מוסדות לימודים
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
המרכז ללימודי חוץ
מיקום בארץ: שדרות
מכללת מיטב
מכללת מיטב
לימודי שוק ההון
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
מכללת מגמות
מכללת מגמות
מכללת מגמות - מכללה לשוק ההון
מיקום בארץ: פתח תקוה
מכללת טריידנט
מכללת טריידנט
לימודי day trader
מיקום בארץ: תל אביב, באר שבע, חיפה, ירושלים, נתניה, ראשון לציון, אילת
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
אקדמיה בהתאמה אישית
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי שוק ההון

תעודת העשרה בשוק ההון

שוק ההון המודרני הינו מורכב ודינאמי, ובעל השפעה רבה על הכלכלה העולמית. לימודי שוק ההון מעניקים ידע נרחב והיכרות מעמיקה עם שוק ההון, ומאפשרים להשתלב בתחום תוסס ודינאמי אשר שכרו בצידו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שוק ההון - מידע כללי

שוק ההון עובר בשנים האחרונות שנים רבות, ויחד איתו גם עולם הבנקאות. לימודי שוק ההון מאפשרים להבין את דרך הפעולה של שוק ההון, אשר משמש למעשה כזירת מסחר מודרנית. הפעילות העיקרית בשוק ההון הינה מסחר ביחידות הקרויות מניות ערך, אשר משקיעים פרטיים בעלי הון עצמי נמוך, כמו גם חברות מגייסות הון, יכולים להשקיע במגוון אפיקים. לימודי שוק ההון מעניקים היכרות מקיפה עם שווקי המשנה של השוק לניירות ערך, הלא הם שוק המניות ושוק אגרות החוב, ומאפשרים להשקיע בשוק ההון או לעסוק בתחום במשרות מפתח.

לימודי שוק ההון מאפשרים לא רק להבין את דרך הפעולה של עולם שוק ההון והבנקאות, אלא גם לרכוש את הכלים הנחוצים על מנת לרכוש ניירות ערך ולמוכרם מאוחר יותר. בדרך זו הציבור הרחב הופך לשחקן פעיל בשוק ההון, ומאחר ותחום זה מורכב ולעתים מבלבל מומלץ להשתלב בלימודי שוק ההון אשר יקנו רקע תיאורטי לצד כלים מעשיים לשם השקה בטוחה. המטרה העיקרית של שוק ההון הינה גיוס הון מהציבור על ידי מכירת ניירות ערך של חברות פרטיות וממשלתיות, כאשר הקונה הפרטי יכול בדרך זו להגדיל את ההון העצמי שלו.

שוק ההון מסייע לתווך בין חברות הזקוקות למימון, וחברות אחרות או משקיעים פרטיים המעוניינים לייצר ערך כלכלי באמצעות השקעת הון במניות. לימודי שוק ההון מקנים הבנה מעמיקה בנוגע לתפקידו המרכזי בכלכלת המערב, כמו גם היכרות נרחבת עם הגופים הכלכליים המתפעלים אותו, ובהם סוחרי בורסה, חברות הממשלתיות, חברות הפרטיות, מנהלי קרנות נאמנות וקופות גמל, חברי בורסה, חברות ביטוח, בנקים מסחריים, ועוד. חשוב לציין כי בעולם שוק ההון פועלים גורמים רבים ומורכבים, ועל כן מומלץ ללמוד את התחום בצורה מקצועית ומסודרת.

לימודי שוק ההון - איך לבחור מוסד לימודים?

כיום ישנם מוסדות רבים המציעים לימודי שוק ההון במגוון מסלולים, ומומלץ לבדוק בקפידה את רמת צוות המרצים, איכות הלימודים ומסלול ההכשרה טרם ההחלטה היכן ללמוד. בדרך כלל אין תנאי קבלה מיוחדים ללימודי שוק ההון, אך ידע מקדים בסיסי בכלכלה מהווה יתרון יחסי. שיקולים נוספים בבחירת מקום לימודים הם שכר לימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות, המצב הפיזי של מוסד הלימוד, האם ניתן להמשיך אל לימודי תואר ראשון, ומידת הליווי והתמיכה של מוסד הלימודים לאחר סיום לימודי שוק ההון. מכללות שוק הון רבות מציעות לימודי שוק ההון גם במסלול לימודי ערב, המאפשר לשלב עבודה סדירה עם לימודים.

ללמוד קורסים בשוק ההון - למה כדאי לי ללמוד את התחום? 

לימודי שוק ההון מציעים לכל אדם אפשרות להשקיע, ונותנים היכרות נרחבת עם שוק ההון על כל היבטיו. מסחר במניות, מסחר באג"ח, קרנות נאמנות, מסחר באופציות, תעודות סל ומסחר במט"ח הינם רק חלק מהתחומים הרבים בשוק ההון, ולפיכך יש צורך להסתייע באנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים על מנת להכיר את תחום שוק ההון לעומק. כמובן שבעלי רקע בכלכלה או עובדים מענף הבנקאות יהיו בעלי יתרון יחסי, אך כל אדם המעוניין להבין את המערכת הכלכלית בישראל ימצא בלימודי קורס שוק ההון תועלת רבה.

קורסים בשוק ההון - תכנית הלימודים

לימודי שוק ההון משתנים באורכם וברמת הלימוד שלהם בין המוסדות השונים, אך ברוב המקרים הם אורכים בין חודש לחצי שנה. תוכנית הלימודים משתנה בין המוסדות, לימודי שוק ההון כוללים בדרך כלל היכרות עם שוק ההון הישראלי, תעודות סל, מיסוי, ניירות ערך, קופות גמל, אופציות, קרנות השתלמות, ניהול תיקי השקעות, הכרת הבורסה, ניהול נכסים, פקודות מסחר שונות בבורסה, וקרנות נאמנות. חלק ממוסדות הלימוד אף מציעים אפשרות ליישום בפועל של הלימודים, על ידי ניהול תיק השקעות וירטואלי. בנוסף לכך, תוכנית הלימודים מקנה ידע המאפשר מסחרי עצמאי בבורסה, או השתלבות בחברת השקעות ועבודה כשכיר.

לימודי השקעה בשוק ההון - אפשרויות ללימודים מתקדמים בתחום

לימודי שוק ההון הם רק ההתחלה, ומומלץ לכל אדם הרוצה להבין את התחום לעומק להמשיך ללימודים מתקדמים יותר. לימודי קורסים מתקדמים בתחום, דוגמת לימודי מבוא לשוק ההון, לימודי מסחר בשוק ההון, מסחר במט"ח, אופציות ושוק המעו"ף, ניתוח טכניייעוץ וניהול תיקי השקעות וניירות ערך, תואר ראשון בבנקאות ושוק ההוןלימודי כלכלה, לימודי תואר שני במנהל עסקים, ועוד.

שירות אישי חינם
לימודי שוק ההון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?