מוסדות לימודים

קורס עיסוי איורוודה

לימודי עיסוי איורוודי

האיורוודה (בסנסקריט – ידע החיים) היא, ככל הנראה, הרפואה העתיקה ביותר בעולם, והעיסוי האיורוודי הוא אחד מגולות הכותרת של שיטה רפואית כוללת זו, לצד התזונה האיורוודית, הפאנצ'ה קארמה ושיטות טיפול ואבחון נוספות. עיסוי זה, הנמצא בשימוש כבר מעל לחמשת אלפים שנים מסייע להגברת זרימת הדם ומזרז את קצב חילוף החומרים, תורם לניקוי רעלים והמרצת מערכות הגוף השונות, עוזר ומקל על שלל כאבים, מרגיע ומשחרר, ונושא שלל תרומות חיוביות נוספות לגוף ולנפש כאחד. הביקוש למטפלים מוסמכים בעיסוי איורוודי הוא רב, עקב המאפיינים הייחודיים של שיטת עיסוי זו ויעילותה הרבה, ועל כן מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים קורסים מרתקים להכשרת מטפלים בתחום. אז אם גם אתם נמשכים לתחומי הרפואה המשלימה, לידע עתיק ולתחום טיפולי המגע – ייתכן כי לימודי העיסוי האיורוודי הם בדיוק מה שאתם צריכים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס עיסוי איורוודי -  מידע כללי
לימודי העיסוי האיורוודי יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות להעברת טיפולים בשיטה עתיקה, יעילה ומרתקת זו – אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו לקרוא שלל פרטים על לימודי תחום ייחודי ומרתק זה.

לימודי עיסוי איורוודי -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי עיסוי איורוודה מיועדים למעוניינים להתמחות בשיטת טיפול במגע עתיקה, מהנה ויעילה – בין אם לצורך העשרה אישית בלבד, ובין אם לצורך השתלבות בעבודה בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד לעוסקים בתחומיה השונים של הרפואה המשלימה – ובייחוד למי שהשלימו קורס עיסוי וטיפול במגע אחר, ומעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם. אם אתם מתעניינים בלימודי העיסוי האיורוודי, ייתכן כי תתעניינו גם בלימודי איורוודה, לימודי פאנצ'ה קארמה, לימודי שיאצו, לימודי עיסוי שוודי, לימודי עיסוי תאילנדי, לימודי עיסוי באבנים חמות, לימודי רפלקסולוגיה או קורסים נוספים מתחומי הרפואה המשלימה.

ללמוד עיסוי איורוודי -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי העיסוי האיורוודי משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, ואילו קורסים אחרים בתחום מיועדים רק לבעלי ניסיון או רקע באחד מתחומי העיסוי והטיפול במגע, הרפואה ההודית או תחומים אחרים מעולם הרפואה המשלימה. כמו כן, הקבלה לחלק ממוסדות הלימוד כפופה למעבר של ריאיון אישי, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו, וחלק ממוסדות הלימוד מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד לפחות (לעיתים אף יש דרישה לתעודת בגרות מלאה). הקבלה לקורסים מתקדמים בתחום מיועדת, כמובן, רק לבעלי רקע וניסיון בעיסוי או באיורוודה.

קורס עיסוי איורוודה -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הכשרת מטפלים בעיסוי איורוודה משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, בהתאם לעומק והיקף הלימודים (ושעות התרגול המעשי) ובהתאם לדרגת ההכשרה וההסמכה לה זוכים הבוגרים (מטפל מוסמך או מטפל בכיר). קורסים בסיסיים בעיסוי איורוודי כוללים כ-40 שעות לימוד אקדמיות לערך, ואילו קורסים מקיפים ומעמיקים כוללים, בדרך כלל, בין 100 ל- 150 שעות לימוד אקדמיות. העיסוי האיורוודי מהווה גם חלק אינטגרלי מלימודי האיורוודה, הכוללים, בנוסף ללימודי העיסוי, שלל כלים, מיומנויות וידע עתיק נוסף מתחומיה של הרפואה ההודית. לימודי האיורוודה נמשכים בין שנתיים לארבע שנים. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי עיסוי איורוודה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות שתשמחו לשמוע – חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים במסלול לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים, סטודנטים עסוקים והורים עמוסים יכולים להשתלב בלימודים בזמנים המתאימים להם ביותר. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד מציעים קורסים המתנהלים במתכונת של סדנאות מרוכזות בסופי שבוע.

ללמוד עיסוי איורוודה - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי העיסוי האיורוודי כוללים שלל נושאי לימוד תיאורטיים ועיוניים מרתקים לצד התנסות מעשית נרחבת ותרגולים שוטפים, כך שכבר במהלך הלימודים תזכו לצבור ניסיון מעשי במתן עיסוי על פי השיטה (ואף ליהנות מקבלת עיסויים אלו מחבריכם לכיתה, שכן, לעיתים, מתנסים הסטודנטים זה על זה). אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים למשנהו, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, סוגי מגע והתאמת סוג המגע לטיפוסים שונים, סוגי תנועות, הכנת שמנים, שימוש בשמנים בעיסוי, עיקרי הפילוסופיה של האיורוודה, הכנת החדר והמיטה לטיפול, אתיקה מקצועית, תשאול המטופל, הכרת הנקודות הקריטיות בגוף, עיסוי עצמי, נשימה נכונה, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, המלווים בתרגולים שוטפים, כלך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

לימודי עיסוי איורוודה – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת "מטפל מוסמך בעיסוי איורוודה", מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודת "מטפל בכיר/ מומחה בעיסוי איורוודה" תוענק לבוגרי קורסים מתקדמים בתחום.

ללמוד לטפל בעיסוי איורוודי - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמטפלים בעיסוי איורוודי כשכירים – במרפאות וקליניקות לרפואה, במרכזי בריאות וספא, בבתי מלון וכד', או כעצמאיים – בקליניקה פרטית משל עצמם או בבתי הלקוחות. בוגרים המעוניינים להמשיך ולהתמקצע בתחום, או לרכוש כלי טיפול נוספים, יכולים לפנות ללימודי איורוודה מקיפים, ללימודי שיטת עיסוי או טיפול במגע נוספת, או לקורסים אחרים מתחום הרפואה המשלימה.

קורס הכשרת מטפלים בעיסוי איורוודה - סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים לגלות קצת מסודותיה של הרפואה ההודית העתיקה – האיורוודה, ולהתמחות בשיטת עיסוי ייחודית, יעילה ומהנה, בת כ-5000 שנה – לימודי העיסוי האיורוודי מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם, תוך חודשים ספורים בלבד, את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למטפל המקצועי והאיכותי בעיסוי איורוודי, ויפתחו לכם צוהר אל עולמה המופלא והמרתק של הרפואה העתיקה בעולם.
שירות אישי חינם
קורס עיסוי איורוודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?