מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: דרום
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
נטורופתיה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי נטורופתיה
מיקום בארץ: אשדוד
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב

לימודי נטורופתיה

תעודת העשרה בנטורופתיה

נטורופתיה משתייכת לעולם הרפואה המשלימה, ומשלבת בצורה ייחודית בין רפואה מסורתית מהמזרח, יחד עם ידע מערבי מודרני. לימודי נטורופותיה מקנים מקצוע מבוקש, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה.

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס נטורופתיה - מידע כללי

נטורופתיה הינה שיטת טיפול עתיקת יומין, אשר יוצאת מתוך הנחה כי לכל אדם יש כוח ריפוי טבעי המאפשר לבנות ולאזן את בריאותו. עקרון מרכזי של שיטת הנטורופתיה היא שימוש במערכות הריפוי הטבעיות של הגוף לשם תמיכה וחיזוק של האדם, ובמהלך לימודי נטורופתיה הסטודנטים רוכשים את הידע הנחוץ לשם אבחון בעיה ספציפית תוך הסתכלות על האדם כמכלול, ומציאת דרך הריפוי המתאימה לכל אדם. חשוב לציין על מנת להעניק טיפול רפואי כולל ואיכותי, מומלץ לשלב את לימודי נטורופתיה עם לימודי שיטות טיפוליות אחרות.

לימודי נטורופתיה הינם רב תחומיים ומקיפים שיטות טיפול רבות, ועל כן היצע הקורסים והלימודים בתחום נרחב אף הוא. לימודי תזונה הוליסטית או לימודי פרחי באך אורכים חצי שנה עד שנה, ואילו לימודי נטורופתיה לתואר ראשון אורכים עד ארבע שנים. בדרך כלל לימודי נטורופתיה למתחילים אינם מציבים תנאי קבלה גבוהים, אך לימודי תואר ראשון בנטורופתיה או לימודי העשרה בתחום מצריכים על פי רוב ידע קודם בתחום וניסיון בטיפול לסוגיו השונים.

לימודי נטורופותיה שמים דגש רב על איזון פיזי ורוחני כאמצעי למניעת מחלות ושמירה על הבריאות, כחלק מתפישת העולם העומדת בבסיס לימודי רפואה משלימה. נטורופתיה משלבת בין שיטות רבות על מנת להגיע לאיזון, ולימודי נטורופתיה כוללים היכרות עם תחומים מרתקים דוגמת תזונה טבעית, תוספי מזון, לימודי צמחי מרפא, לימודי יוגה, לימודי רפלקסולוגיה ועוד. בנוסף, לימודי נטורופתיה כוללים גם תחומי ידע מעולם הרפואה המערבית, ובכלל זה אנטומיה, פיזיולוגיה, קריאת בדיקות מעבדה, ועוד.

לימודי נטורופתיה - מה מומלץ לבדוק לפני שנרשמים לקורס?

כיום ישנם מספר רב של מכללות רפואה משלימה המציעות לימודי נטורופתיה, אך התחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות ומומלץ לבדוק בקפידה את איכות צוות המרצים ואת עדכניות תוכניות הלימודים. תחומים נוספים שכדאי לבדוק הינם טיב התעודה המתקבלת, תנאי קבלה, מידת התרגול המעשי, מספר התלמידים בכיתה, וכמובן גובה שכר הלימוד. בנוסף, מומלץ לבדוק האם ניתן להשתלב במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה במשרה מלאה יחד עם לימודים. לימודי נטורופתיה מקנים לכל אדם כלי טיפולי פרקטי, אולם למי שמעוניין לעסוק בתחום בצורה מקצועית, כדאי לברר האם מוסד הלימודים מספק הכוון תעסוקתי לבוגרים.

ללמוד  טיפול נטורופתי - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי נטורופתיה עשירה ומגוונת, ומשלבת ידע תיאורטי מקיף ידח עם תרגול מעשי נרחב. עקרונות הרפואה המשלימה, הקשר בין הגוף לנפש, תזונה בהקשר למחלות, פעילות גופנית, דמיון מודרך, מדיטציה, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה, אתיקה מקצועית, עקרונות הפילוסופיה הסינית, תוספי מזון וויטמינים, יוגה, אנדוקרינולוגיה, משלימי תזונה, הרפיה, פרחי באך, צמחי מרפא, שיטות ריפוי בתזונה, ויטמינים, תזונת האדם במצבי בריאות וחולי, ארומתרפיה, כימיה וביוכימיה של התזונה, מערכת העיכול, תזונה קלינית, ויטמינים, בניית תפריט מאוזן וחילוף חומרים הם רק חלק מלימודי תעודה בנטורופתיה.

קורס הכשרת נטורופתים - מה עושים כשמסתיימים הלימודים? 

לאחר סיום לימודי נטורופתיה בהצלחה ועמידה בכל המבחנים הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו למדו, ומומלץ לבדוק שהם באישור האגודה הישראלית לנטורופתיה. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי נטורופתיה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. כמו כן, רבים בוחרים בלימודי נטורופתיה לשם ידע אישי והתפתחות עצמית.

שירות אישי חינם
לימודי נטורופתיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?