מוסדות לימודים
מירב
מירב
ביה"ס לרפואה משלימה של האוניברסיטה הפתוחה
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, ירושלים, חיפה

לימודי מדיטציה

תעודת העשרה במדיטציה

מדיטציה היא כלי תודעתי רב עוצמה, המאפשר להתנתק מזרם המחשבות הבלתי פוסק ומהרגשות המציפים את התודעה, על מנת להגיע להתעוררות רוחנית. לימודי מדיטציה מתאימים לכל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו, להעמיק את ההיכרות עם הנפש, ולשפר את הבריאות הנפשית והפיזית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס מדיטציה - מידע כללי

ישנן שיטות רבות של מדיטציה אך המטרה של כולן היא רגיעה של הנפש והמוח, כדי להגיע לשקט פנימי המאפשר חשיבה צלולה ובהירה. חיי היום יום, במיוחד בישראל, מלאים באירועים מטרידים מסוגים שונים, מהמתנה לרופא שיניים ועד הקשבה לחדשות. על ידי התמקדות בנשימה, חפץ דומם או חזרה על צליל מסוים ניתן להשקיט את המחשבה ולהרחיק אנרגיות שליליות. מדיטציה ניתן לבצע בכל מקום ובכל זמן, אולם משום שהיא גורמת לתחושת ריחוף ואופוריה לא מומלץ לתרגל אותה בשעת נהיגה או עבודה עם ציוד מכני כבד.

כל אדם בכל גיל יכול לתרגל מדיטציה, ולמעשה כשמנסים לרוקן את הראש לפני מבחן חשוב או לאחר סערות רגשות זהו סוג של מדיטציה. ניתן לתרגל מדיטציה בעמידה, בישיבה, בעת קיפול כביסה, על ידי אמירת ושינון מנטרות, באמצעות תפילה, בעזרת חשיבה מכוונת, ועוד. לימודי מדיטציה מסייעים לשיפור איכות החיים, מכניסים בהירות ומיקוד לחיים על מנת לקבל החלטות מושכלות ונבונות, ומשפרים את הבריאות הנפשית והפיזית בעזרת תרגול טכניקות פשוטות שהוכחו לאורך ניסיון של אלפי שנים.

לימודי מדיטציה - מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

כיום ישנו מגוון רחב של מכללות המציעות לימודי מדיטציה, אך מומלץ לבחון היטב את הכשרתם המקצועית של סגל המרצים, איכות ההוראה, סוג המדיטציה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. פרמטרים חשובים נוספים הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, גובה שכר הלימוד, ובמידה ומעוניינים בלימודי מדיטציה לצורכי פרנסה, מידת הסיוע שמגישה המכללה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

ללמוד מדיטציה - הנושאים הנלמדים בקורס

לימודי מדיטציה כוללים תרגול רב, אך למי שמעוניין להבין את הפילוסופיה והרציונאל מאחורי השיטה, מוצעים קורסים בנושאים מגוונים כמו כתבי חכמים עקרונות הטאואיזים והבודהיזם, ריכוז והתבוננות פנימית, הפחתת רגשות שליליים, מדיטציה ומודעות עצמית, תרגילי מדיטציות, יסודות המדיטציה, ועוד. חלק מלימודי מדיטציה כוללים היכרות עם סוגים רבים של מדיטציה, ובהם מדיטציית ויפאסנה, מדיטציה טרנסנדנטלית, מדיטציית קולות, מדיטציה קבלית, מדיטציית נשימות, מדיטציה סופית, מדיטציה עם דמיון מודרך, מדיטציית אותיות, ומדיטציה דינאמית.

קורס מדיטציה והכשרת מדריכי מדיטציה - אפשרויות התעסוקה

מאחר ולימודי מדיטציה הם למעשה דרך לחקירה עצמית והרגעת המחשבה, הרי שלא ניתן לסיים אותם בצורה פורמאלית. עם זאת, ישנם קורסים ייעודיים ללימודי הדרכת מדיטציה, המזכים בתעודת מדריך מדיטציה ומאפשרים לעסוק בהדרכת התחום. מדריכי מדיטציה יכולים להשתלב בקופות חולים, קליניקות פרטיות, מרכזי טיפולים משלימים, מכוני כושר ובריאות, מכוני ספא, או לעבוד כעצמאיים. רבים אף בוחרים להמשיך ולהתפתח בעזרת לימודים, ולהשתלב בלימודי יוגה, איורוודה, רפואה סינית, דמיון מודרך וקורסים נוספים מתחום הרפואה המשלימה

שירות אישי חינם
לימודי מדיטציה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?