מוסדות לימודים

מלגות לימודים

מלגות סיוע לסטודנטים

נרשמתם ללימודים?, אתם סטודנטים?  - כדאי שתדעו כי קיימות שלל מלגות לימודים אשר יסייעו לכם לממן את שכר הלימוד. מגוון מלגות הלימודים המוצעות היום מגיעות מקרנות בארץ ובחו"ל ומעמותות תמורת שעות התנדבות או כל מסגרת אחרת. מלגות לימודים יכולות להפחית עבורכם את שכר הלימוד המלא או לכסות את כולו, כמובן הכל תלוי במלגה אותה זכיתם לקבל. שכר הלימוד הקיים בארץ יכול לנוע משכר לימוד אוניברסיטאי ועד לשכר לימוד גבוה במוסדות פרטיים. מלגות הלימודים ניתנות כנגד הצטיינות בלימודים, שעות התנדבות או כל מטרה אחרת. ככלל המלגות המוצעות בארץ נעות על ספקטרום רחב ויכולות להציע מלגות מקצועיות, מלגות ייעודיות, מלגות גאוגרפיות, מלגות לעולים, מלגות לאוכלוסייה, מלגות על פי מסגרת התנדבותית, מלגות לחיילים משוחררים ועוד. כמו כן במידה ואתם סטודנטים, תוכלו לפנות למכללה או אוניברסיטה בה אתם לומדים על מנת לקבל מידע מלא אודות מגוון המלגות ולקבל הפנייה מאת מוסד הלימודים לטובת מלגה. הגורמים המטפלים במלגות לימודים במוסד הלימודים הנם דיקן הסטודנטים או אגודת הסטודנטים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מלגות לימודים - סיוע לסטודנטים 

מלגות לימודים יכולות לסייע במימון תואר ראשון, תואר שני וכל מסגרת אחרת של לימודים. הלימודים בארץ יקרים ובעקבות משך הלימודים שיכולים אף להימשך 4 - 5 שנים, עליכם להיערך בהתאם. סטודנטים רבים מוצאים את עצמם ללא אפשרות מימון או אפשרות לעבוד במשרה מלאה בזמן הלימודים. מכאן שההתנהלות במהלך הלימודים הופכת להיות יותר עמוסה ומלחיצה ולא מתאפשר לכם להשקיע בלימודים ולתת את כל כולכם. מלגות לימודים הפכו להיות פופולריות במגוון רחב של עמותות אשר מבקשות סיוע לקהילה באמצעות התנדבות. עמותות הפועלות למען הקהילה משתפות פעולה עם קרנות סיוע בארץ ובחול מתוך אינטרס ברור - להעניק מלגת לימודים תמורת שעות התנדבות. כמו כן קיימות מלגות לימודים לנשים, מלגות לימודים לאימהות חד הוריות, מלגות לימודים לחיילים משוחררים, כמו גם היוזמה הממשלתית המעניקה שנת לימודים ראשונה חינם בפריפריה עבור חיילים משוחררים אחרי ינואר 2010.

מלגות לימודים - המכללות 

המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית הדסה בירושלים
המכללה האקדמית אחווה
המכללה האקדמית אורט בראודה כרמיאל
המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן 
שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ועיצוב 
מכללת נתניה
המרכז האקדמי רופין 
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן - המרכז למשפטים
מכללת אפקה להנדסה בתל אביב - לימודי תואר ראשון בהנדסה
לימודי מנהל, בריאות וחינוך - המכלל האקדמית לישראל
תלתן - לימודי עיצוב ותקשורת חזותית 
מכללת רמת גן 
המכללה האקדמית אורנים לחינוך - תואר שני 
המרכז ללימודים אקדמאיים - לימודים רב תחומיים

מלגות לימודים - מגוון רחב

מלגות לימודים נחלקות למגוון קטגוריות ביניהן תמצאו מלגות ייעודיות לסטודנטים מצטיינים, לסטודנטים עולים חדשים, לסטודנטים דתיים, לסטודנטים יוצאי יחידות ייחודיות צבאיות, סטודנטים בעלי מוגבלות ועוד. תוכלו למצוא גם מלגות לימודים עדתיות כגון מלגות לסטודנטים יוצאי אתיופיה, סטודנטים יוצאי איראן, סטודנטים יוצאי מרוקו ועוד. בין המלגות הקיימות תמצאו גם מלגות לימודים חברתיות אשר פועלות למען הקהילה כגון פרויקט פר"ח, ידיים, אור ירוק, פרויקט סחל"ב, מלגות של הסוכנות היהודית, מלגת מפעל הפיס ועוד.גם חיילים משוחררים יכולים לקבל מלגת לימודים מקרנות כמו קרן אימפקט, קרן אייסף, מלגת מפעל הפיס, קרן הישג, קרן גרוס, קרן איסלר, קרן דלק ועוד. על מנת לקבל מלגת לימודים עליכם ראשית כל להחליט על לימודים, להירשם ולקבל אישור הרשמה. לאחר שקיבלתם לידיים אישור הרשמה ללימודים תוכלו להתחיל לבדוק מול מוסד הלימודים הפנייה למגלות לימודים או לעשות חיפוש בסיסי באינטרנט על מנת לקבל מידע ופרטים לטובת הסיוע.

מלגות לימודים - לתת בחזרה לקהילה

סיוע עבור לימודים זוהי דרך לגיטימית ומאוד פופולרית בארץ ובעולם בעקבות שכר לימוד יקר. זה לא קל לממן תואר ראשון או שני במיוחד כאשר התואר נמשך בין 3 - 5 ולא תמיד כולם יכולים להרשות לעצמם לשלב לימודים ועבודה תוך כדי מימון לימודים והוצאות נוספות כגון מגורים. מלגות לימודים הן דרך לגיטימית למימון לימודים במיוחד כאשר אתם נותנים בחזרה מזמנכם לטובת עזרה לקהילה.

מלגות לימודים - לימודים על חשבון המדינה

שנת לימודים ראשונה בפריפריה על חשבון המדינה עבור חיילים משוחררים, זוהי יוזמה חדשה שהתקבלה על ידי המדינה לטובת חיילים משוחררים החל מינואר 2010. מלגה זו מוענקת במגוון מוסדות לימוד בפריפריה ביניהם מכללות כגון המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית ספיר, המכללה האקדמית אוהלו בקצרין ועוד מכללות רבות אחרות. לפני ההרשמה פנו למוסד הלימודים ובררו מולו האם הם נכללים ברשימת המוסדות לטובת לימודים על חשבון המדינה.

מלגת לימודים - תנאי קבלה

מלגות לימודים מוענקות על סמך מצב סוציו-אקונומי, הישגים בלימודים, יעוד, מקצוע, מגדר, אוכלוסייה, יוצאי צבא ועוד. תוכלו בהחלט למצוא את המלגה שתתאים לכם יותר מכל. דעו כי קיימות מלגות לימודים שאינן משתלבות אחת עם השנייה ועל כן אין באפשרותכם לרוב לקבל מספר מלגות במקביל. מלגות לימודים באות לסייע במימון, יש הנמשכות לאורך כל אורך התואר ויש הניתנות עבור שנת לימודים אחת. כל מלגת לימודים מכילה תנאי קבלה שונים ועל כן עליכם להכיר מקרוב את תהליך הקבלה. 

שירות אישי חינם
מלגות לימודים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?