מוסדות לימודים
מכללת רידמן
מכללת רידמן
המכללה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית
מיקום בארץ: רמת אביב- תל אביב, ירושלים, חיפה, כנרת , באר שבע, ספיר, משגב, אילת
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן
המכללה האקדמית ספיר בשיתוף מכללת רידמן - לימודי נטורופתיה
מיקום בארץ: דרום
מרכז הרזיה בחשיבה אחרת
מרכז הרזיה בחשיבה אחרת
לימודי מאמנים ומטפלים אישיים לתזונה והרזיה
מיקום בארץ: רחובות
מדיסין
מדיסין
מכללה לרפואה משלימה - המכללה למנהל
מיקום בארץ: בית ברל, חיפה
בית הספר למאמני תזונה
בית הספר למאמני תזונה
לימודי אימון תזונה
מיקום בארץ: רמת גן
מרכז פנימה
מרכז פנימה
לימודי רפואה משלימה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
קואצ'רס סקול
קואצ'רס סקול
קואצ'רס סקול - סדנאות בישול בריא
מיקום בארץ: צפון, מרכז

לימודי תזונה טבעית

תעודת העשרה בתזונה טבעית

תזונה טבעית הוא מונח המתייחס לכמה סוגי תזונה, דוגמת תזונה המבוססת רק על מזון מן הצומח וללא עיבוד או בישול, תזונה הכוללת רק מזון טבעי ללא כימיקלים או חומרים משמרים, וכן תזונה המשמשת כאמצעי ריפוי ממחלות שונות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תזונה טבעית - מהי תזונה טבעית?

תזונה טבעית המבוססת רק על מזון מן הצומח נקראת צמחונות או טבעונות, ואילו תזונה טבעית השוללת כל עיבוד או בישול מעל חום מסוים נקראת טבעונאות או תזונא - רואו פוד (Raw Food). עקרונות התזונה הטבעית על פי הטבעונאות הם כי אוכל מבושל מאבד את ערכיו התזונתיים, וכי יש לאכול פירות וירקות רבים ככל האפשר. על פי התזונה הטבעית האורגנית הנדסה גנטית וריסוס בחומרי הדברה פוגמים בערך התזונתי של המזון ובטעמו, ולכן מומלץ לאכול מזון שלא עבר הנדסה גנטית או ריסוס.

שיטת התזונה הטבעית היא חלק מלימודי רפואה משלימה, ועל פיה לתזונה יש השפעה משמעותית על בריאות האדם, ובכוחה אף לחזק את המערכת החיסונית, למנוע מחלות, ולסייע להחלמה מהירה במקרה של בעיה רפואית. שיטות התזונה הטבעית השונות מתבססות על שמירת מרכיבי המזון הטבעיים של המזון, תוך עיבוד ובישול מועטים ככל האפשר. על פי התזונה הטבעית, המזון המעובד שצורך האדם המודרני חסר מרכיבים חיוניים לבריאות תקינה, וכולל חומרים המזיקים לבריאות.

לימודי תזונה טבעית ו-Raw Food - איך בוחרים איפה ללמוד?

לימודי תזונה טבעית מוצעים כיום במספר רב של מכללות, אולם מאחר שהתחום אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות יש לבדוק בקפידה רבה את רמת סגל המרצים, ניסיונם המעשי והידע התיאורטי, איכות ההוראה, טיב התעודה המתקבלת, תוכנית הלימודים, ומידת התרגול המעשי. גורמים נוספים שמומלץ לבדוק הם מספר התלמידים בכיתה, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים, וכמובן גובה שכר הלימוד ומידת הסיוע שהמכללה מציעה בהשתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודי תזונה טבעית.

ללמוד תזונה טבעית וטבעונאות - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי תזונה טבעית עשירה ומרתקת, וכוללת ידע ממגוון רחב של תחומים. קורסים בנושא רכיבי המזון, דרכי עיבוד ובישול המשמרות את הערכים התזונתיים במזון, סוגי אוכל ויתרונות תזונתיים של כל סוג, בניית תפריט מאוזן והתאמת תפריט למקרי חולי שונים מהווים רק חלק מלימודי תזונה טבעית. חלק בלתי נפרד מלימודי תזונה טבעית הינה התנסות מעשית, והסטודנטים מתנסים בדרכי הכנה שונות ומגוונות דוגמת ייבוש בשמש, השריה, הנבטה ועוד.

קורס תזונה טבעית - מגוון מסלולי לימוד

ישנו מגוון רחב של קורסים ללימודי תזונה טבעית, מקורס ספציפי לתזונה טבעית האורך כמה פגישות, ועד לימודי תזונה ברמת תואר ראשון האורכים כמה שנים. לימודי קורסים ברמת מתחילים אינם דורשים בדרך כלל ידע מקדים, אולם קורסים מתקדמים בתזונה טבעית דורשים ניסיון מעשי. חלק מהמכללות מאפשרות להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי לצורך תשלום שכר הלימוד, אולם יש לוודא זאת טרם ההרשמה.

לימודי Raw Food ותזונה טבעית - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי תזונה טבעית הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאם למסלול ההתמחות. ישנו ביקוש רב לבוגרי לימודי תזונה טבעית איכותיים ומיומנים, וניתן להשתלב במכוני טיפול, מרפאות פרטיות, קופות חולים, או עבודה כעצמאי. רבים בוחרים בלימודי תזונה טבעית לשם ידע אישי והתפתחות עצמית, אולם יש לזכור כי נושא התזונה והרפואה המשלימה ככלל הינו רחב ידיים, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מומלץ להמשיך ללימודי קורסים מתקדמים בנושא דוגמת לימודי תזונה הוליסטית, לימודי רפואה סינית, לימודי איורוודה או לימודי תואר ראשון במדעי התזונה.

שירות אישי חינם
לימודי תזונה טבעית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?