מוסדות לימודים

קורס סטטיסטיקה ומימון

לימודי הכנה למבחן של הרשות לני"ע

הדרך להוצאת רישיון העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות היא ארוכה למדי – יהיה עליכם לעבור שלל מבחנים מטעם הרשות לניירות ערך, ואף לסיים את חובת ההתמחות, על מנת לקבל את הרישיון הנכסף ולהשתלב במקצועות רווחיים ומרתקים אלו. אחד המבחנים שיהיה עליכם לעבור הוא המבחן בסטטיסטיקה ומימון. תוכלו להוציא פטור ממבחן זה באם תשלימו לימודי תואר ראשון בכלכלה, בחשבונאות, בבנקאות או במנהל עסקים, אולם תוכלו לעבור את המבחן בהצלחה ובקלות גם אם תירשמו ללימודים בני חודשים אחדים בקורס ההכנה למבחן, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס ההכנה למבחן בסטטיסטיקה ומימון של הרשות לני"ע.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי סטטיסטיקה ומימון  - למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס ההכנה לבחינה של הרשות לניירות ערך בסטטיסטיקה ומימון מיועדים, כמובן, לכל המעוניינים להצליח בבחינה זו, בדרכם להוצאת רישיון העיסוק בייעוץ ושיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות. בוגרי תואר ראשון בחשבונאות, כלכלה, בנקאות, מנהל עסקים ותחומים רלוונטיים נוספים זכאים לפטור מבחינה זו, ועל כן אין הם נמנים עם קהל היעד ללימודים בקורס. אם אתם מתעניינים בלימודים אלו, ודאי תגלו עניין גם בקורסי ההכנה למבחנים של רשות הניירות ערך – קורס אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך, קורס מקצועית ומקצועית ב', וקורס ההכנה לבחינות היסוד בכלכלה וחשבונאות. כמו כן, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון בחשבונאות או לימודי תעודה בתחומי שוק ההון.  

ללמוד סטטיסטיקה ומימון -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכנה לבחינת סטטיסטיקה ומימון יכולים להשתנות מעט בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, אך בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית, בני 21 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד וללא עבר פלילי. מכללות אחדות אף מקיימות ראיונות קבלה, או עורכות סדרת מבחנים, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים, ובמטרה ליצור קבוצות לימוד בהן כל התלמידים נמצאים פחות או יותר באותה רמה.

קורס סטטיסטיקה ומימון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס סטטיסטיקה ומימון משתנה אף הוא בין מכללות ומוסדות לימוד שונים, ולצד קורסים הכוללים בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות ונמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לארבעה חודשים, קיימים גם קורסים ארוכים יותר, המונים מעל ל-150 שעות לימוד אקדמיות. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים אלו – בכדי להגיע לבחינה מוכנים ומזומנים – אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בלימודים – יש לנו חדשות טובות עבורכם! מכללות רבות מציעות לכם אפשרות בחירה בין לימודים בשעות הבוקר או לימודים בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים אף ללימודים בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם אנשים עובדים, סטודנטים או עסוקים מכל סיבה אחרת – תוכלו להשתלב בלימודים בשעות והמועדים המתאימים והנוחים לכם ביותר. כמו כן, חלק מהמכללות אף מציעות אפשרות ללימודים און-ליין (מהבית הפרטי שלכם – באמצעות המחשב), ומובן כי לימודים במסלול זה מאפשרים לכם גמישות מרבית בהרכבת מערכת השעות.

לימודי הכנה למבחן בסטטיסטיקה ומימון -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס מימון וסטטיסטיקה כוללת הקנייה של כל הידע העיוני והתיאורטי הדרוש למעבר מוצלח של המבחן, כמו גם שלל תרגולים – לרבות השלמה של בחינות לדוגמא ומבחנים משנים עברו, אשר ידאגו כי תגיעו למבחן מצוידים בכל הדרוש על מנת לעבור אותו בהצלחה. אמנם יתכנו הבדלים קלים בנושאי הלימוד המדויקים, כמו גם בדגשים וכמות הזמן שמקדיש כל קורס לנושאים השונים, אך כיוון שמטרת הקורס היא להכין את בוגריו לבחינה, ההבדלים בנושאי הלימוד בין מכללות שונות הם מזעריים. בין הנושאים והתכנים הנלמדים ברב הקורסים בתחום: סטטיסטיקה תיאורית, התפלגות נורמלית, רגרסיה, הסתברות, חישובי ריבית, שיטת ערך נוכחי, שיטת שיעור תשואה פנימי, מודל תוחלת/ שונות, עקרונות ניהול נכסים פיננסיים, מודל תיק השוק CAPM, ועוד שלל נושאים, המלווים בתרגולים שוטפים, כך שתגיעו לבחינה מצוידים בכל הידע ומתורגלים היטב, וסיכוייכם לעבור אותה כבר בפעם הראשונה יגדלו פלאים.

ללמוד למבחן בסטטיסטיקה ומימון – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. חשוב לזכור כי אין השלמת הקורס וקבלת התעודה מהווה אישור לעסוק בתחומי ההשקעות – שכן על מנת לקבל את רישיון העיסוק יהיה עליכם לגשת ולעבור בהצלחה את כל הבחינות של הרשות לניירות ערך, לסיים את חובת ההתמחות ולעמוד ביתר הדרישות שעלולים להציב משרד האוצר והרשות לניירות ערך.

ללמוד למבחן רשות ני"ע בסטטיסטיקה ומימון -   מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לגשת לבחינה כשהם מכירים היטב את מבנה המבחן, מתורגלים בהשלמתו ומצוידים במיטב הידע הנדרש על מנת לעבור אותו – כך שהסיכויים שלהם לעבור אותו בהצלחה יהיו גבוהים במיוחד. לאחר מעבר מוצלח של המבחן יוכלו הבוגרים להמשיך להשלים את שאר בחינות הבסיס ואת הבחינות באתיקה מקצועית ודיני ני"ע ומקצועית, להשלים את חובת ההתמחות – ולהוציא את רישיון העיסוק היוקרתי בשיווק וייעוץ השקעות וניהול תיקי השקעות, ולהשתלב בעבודות מרתקות, מאתגרות ורווחיות.

קורס הכנה לבחינה בסטטיסטיקה ומימון - סיכום
לסיכום, אם אתם נמצאים במסלול להוצאת רישיון העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, ומעוניינים לא לבזבז זמן יקר, ולהצליח בכל הבחינות – לרבות בבחינה בסטטיסטיקה ומימון – כבר בפעם הראשונה בה אתם ניגשים אליהן – הלימודים בקורס סטטיסטיקה ומימון מיועדים עבורכם. לימודים אלו, הנמשכים, לכל היותר, כארבעה – חמישה חודשים, ידאגו כי תגיעו לבחינה מצוידים בכל הידע ומתורגלים בהשלמתה, כך שסיכויי ההצלחה שלכם יהיו גבוהים למדי. אז בואו ליהנות מלימודים משתלמים – בואו ללמוד בקורס ההכנה למבחן במימון וסטטיסטיקה.
שירות אישי חינם
קורס סטטיסטיקה ומימון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?