מוסדות לימודים
BPM קולג'
BPM קולג'
המכללה של תעשיית המוזיקה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה

לימודי די ג'יי

תעודת העשרה בדי ג'יי ותקלוט

כל ילד חולם להיות די. ג'יי. או תקליטן, לעמוד על הרחבה המוגבהת ולקבוע איזה מוזיקה קהל המבלים ישמע. הדי. ג'יי. לא רק מניח תקליטים מוכנים, אלא גם מבצע מניפולציות שונות במוזיקה של אמנים אחרים בכדי ליצור מוזיקה חדשה, תוך שימוש בציוד עריכה משוכלל ומתקדם.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס DJ - דיג'יי - מידע כללי

כדי להיות DJ מקצועי צריך להיות בעל יצירתיות רבה, חוש טכני וגישה למכשירים, תקשורת בין אישית טובה, וכמובן לאהוב מוזיקה. דיג'יי. מבוקש ומצליח יכול לקבל שכר גבוה, אולם יש גם רבים המשתתפים בלימודי תיקלוט כדי להגשים חלום ישן או לפתח תחביב חדש. עם התקדמות הטכנולוגיה והשתכללות אמצעי המחשוב כל אחד יכול לבנות על המחשב האישי אולפן הקלטות מתקדם, וניתן לעבוד וליצור מוזיקה גם מהבית.

תפקידי התקליטן מגוונים ומאתגרים, ועליו להכיר ולשלוט בשפע המכשירים העומדים לרשותו, להתמצא בשפע הסגנונות המוזיקליים שקיימים, לקרוא את הקהל ולתת לו את מבוקשו. כיום יש באירועים רבים די. ג'יי., ואם בעבר DJ היו רק במועדונים ובחתונות, הרי שהיום מזמינים תקליטן גם לאירועים כמו בת מצווה וכנסים מקצועיים, ואפילו למסיבות בבתים פרטיים. אם אתם מתעניינים בלימודי קורס DJ, אולי יתאימו לכם לימודי התואר הראשון במוסיקה או לימודי הנדסאי סאונד והגברה

לימודי די ג'יי DJ - מה לבדוק לפני שבוחרים איפה לומדים?

לימודי דיג'יי. ותיקלוט מוצעים במגוון רחב של מכללות, וישנם אפילו קורסים באינטרנט המקנים את כל הידע הדרוש. אורך הלימודים נע בין חודש לשנתיים, והוא משתנה בהתאם לרמת ההתמחות, מידת האינטנסיביות של המפגשים, ועוד. לפני ההחלטה היכן ללמוד די. ג'יי, מומלץ לבדוק את איכות המרצים, מידת ההתנסות המעשית, טיב הציוד הטכנולוגי במכללה, וכמובן את גובה שכר הלימוד. בחלק מהמכללות ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי בכדי לשלם ללימודי DJ, אך יש לוודא זאת לפני ההרשמה.

ללמוד תקלוט - הכשרת DJ - תכנית הלימודים

קורס תיקלוט מקנה מגוון רחב של כלים מקצועיים וטכניקות עבודה, ובהן פיתוח השמיעה הקצבית, טכניקות נגינה של די. ג'יי., עבודת -דיג'יי. מול קהל, מבנה של טראקים, עריכה מוסיקאלית, תיאוריה מוסיקלית בסיסית, לימודי שיווק וניהול, טכניקות מיקס מתקדמות לכל סגנון מוסיקאלי, מניפולציות שנמצאות בלימודי סאונד, עבודה עם קומפקט דיסק, עריכה מוסיקלית ובניית ערב, ניתוח סטים של DJ's מוכרים, מיקס לסגנונות מוסיקאליים שונים, שימוש באקולייזר, הכרות עם סגנונות מוסיקליים שונים, שליטת התקליטן בקהל בעזרת המוסיקה, יסודות של קצב ועוד.

הפן המעשי של לימודי קורס די. ג'יי. כולל היכרות מעמיקה עם סביבת העבודה של הדיג'יי, שימוש מתקדם באפקטים, עבודה עם מיקסר די. ג'יי., הכרת הציוד המקצועי לתקליטנים, ציוד תאורה, מכונות תופים, עבודה עם אפקטים, קומפקטים, מכונת עשן, רובוסקנים, פטיפון, מגברים, תוכנת לייט ג'וקי, תוכנות מחשב, Beatmix, איקולייזר, פליקרים, מיקסר, סינתיסייזר, לימיטר, פיקוד פיילוט 2000, פרוססור, סיטיקולור, מובינגלייט, וכמובן התנסות מעשית בתיקלוט.

השלב האחרון בלימודי די. ג'יי. הינו הכנת DJ SET, המהווה את כרטיס הביקור המקצועי של הסטודנטים ומאפשר להשתלב בשוק העבודה.

קורס הכשרת די ג'ייז - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום הלימודים, הבוגרים זכאים לתעודת גמר בלימודי תיקלוט, וניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, דוגמת מועדונים ואולמות אירועים.

שירות אישי חינם
לימודי די ג'יי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?