מוסדות לימודים

בחינת בגרות במדעי המחשב

בגרות היום במקצוע של המחר

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות במסגרת מדעי המחשב, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות במדעי המחשב מהווה חידוש במערכת החינוך, וכרגע מוצעת במתכונת של 5 יחידות לימוד בלבד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבחינת הבגרות במדעי המחשב - מידע כללי

בחינת בגרות במדעי המחשב מהווה תנאי קבלה הכרחי ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב, ולכן מומלץ לכל מי ששואף להשתלב בעולם המחשוב ולימודי הייטק לגשת לבחינת בגרות במדעי המחשב. בגרות במדעי המחשב דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות במדעי המחשב, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות במדעי המחשב ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות במדעי המחשב. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות במדעי המחשב נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי מדעי המחשב אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות במדעי המחשב מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

בחינת בגרות במדעי המחשב היא איננה בגרות קלה, אך נחשבת למרתקת ומאתגרת. בנוסף לידע המרתק הנרכש במסגרת לימודי בחינת בגרות במדעי המחשב, בגרות זו מקנה כלים מקצועיים וידע תיאורטי בתחום מבוקש ויוקרתי, אם במסגרת הרחבת הידע האישי ואם לצורך לימודים מתקדמים בתחום.

לימודי שיפור והשלמת בגרות במדעי המחשב - נושאי הלימוד

לימודי הכנה לבחינת הבגרות במדעי המחשב כוללים מגוון רחב של נושאים, ובהם פולימורפיזם, רקורסיה, מחסניות, השוואת יעילות של אלגוריתמים שונים לפי דרכי הייצוג השונות, חיפוש בינארי, רשימות מקושרות, מיונים, יעילות, זמן סיבוכיות ריצה, מיון בועות, מיון מיזוג, יעילות של חיפוש סדרתי, מגוון שפות תכנות, עצים בינאריים, ממשק טיפוס נתונים, קישור מעגלי, ועוד. בשל אופיו הדינאמי של עולם מדעי המחשב התוכן של בחינת הבגרות במדעי המחשב משתנה ומתעדכן, ולכן מומלץ לבדוק את המיקוד לפני שניגשים לבחינה.

קורס הכנה לבגרות במחשבים - סיכום

כאמור, בחינת הבגרות במדעי המחשב הינה חדשה יחסית, ולכן כרגע היא מוצעת רק במועד חורף. בחינת הבגרות במדעי המחשב איננה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך לימודי מקצועות מסוימים דוגמת מדעי המחשב או לימודי הנדסה דורשים בחינת בגרות במדעי המחשב. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות במדעי המחשב גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות במדעי המחשב
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?