מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תזונה טבעית הוליסטית
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן
מכללת גודלמן - המכללה הבינלאומית לרפואה משלימה - לימודי תזונה
מיקום בארץ: אשדוד
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
המרכז לרפואה משלימה
מיקום בארץ: עכו
בית הספר למאמני תזונה
בית הספר למאמני תזונה
NCS - Nutrition Coaching School
מיקום בארץ: רמת גן

לימודי תזונה הוליסטית

תעודת העשרה בתזונה הוליסטית

תזונה הוליסטית היא שיטה מתחום הרפואה המשלימה, המתבססת על הקשר בין המצב הפיזי למצב הרגשי, ועל כן את החשיבות הרבה שבתזונה נכונה ובריאה. לימודי תזונה הוליסטית מכשירים את המטפלים לאבחון מחלות והתאמה של תפריט ייחודי לכל מטופל.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תזונה הוליסטית - מידע כללי

שיטת התזונה ההוליסטית טוענת כי יש קשר הדוק בין המזון שאוכלים למצב הרגשי והפיזי, ולכן פיתוח מודעות לתזונה נבונה ומאוזנת מסייע בבעיות מסוגים שונים. לימודי תזונה הוליסטית מקנים הבנה נרחבת בתהליכים הפיזיולוגיים המורכבים בגוף האדם, וכן בצרכים התזונתיים המשתנים לאורך החיים. יש להתאים לכל אדם תפריט אישי ומיוחד, בהתחשב במצבו הבריאותי, הנפשי וכן השלב בחיים, ולימודי תזונה הוליסטית מקנים את הידע הדרוש לשם כך.

על פי שיטת התזונה ההוליסטית, כאשר התזונה אינה מספקת או כאשר יש בעיה בקליטת של רכיב מזון ספציפי, גוף האדם לומד לפצות על החוסר. גם במקרה של חשיפה למזון מקולקל או לא מתאים הגוף מפתח מגוון מנגנוני הגנה, אשר במוקדם או במאוחר גורמים למחלה. משום כך, על מנת לרפא מחלה או בעיה גופנית יש לזהות את אי האיזון התזונתי, ולמצוא את התזונה המתאימה לאותו אדם על מנת להביא לריפוי מצב חוסר איזון או מחלה.

לימודי תזונה הוליסטית מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד בריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי תזונה הוליסטית.

לימודי תזונה הוליסטית - מגוון מסלולי לימוד

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי תזונה הוליסטית, מקורס ספציפי בתזונה האורך כמה פגישות, ועד לימודי תזונה הוליסטית ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בתזונה הוליסטית דורשים ניסיון מעשי ורקע בטיפול. חלק מהמכללות מציעות לימודי תזונה הוליסטית הכוללים גם היכרות עם תחומים אחרים ברפואה המשלימה כגון דיקור סיני, תזונה על פי עקרונות האיורוודה וצמחי מרפא, דבר המעשיר את הידע אך מאריך את תוכנית הלימודים. אם אתם מתעניינים בלימודי התזונה ההוליסטית, אולי תמצאו עניין גם בלימודי התואר הראשון במדעי התזונה

ללמוד תזונה הוליסטית - הנושאים הנלמדים בקורס

תוכנית לימודי תזונה הוליסטית עשירה ומגוונת, וכוללת מגוון רחב של תחומי ידע, כגון עקרונות הרפואה המשלימה, הקשר בין הגוף לנפש, תזונה בהקשר למחלות, מדעי התזונה, חומרים מזיקים במזון, שיטות ריפוי בתזונה, חילוף חומרים, השעון הביולוגי, מערכת העיכול, רעלים טבעיים במזון, בניית תפריט מאוזן, תזונה קלינית, רדיקלים חופשיים ונוגדי חמצון והשפעתם על תהליכי ההזדקנות והיוצרות המחלות בגוף, אנדוקרינולוגיה, ויטמינים, משלימי תזונה, צמחי מרפא, צירופי מזון ועוד.

קורס תזונה הוליסטית - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי תזונה הוליסטית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי תזונה הוליסטית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי.

שירות אישי חינם
לימודי תזונה הוליסטית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?