מוסדות לימודים
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון בביטוח
מיקום בארץ: נתניה
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית נתניה
תואר ראשון במנהל עסקים וביטוח
מיקום בארץ: נתניה

לימודי ביטוח

תואר ראשון בלימודי ביטוח

ביטוח פירושו תשלום מס מסוים, בהתאם לשווי של הנכס עליו רוצים להגן, כדי לקבל פיצוי במקרה של הפסד כלכלי. לימודי ביטוח לתואר ראשון מעניקים כלים מקצועיים מתקדמים, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה יוקרתיים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בביטוח - מידע כללי

ביטוח הינו אחד מיסודות הכלכלה העולמית, ובהתאם לכך הינו ענף מרכזי גם במשק הישראלי. כל אדם נזקק לשירותי איש מקצוע, בוגר לימודי ביטוח לתואר ראשון, החל מביטוחים פשוטים יחסים כמו ביטוח רכב ודירות, ועד לנושאים המצריכים ידע רב והתמקצעות, כמו לימודי ביטוח ימי, לימודי ביטוח וייעוץ פנסיוני, או לימודי ביטוח סיכונים עסקיים. כספים רבים מושקעים בענף הביטוח, ובשנים האחרונות עם התפתחות המסחר הבינלאומי ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים, בוגרי לימודי תואר ראשון בביטוח. משום כך, לימודי ביטוח לתואר ראשון פותחים אפשרויות תעסוקה מגוונות, ומאפשרים להשתלב בשוק תוסס ויוקרתי.

לימודי ביטוח לתואר ראשון אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A בוגר בביטוח. אפשרות נוספת היא לימודי ביטוח לתעודה, אשר כוללים מספר רב של השתלמויות ולימודי העשרה ברמת התמחות שונה. לימודי תואר ראשון בביטוח מוצעים כיום במספר מצומצם של מוסדות לימוד, כאשר תנאי קבלה ללימודים כוללים בגרות וכן פסיכומטרי. לימודי תעודה בביטוח מציבים תנאי קבלה שונים, כאשר משך הזמן הנדרש לשם השלמת הלימודים משתנה אף הוא בהתאם לנושא ולתעודת ההסמכה.

לימודי ביטוח לתואר ראשון זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות, ובמיוחד עקב השינויים הרבים שאירעו בעקבות ועדת בכר, שינויי חקיקה, ושחקנים חדשים בתחום. בישראל ענף הביטוח פועל ברובו עם חברות ביטוח ישראליות, אשר מהוות את עיקר המשק. עם זאת, ישנן חברות ביטוח זרות, נציגויות של מבטחי משנה ומספר מורשי לוידס אשר עוסקים אף הם בתחום הביטוח. כמו כל תחום אחר בישראל, גם ענף הביטוח קשור לעסקים בין לאומיים ומושפע מהתרחשויות בכלכלה העולמית. משום כך, לימודי תואר ראשון בביטוח מתעדכנים ללא הרף על מנת להקנות את הידע החדשני ביותר.

ללמוד תואר ראשון בביטוח - תפקידו של סוכן הביטוח

תוכנית לימודי תואר ראשון בביטוח עשירה ומרתקת, מקיפה תחומים רחבים, ומעניקה הכשרה בתחומים אקדמיים רבים.  תפקידו של סוכן הביטוח הינו מגוון ומאתגר, וכולל תחומי אחריות רבים. על סוכן הביטוח להכיר לעומק את נושא ביטוחי רכב ודירות, וגם תחומים מורכבים ומסובכים כמו ביטוחי אחריות, ביטוחים ימיים, ביטוח סיכונים עסקיים, ועוד. בנוסף, על אנשי הביטוח לייעץ ולעזור ללקוחות פרטיים ולמנהלי גופים מסחריים, ולהתמצא בקשת רחבה של נושאים ותחומי ידע על מנת להעניק את הייעוץ הביטוחי המיטבי.

לימודי ביטוח לתואר ראשון - נושאי הלימודים

השנה הראשונה של לימודי ביטוח לתואר ראשון, כמו בכל המקצועות, מקנה היכרות מקיפה עם המקצוע וכוללת יסודות ומבואות שונים, דוגמת מתמטיקה, מבוא לביטוח, מבוא למחשבים, מבוא למיקרו ומקרו כלכלה, מבוא למשפטים ועוד. לימודי השנה השנייה והשלישית מתמקדים בתחום הביטוח, וכוללים לימודי חבויות, דיני ביטוח, דיני חוזים, ביטוח קבלני והנדסי, אקטואריה, ביטוח רכב ותאונות אדם, דיני מיסים, ותחומים נוספים מעולם הביטוח.

ללמוד ביטוח לתואר ראשון - להשתלב בתחום יוקרתי

תואר ראשון בביטוח נחשב ליוקרתי במיוחד, ומעניק השכלה נרחבת וידע אקדמי מעמיק בתחומי הביטוח, הניהול והמשפט. ידע זה נותן לבוגר תחום עיסוק נחשב ומכובד, ומקצוע מוגדר אשר מאפשר להשתלב במקומות עבודה שונים. חברות ביטוח הם כמובן האפשרות הראשונה, אך ניתן לעבוד גם בקרנות פנסיה, ניהול סוכנויות ביטוח, בתחום השמאות, בקופות גמל, או בניהול הסיכונים וביטוח של חברות שונות. לשם כך, מומלץ להתמחות בתחום לימודי ביטוח והייעוץ הפיננסי, או לפנות למסלול של לימודי שמאות.

שירות אישי חינם
לימודי ביטוח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?