מוסדות לימודים

קורס מדריכי שחיית תינוקות

לימודי הפעלת פעוטות במים

שחיית התינוקות והפעילות עם פעוטות במים, המיועדת לתינוקות בני שלושה חודשים ומעלה (עד גיל 4 לערך) ולהוריהם, הופכת לפעילות פופולארית ונפוצה למדי. פעילות זו, אשר התחילה כפעילות שיקומית לפעוטות עם צרכים מיוחדים, הפכה במהרה לפופולארית מאד גם בקרב הורים לילדים "רגילים" לחלוטין, עקב יתרונותיה הרבים של הפעילות במים – התורמת רבות להתפתחות התינוק (מהבחינה הפיזית, הקוגניטיבית, החברתית והרגשית) ולחיזוק והידוק הקשר בין הפעוט להוריו. כיוון שהפעילות עם פעוטות במים הופכת מבוקשת יותר ויותר, עולה גם הדרישה למדריכים מוסמכים ומיומנים בתחום, שכן, מובן כי על מנת להפיק את המיטב מפעילות זו, ואף למנוע סיכונים מיותרים, אין די בבילוי עם התינוק בבריכה, אלא דרוש ידע רב, מיומנויות וכלים אשר יעזרו להתאים לכל תינוק ופעוט את הפעילות המימית המתאימה לו ולשלב התפתחותו. לימודי הכשרת מדריכי שחיית התינוקות, המשלבים בין שלל נושאים מרתקים מתחומי הפסיכולוגיה, ההידרותרפיה, הדרכת השחייה ועוד, יכשירו אתכם בכל הידע והכלים הדרושים למדריך האיכותי בתחום. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס להכשרת מדריכי שחיית תינוקות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס מדריכי שחיית תינוקות -  מידע כללי
השהייה במים טומנת בחובה שלל יתרונות וסגולות ייחודיות – המים מעניקים לנו תחושת רוגע, שקט ושלווה, הם מרחיבים את יכולת התנועה, ומספקים לנו רגעים ארוכים של הנאה. היתרונות של שהיית תינוקות במים הם רבים במיוחד, ובין היתר יכולה הפעילות המימית לתרום לשיפור הקוארדינציה של התינוק, לחיזוק מערכת השלד והשרירים שלו, לריכוז והערנות ולעוד שלל תחומים. על כן אין זה מפליא כי שחיית התינוקות הולכת והופכת כה נפוצה בשנים האחרונות והביקוש למדריכי שחייה איכותיים נמצא בעליה מתמדת. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורסים להכשרת מדריכים לשחיית תינוקות ופעילות פעוטות במים.

לימודי הכשרת מדריכי שחיית תינוקות -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הכשרת מדריכי שחייה לתינוקות מיועדים, כמובן, לכל השואפים להשתלב בעבודה ייחודית ומרתקת זו ולעסוק בהדרכת שחייה לתינוקות ופעוטות והפעלתם במים. כן מתאימים הלימודים להורים המעוניינים בכלים אשר יעזרו להם לבלות זמן איכות רב עם ילדיהם. אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת שחיית תינוקות, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי הדרכת שחייה, לימודי פיזיותרפיה, לימודי הידרותרפיה, לימודי ייעוץ שינה, לימודי מדריכי תנועה לגיל הרך או לימודי עיסוי תינוקות.

ללמוד הדרכת שחיית תינוקות -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס מדריכי שחיית תינוקות משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום. בעוד חלק גדול מהקורסים פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כלל תנאי קבלה (אם כי גישה לתינוקות וידיעת שחייה הם, כמובן, הכרחיים), קורסים אחרים בתחום מקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, חלק מהקורסים אף דורשים מהמועמדים להיות בעלי רקע או ניסיון בהדרכת שחייה או הידרותרפיה. לעיתים אף נדרשים המועמדים להשלים קורסים שונים – כגון קורסי אנטומיה, פיזיולוגיה ועזרה ראשונה, טרם תחילת הלימודים או במהלכם, במידה והקורסים האמורים לא מהווים חלק אינטגרלי מתכנית הלימודים.

קורס מדריכי הפעלת תינוקות במים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הפעלת תינוקות במים משתנה אף הוא בין מכללה אחת לאחרת ובין מוסד לימודים למשנהו, אך בדרך כלל כוללים לימודי התחום בין 90 ל-120 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים חודשים אחדים. לרב נערכים הלימודים במתכונת של מפגש אחד או שניים בשבוע, כאשר חלק מהמפגשים מתרכזים בלימודים עיוניים ותיאורטיים ונערכים בכיתת לימוד, וחלק מהמפגשים מתקיימים בבריכה ומתרכזים בהתנסות מעשית.

ללמוד הפעלת תינוקות ופעוטות במים -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס הכשרת המדריכים לשחיית תינוקות היא עשירה ומגוונת, וכוללת הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מרתקים, הן התנסות מעשית (סטאז') מקיפה, כך שהסטודנטים זוכים לצבור ניסיון מעשי בעבודה בתחום כבר במהלך לימודיהם. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד לאחר, אך פעמים רבות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: שלבי התפתחות התינוקות, השפעות המים על המערכות בגוף, פסיכולוגיה של הורים ושל ילדים, עזרה ראשונה, החייאה, ליווי התפתחותי במים, התפתחות מוטורית – קוגניטיבית – שפתית וחושית של תינוקות ופעוטות, הפעלות במים – מוזיקה, שירים ומשחקים, אמצעי זהירות בשהייה במים, הדרכה של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, הקשר מדריך – הורה – ילד, פדיאטריה, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, כך שהכשרת הבוגרים היא לעילא ועילא.

לימודי הדרכת שחייה לתינוקות ופעוטות  – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מדריך שחיית תינוקות" או "מדריך להפעלת תינוקות במים", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. אין הבדל בהסמכה בין שתי תעודות אלו, ואין אחת עדיפה על רעותה. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד התעודה הניתנת לבוגרים היא גם מטעם מרכזים הידרותרפיים עימם מקיים מוסדות הלימודים שיתוף פעולה.

ללמוד להיות מדריך שחיית תינוקות -  מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב כמדריכי שחיית תינוקות והפעלת פעוטות במים במרכזים בתחום בכל רחבי הארץ, בבריכות ציבוריות, בקאנטרי קלאב ובמרכזים לטיפול הידרותרפי, וליהנות מעבודה מלאת סיפוק. חלק ממוסדות הלימוד אף מסייעים לבוגריהם בהשתלבות בשוק התעסוקה בתחום. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות להמשך לימודים בתחומים קרובים ולהרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם – לימודי הידרותרפיה, לימודי וואטסו ולימודי הדרכת שחייה למבוגרים הם רק חלק מאופציות הלימודים המתאימות במיוחד לבוגרי הלימודים.

קורס מדריכי שחיית תינוקות –  סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה ייחודית, מרתקת ומלאת סיפוק עם תינוקות ופעוטות (והוריהם), לתרום רבות להתפתחות הילדים ולבניית הקשר האיכותי שלהם עם הוריהם, וליהנות משהייה ממושכת בבריכה – הלימודים בקורס הכשרת המדריכים לשחיית תינוקות מיועדים עבורכם! לימודים מהנים אלו יכשירו אתכם, תוך חודשים ספורים בלבד, בכל הכלים, המיומנויות והידע הדרוש למדריך האיכותי, כך שמיד בסיום הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה. אז בואו לצלול ללימודים מרתקים – בואו ללמוד בקורס הדרכת שחיית תינוקות והפעלת פעוטות במים.
שירות אישי חינם
קורס מדריכי שחיית תינוקות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?