מוסדות לימודים

לימודי פאנצה קארמה

תעודת העשרה בפאנצה קארמה

פאנצ'ה קארמה, או חמשת הפעולות בסנסקריט, הינם מגוון טיפולי טיהור וניקוי המתבססים על ידע הודי עתיק בן אלפי שנה, ונחשבים לחלק מטיפול האירוודה. לימודי פאנצ'ה קארמה מקנים את הידע הדרוש להתאמה אישית של אופן הטיפול לצרכיו של כל מטופל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס פאנצ'ה קארמה - מה זה פאנצ'ה קארמה? 

כבר בימי קדם הבינו את החשיבות הרבה שיש לניקוי הגוף מרעלים, ושיטת פאנצ'ה קארמה עושה שימוש בחמש פעולות פולשניות מעט על מנת לטהר את הגוף. פעולות אלה מותאמות בצורה אישית לכל מטופל בנפרד, ולימודי פאנצ'ה קארמה מכשירים את המטפל לבחירה בין שלשול מבוקר (וירצ'אנה) לניקוי המעי, הקזת דם (רקטה מוקשה), הקאה מבוקרת (ואמאנה), נשימה של צמחים (נסיה), או חוקנים (באסטי).

טיפול בשיטת פאנצ'ה קארמה כולל ראשית כל אבחון של המטופל וקביעת סוג הטיפוס שלו, ובחירה של הטיפול הרצוי בהתאם למחלה. לאחר ההחלטה על סוג הטיפול על המטפל לערוך תהליכי הכנה מורכבים, הכוללים בין השאר אמבט אדים ועיסוי שמנים, ולאחר מכן מתחילים בטיפול עצמו. לימודי פאנצ'ה קארמה כוללים גם פוסט תהליך, מעין סיכום טיפול המתבצע לאחר סיום הפעולה.

לימודי פאנצ'ה קארמה - מה כדאי לבדוק לפני שנרשמים ללימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי פאנצ'ה קארמה, אך מכיוון שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, מצב חדרי הלימוד והציוד, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי פאנצ'ה קארמה לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד פאנצ'ה קארמה - רפואה הודית - נושאי הלימוד

לימודי פאנצ'ה קארמה מהווים בדרך כלל חלק מלימודי אירוודה, אולם ישנן מכללות המציעות לימודי פאנצ'ה קארמה בלבד. אפשרות נוספת היא שילוב לימודי פאנצ'ה קארמה עם לימודים אחרים מתחום הרפואה המשלימה דוגמת מדיטציה, לימודי רייקי או לימודי שיאצו, או כחלק מלימודי רפואה הוליסטית, לימודי רפואה סינית או לימודי רפואה יפנית.

קורס פאנצ'ה קארמה - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי פאנצ'ה קארמה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי פאנצ'ה קארמה איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, מכוני כושר ובריאות, נבחרות ספורט, או עבודה כעצמאי. 

שירות אישי חינם
לימודי פאנצה קארמה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?