מוסדות לימודים

לימודי ווטרינריה משלימה

קורס רפואה משלימה לבעלי חיים

הרפואה המשלימה זוכה לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, שכן היא מספקת פתרונות טבעיים ואלטרנטיביים לשלל בעיות ומחלות, ורבים ממי שהתנסו בשיטות הטיפול השונות בתחום, מהללים את יעילותן ונעימותן. אין זה מפליא אם כן, כי לאחרונה קיימת מגמה של מתן טיפולי רפואה משלימה גם לחבריו הקרובים ביותר של האדם – חתולים, כלבים, סוסים וחיות מחמד ומשק נוספות. למעשה, יש חוקרים הטוענים כי הדיקור הסיני (אקופונקטורה) התחיל כטיפול לסוסים, עוד לפני שהפכה שיטה זו למקובלת כטיפול לבני אדם. הווטרינריה המשלימה, הלא היא שילוב של ווטרינריה ורפואה משלימה, מבקשת לתת לבעלי החיים את הטיפול הטוב ביותר, על בסיס שיטותיה של הרפואה המשלימה – רפואה סינית, ארומתרפיה, שימוש בצמחי מרפא מערביים ומזרחיים, טיפול בתמציות פרחי באך וכו', משמשים כולם על מנת לטפל בשלל מחלות ובעיות בריאותיות והתנהגותיות הנפוצות בקרב בע"ח. אז אם גם אתם מאמינים ביעילותה של הרפואה המשלימה ואם אתם אוהבים בעלי חיים – למה שלא תשלבו את שתי אהבותיכן ותשתלבו במקצוע מבוקש, רווחי ומלא סיפוק? בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי הווטרינריה המשלימה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס וטרינריה משלימה -  מידע כללי
הרפואה הווטרינרית המשלימה הולכת וצוברת תאוצה בישראל וברחבי העולם המערבי ויעילותה לטיפול במגוון מחלות ובעיות – פיזיות והתנהגותיות כאחד – הולכת והופכת ברורה יותר ויותר. כיוון שהדרישה לטיפולי רפואה משלימה לבעלי חיים גוברת במהירות, מציעים מספר מוסדות לימוד מובילים קורסים ייחודיים בווטרינריה משלימה, להכשרתם של אנשי טיפול מקצועיים ואיכותיים, הבקיאים בשלל שיטות אבחון וטיפול הלקוחות מעולם הרפואה המשלימה ומותאמות במיוחד לבעלי חיים שונים - אקופונקטורה, הרבליזם, ארומתרפיה, טיפול במגע ועוד. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון – בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות לימודי התחום – מהם תנאי קבלה, כמה זמן נמשכים הלימודים, מה נלמד במהלך הקורס וכיו"ב.

לימודי וטרינריה משלימה -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס הרפואה משלימה לבעלי חיים מיועדים, כמובן, לחובבי חיות, כמו גם לנמשכים לתחומי הרפואה המשלימה. הלימודים מתאימים במיוחד לווטרינרים המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולמשוך קהלי יעד חדשים רבים, כמו גם לעוסקים בתחומי הרפואה המשלימה, המעוניינים להתחיל לעסוק בטיפול גם בבעלי חיים. כן מתאימים הלימודים למאלפי כלבים. אם אתם מתעניינים בלימודי וטרינריה משלימה, אולי תגלו עניין גם בלימודי ווטרינריה או לימודי תחומים נוספים מעולם הרפואה המשלימה.

ללמוד רפואה משלימה לבעלי חיים -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הווטרינריה המשלימה משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו. חלק ממוסדות הלימוד בתחום פונים לקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, ואילו מוסדות לימוד דורשים מהמועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או קבוצתי, הבודקת את מידת התאמתם ללימודים ולעיסוק בתחום. בחלק קטן ממוסדות הלימוד בתחום מקבלים רק בעלי תעודת בגרות מלאה, או, לכל הפחות, בוגרי 12 שנות לימוד.

קורס רפואה משלימה לבעלי חיים -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הרפואה המשלימה לבע"ח משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום. ככלל, לימודי התחום מתחלקים לשניים – קורסים קצרים יחסית, בני חודשים ספורים, המתמקדים בלימודי שיטת טיפול אחת (כגון קורס דיקור לבעלי חיים, לדוגמא) וקורסים מקיפים ומעמיקים, הנמשכים בין שנתיים לארבע שנים וכוללים בין 600 ל-1600 שעות לימוד אקדמיות, ומכשירים מטפלים מומחים, השולטים במגוון נרחב של שיטות טיפול בתחום. אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים מרתקים אלו, אך חוששים כי תתקשו לעשות זאת עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם! לעיתים ניתן ללמוד את הקורס במתכונת של לימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים ועסוקים במיוחד יכולים ליהנות מהלימודים המרתקים, ללא לוותר על ימי עבודה רבים (חשוב לציין כי גם הלימודים במסלול ערב כוללים פגישות בשעות היום מידי פעם, בעיקר לצרכי התנסות מעשית).

ללמוד וטרינריה משלימה - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי הווטרינריה המשלימה כוללים מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל תרגולים והתנסויות מעשיות בטיפול בבעלי חיים שונים ובמגוון בעיות בריאותיות והתנהגותיות, כל שכבר במהלך הלימודים צוברים הסטודנטים ניסיון קליני מעשי בעבודות הטיפוליות בתחום. נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך לעיתים קרובות כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: מבוא לרפואה ווטרינרית קונבנציונלית (אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה ופתולוגיה), הדמיות, בדיקות מעבדה, דיקור סיני לבעלי חיים, שימוש בצמחי מרפא לבעלי חיים, מאפייני תקשורת והתנהגות של חתולים וכלבים, ארומתרפיה לבע"ח, הומאופתיה וטרינרית, טיפול במגע ועיסוי לבעלי חיים, בעיות בריאות והתנהגות נפוצות של בעלי חיים, פרחי באך לבע"ח, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, מלווים בתרגולים ובהתנסות קלינית, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא.

לימודי רפואה וטרינרית משלימה – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיהם, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. בחלק ממוסדות הלימוד ניתנת תעודה יוקרתית המוכרת על ידי האיגודים והארגונים המקצועיים הרלוונטיים, דוגמת המרכז הישראלי לרפואה משלימה בבעלי חיים.

ללמוד רפואה משלימה לחיות - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה, כשכירים או כעצמאיים, במתן טיפולי רפואה משלימה לבעלי חיים – טיפולים הזוכים לביקוש רב בעת האחרונה, ונדמה כי ביקוש זה רק ילך ויגבר.

קורס ווטרינריה משלימה - סיכום
לסיכום, אם אתם אוהבים בעלי חיים ורוצים להשתלב בעבודה בה תהיו מוקפים כל היום ביצורים החביבים, ותעזרו לרפא אותם ממגוון מחלות ולטפל במגוון בעיות בריאות והתנהגות נפוצות בקרב בעלי חיים – לימודי הווטרינריה המשלימה נועדו עבורכם. לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, כל שמיד בסיומם תוכלו להשתלב בעבודה מאתגרת, רווחית ומלאת סיפוק, בתחום הנמצא בצמיחה מתמדת בשנים האחרונות.
שירות אישי חינם
לימודי ווטרינריה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?