מוסדות לימודים
מכללת מישלב
מכללת מישלב
קורסים והשתלמויות
מיקום בארץ: תל אביב
המרכז ללימודי יצוא וסחר בין-לאומי
המרכז ללימודי יצוא וסחר בין-לאומי
לימודי יצוא, יבוא וסחר בין לאומי
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי סחר בינלאומי

תעודת העשרה בסחר בינלאומי

בכפר גלובאלי קטן, כל עסק ולו הקטן ביותר סוחר עם חברות מכל העולם. לימודי סחר בין לאומי מספקים את הכלים והידע הדרושים לשם תפעול מערך של יבוא ויצוא, ומסייעים לכל עסק להוות חלק משמעותי משוק המסחר הבין לאומי בישראל ובעולם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס סחר בינלאומי - יבוא ויצוא - מידע כללי

לימודי סחר בין לאומי נחוצים כיום יותר מתמיד, בעולם שעובר שינויים והתפתחויות רבות ללא הרף. השיפורים הטכנולוגיים, יחד עם ההתקדמות בתחום התקשורת, שינו לבלי היכר את פניו של הסחר הבין לאומי, ויש צורך בידע ושיטות עבודה חדשות ומתוחכמות בכדי לפעול בעולם החדש. סחר בינלאומי הינו תחום דינאמי ומתחדש, ועל העוסקים בו להיות בעלי ידע במגוון תחומים, וכן בעלי יכולות ניהול גבוהות במיוחד.

עולם הסחר הבין לאומי עבר שינויים רבים, הנובעים בין השאר מהגלובליזציה ואיחוד השווקים שבא עקבותיה, ההתפתחויות והחידושים המהירים בתחום התחבורה והתקשורת, יישום של טכניקות חדשות ויעילות בתובלה, טשטוש גבולות בין מדינות והקלת מגבלות סחר, וכן עליית הביקוש הכללי למוצרי צריכה מגוונים. בשל כך יש בשוק העבודה כיום ביקוש רב לבוגרי לימודי סחר בינלאומי איכותיים ומקצועיים, וניתן להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

לימודי סחר בין-לאומי - ייבוא וייצוא - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מכללה?

לימודי סחר בין לאומי אורכים חצי שנה עד שנה, בהתאם לתוכנית הלימודים. ניתן ללמוד סחר בינלאומי במגוון מכללות ברחבי הארץ, אולם מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי והנגישות של מוסד הלימודים. תנאי הקבלה אינם גבוהים, אך קורסים מתקדמים בתחום סחר בין לאומי דורשים ניסיון מעשי בתחום. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, אולי תגלו עניין גם בקורס שילוח בינלאומי, לימודי ניהול ועסקים, לימודי תואר ראשון במנהל עסקים, לימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול ולימודים נוספים המשיקים לתחום הסחר הבינלאומי. 

ללמוד סחר בינלאומי - יבוא ויצוא - תכנית הלימודים בקורס

תוכנית לימודי סחר בינלאומי מקנה לסטודנטים מגוון רחב של מיומנויות חשובות, ובהן תמחור של מחירים והמרות מטבע, היכרות עם הגורמים הפועלים במערכת יבוא-יצוא, שיטות תשלום בין לאומיות והכרת היתרונות והחסרונות של כל שיטה, אנגלית עסקית, היכרות עם שיטות התובלה השונות וההבדלים ביניהן, וכן הבנת מקומה של ישראל ביחס לשאר העולם המסחרי.

לימודי סחר בינלאומי עשירים ומגוונים, וכוללים ידע מתחומים רבים. לימודי מכס ומיסוי מנקודת מבט מיקרו כלכלית, הסכמי הסחר של ישראל, שילוח בין לאומי, דיני נזקים, מגבלות ואילוצים לסחר בינלאומי, שיטות תשלום, הגדרת נקודת המסירה על פי הגדרת הקונה, עקרונות הסיווג, ביטוח בשילוח הבין לאומי, מונחי המכר, הערכת טובין ביצוא, סל הטבות ליצואן, הובלה ימית ויבשתית, היבטים משפטיים ודיני חוזים, חוקיות היבוא והיצוא, מסמכים בסחר בינלאומי, חישוב עלויות ביבוא ויצוא, וכן פיתוח יכולות ניהול משא ומתן ותקשורת בין אישית הם רק חלק מלימודי סחר בין לאומי.

קורס יבוא, יצוא וסחר בין לאומי - אפשרויות התעסוקה לבוגרים

לאחר סיום לימודי סחר בינלאומי, הבוגרים זכאים לתעודת גמר ממוסד הלימודים, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב בשוק העבודה לבוגרי לימודי סחר בין לאומי, וניתן להשתלב במספר רב של מקומות תעסוקה. חברות מזון, תרופות, ביגוד, ציוד משרדי או אלקטרוניקה זקוקות לאנשי מקצוע איכותיים בתחום הסחר הבינלאומי, ואפשרות נוספת היא עבודה כפקיד רישוי מכס או סוכן מכס.

שירות אישי חינם
לימודי סחר בינלאומי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?