזיים בניהול, שימושי מחשב במרפאת השיניים, ומבוא לפסיכולוגיה. החלק האחרון בלימודי סייעות הינו התנסות מעשית במרפאות שיניים באורך של 400 שעות, הכולל התנסות במרפאות ציבוריות ובמחלקות פה ולסת.

לימודי הכשרת סייעות לרפואת שיניים - אפשרויות התעסוקה וההתפתחות המקצועית 

עם סיום לימודי סייעות בהצלחה, הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, ומי שעמד בהצלחה בבחינות ההסמכה של משרד הבריאות זכאי לתעודת סייעות מטעם המשרד. מכללות רבות מציעות עזרה במציאת עבודה לאחר סיום הלימודים, בקופות חולים או במרפאות פרטיות של רופאי שיניים. עם זאת, תחום הסייעות לרופא שיניים הוא רחב ידיים, ולמי שרוצה להתפתח מבחינה אישית ומקצועית מומלץ להמשיך ללימודי שיננות, רפואת שיניים, או ניהול.

שירות אישי חינם
לימודי סייעת שיניים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?