מוסדות לימודים

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך

לימודי הדרכת תנועה לגיל הרך

חשיבות התנועה היא רבה לאורך כל מעגל החיים, וכולנו יודעים כי פעילות גופנית – בכל גיל - היא אחת הדרכים המועילות ביותר לשמירה על אורח חיים בריא. חשיבות התנועה בגיל הרך (בין הגילאים 2 עד 6) היא רבה במיוחד, שכן בגילאים אלו נקנים הרגלים אשר ילוו את האדם לאורך כל חייו. אף נמצא כי התנועה בגיל הרך תורמת להתפתחות כישורים קוגניטיביים וחברתיים, כמו גם לאורח חיים בריא יותר, וכי הילדים המשתתפים בפעילויות תנועה הם בריאים ומאושרים. לאור החשיבות הרבה של התנועה בגיל הרך, והביקוש הרב מצד הורים לפעילויות תנועתיות לילדיהם, עולים ופורחים בשנים האחרונות חוגי תנועה לגיל הרך, ומספר מוסדות לימוד מובילים החלו להציע הכשרות למעוניינים לעסוק בתחום. הקורסים להכשרת מדריכי תנועה לגיל הרך, בדומה לקורסים אחרים המכשירים אנשי מקצוע לעבודה עם ילדים, פעוטות, תינוקות והוריהם – כדוגמת קורס מדריכי הליווי ההתפתחותי, קורס מדריכי שחיית תינוקות, קורס ייעוץ שינה ואחרים, מציעים הזדמנות פז למעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, מלאת סיפוק ומהנה, התורמת רבות להתפתחות הילדים. אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא פרטים נוספים אודות הלימודים בקורס מדריכי התנועה לגיל הרך.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכי תנועה לגיל הרך – מידע כללי
קורס מדריכי התנועה לגיל הרך מיועד להכשיר מדריכים מקצועיים ואיכותיים להנחיית חוגים ופעילויות המערבות תנועה, קצב ומוזיקה לבני הגיל הרך. פעילויות אלו, הזוכות לביקוש רב מצד ההורים, אינן רק מהנות – אלא אף בעלות שלל השלכות חיוביות על התפתחות הילד. בעמוד זה תוכלו לקרוא פרטים רבים על הלימודים בתחום – לימודים שיכשירו גם אתכם כמדריכי תנועה לגיל הרך.

לימודי הכשרת מדריכי תנועה לגיל הרך -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס מדריכי תנועה לגיל הרך מיועדים לכל מי שעובד עם ילדים – גננות, מורים, מטפלות וכד', כמו גם עבור מי שמעוניין להשתלב בעבודה מלאת סיפוק עם ילדי הגיל הרך ואין לו רקע או ניסיון קודם בעבודה בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת התנועה לגיל הרך, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודים בקורס הכשרת מדריכים לשחיית תינוקות ופעוטות, קורס הדרכת ליווי התפתחותי, קורס ייעוץ שינה, לימודי חינוך לגיל הרך ולימודים נוספים המתמקדים בקבוצת הגיל של בין הלידה לגיל 6.

ללמוד הדרכת תנועה לגיל הרך -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס הדרכת התנועה לגיל הרך משתנים בין מוסד לימודים למשנהו ובין מכללה למכללה, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים אף קיימת דרישה לתעודת בגרות מלאה) ובעלי אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה וכשירות לעסוק בפעילות גופנית. מרבית המוסדות אף מקיימים ראיונות קבלה במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. חלק מהמכללות אף מקיימות מבחנים מעשיים (כגון מבחן כישורי תנועה, לדוגמא), כחלק מהליך הקבלה ללימודים.

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס מדריכי התנועה לגיל הרך משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם, מרבית הקורסים כוללים בין 180 ל-280 שעות לימוד אקדמיות, והם נמשכים בין חמישה לשמונה חודשים – בהתאם למספר שעות הלימוד הכולל בקורס, מספר המפגשים השבועיים (לרב כוללים הקורסים בתחום מפגש אחד או שניים בשבוע) ואורכו של כל מפגש.

ללמוד להיות מדריך תנועה לגיל הרך -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורסים להכשרת מדריכי תנועה לגיל הרך היא עשירה ומרתקת, וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מגוונים והן שלל תרגולים והתנסויות מעשיות חווייתיות מפתחות ומעשירות. חלק ממוסדות הלימוד אף כוללים התנסות מעשית (סטאז') בגני ילדים או מסגרות אחרות כחלק מתכנית הלימודים, כך שהבוגרים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם. נושאי הלימוד המדויקים בקורס אמנם יכולים להשתנות מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך פעמים רבות כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, עזרה ראשונה, פציעות ספורט, תזונה, חשיבות התנועה להתפתחות הילד, בניית מערכי שיעור, עקרונות עבודה עם ילדי הגיל הרך, פסיכולוגיה התפתחותית, שלבי התפתחות הילד, מרכיבי התנועה בגיל הרך, סיפורי ילדים בתנועה, פעילויות חגים ועונות, פעילויות חיות, שימוש באביזרים, היכרות עם מתקני הג'ימבורי, שיטות ועקרונות בהדרכה, יציבה נכונה, התאמת מוסיקה לגיל הרך, משחקים ופעילויות, התאמת מערכי השיעור לשלב ההתפתחותי של הילדים, דמיון מודרך, יוגה לילדים ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו את הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למדריך התנועה לגיל הרך המקצועי והאיכותי.

לימודי מנחים לפעילות בתנועה ומוסיקה לגיל הרך – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר "מדריך תנועה לגיל הרך", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד הפעלה בתנועה ומוסיקה לגיל הרך - מה עושים בסיום הלימודים?  
הביקוש למדריכי תנועה לגיל הרך הוא רב, ובוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בקלות ומהירות יחסית בעבודה בשלל מסגרות – בגנים (פרטיים ושל משרד החינוך), במסגרות חינוך בלתי פורמליות – צהרונים, מתנ"סים וכו', במרכזי ספורט, בקייטנות וכד'. כן יכולים הבוגרים להעביר חוגים באופן פרטי. חלק ממוסדות הלימוד אף מסייעים לבוגריהם בהשתלבות בשוק העבודה בתחום, מקשרים אותם אל מעסיקים רלוונטיים ומיידעים אותם על משרות פנויות בתחום.

קורס מדריכי תנועה לגיל הרך –  סיכום
לסיכום, אם אתם בעלי אהבה וגישה לילדים בגילאי שנתיים עד שש ומודעים לחשיבות של התנועה והפעילות הגופנית להתפתחותם התקינה של ילדים, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה מרתקת, מהנה וקצבית עם הילדים הרכים ועם הוריהם – קורס מדריכי התנועה לגיל הרך מיועד בדיוק בשבילכם. קורס זה יקנה, תוך חודשים ספורים בלבד, את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום מבוקש זה, כך שתוכלו להשתלב בקלות בשלל העבודות בו. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי קצב ושמחה – בואו ללמוד בקורס הכשרת מדריכי התנועה לגיל הרך.
שירות אישי חינם
קורס מדריכי תנועה לגיל הרך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?