מוסדות לימודים

קורס ניהול תיק השקעות עצמאי

לימודי ניהול תיק השקעות עצמאי

תיק ההשקעות שלנו כולל, פעמים רבות, את מיטב חסכונותינו, ועל כן מפתיעה מעט העובדה כי רבים אינם מנהלים מעקב שוטף אחריו ואינם יודעים כלל מה הוא כולל, שכן הם מפקידים את ניהולו בידיו של מנהל או יועץ השקעות. אולם, בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים מבקשים להבין מעט יותר כיצד מנוהל תיק ההשקעות שלהם, ואף לנהלו באופן עצמאי. לא צריך להיות בוגר תואר ראשון בכלכלה או בבנקאות ושוק ההון על מנת לנהל את תיק ההשקעות הפרטי בהצלחה, ובדרך כלל מספיק קורס בסיסי בתחום (המהדרין ממשיכים ללימודי קורסים מתקדמים נוספים בשוק ההון) על מנת להתחיל לסחור בבורסה ולנהל את תיק ההשקעות בתבונה. אז אם גם אתם החלטתם כי הגיע הזמן להבין מה קורה בתיק ההשקעות שלכם, ואם אתם מעוניינים להתחיל להשקיע ולסחור בשוק ההון – ואולי אף לגרוף רווחים – הלימודים בקורס ניהול תיק השקעות עצמאי מיועדים עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים בתחום.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי ניהול תיק השקעות עצמאי -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס ניהול תיק השקעות עצמאי מיועדים לכל מי שמעוניין בידע, כלים ומיומנויות שיעזרו לו לנהל בתבונה את השקעותיו ולכל מי שרוצה ללמוד דרכי מסחר מתקדמות, כמו גם לכל המעוניינים להכיר ולהבין מעט יותר את העולם הפיננסי ואת שוק ההון. כן מתאימים הלימודים למי שרוצה לפקח על ניהול השקעותיו האישיות, המנוהלות על ידי מנהל או יועץ השקעות מקצועי. אם אתם מתעניינים בלימודי ניהול תיק השקעות עצמאי, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בשוק ההוןקורס מבוא לשוק ההון, קורס מט"ח, קורס מסחר יומי וכו', כמו גם בלימודי תואר ראשון בכלכלה או תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון.

ללמוד ניהול תיק השקעות עצמאי -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס ניהול תיק השקעות עצמאי נקבעים על ידי המכללות ומוסדות הלימוד עצמם, ועל כן הם משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. בעוד חלק מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב – וכל המעוניין בלימודים המעשירים – מוזמן להצטרף, קורסים אחרים מקבלים אל שורותיהם רק בוגרי 12 שנות לימוד (לעיתים אף נדרשת תעודת בגרות), בעלי ידע בסיסי לפחות באנגלית, העומדים בהצלחה בריאיון קבלה, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולניהול עצמאי של תיק השקעות. רובם המוחלט של הקורסים בתחום אינו דורש ידע קודם או רקע בכלכלה, פיננסים ושוק ההון (אף כי ידע בסיסי בכלכלה אינו יכול, כמובן, להזיק והוא מאפשר לאוחזים בו להפיק את המיטב מהלימודים), אך חלק קטן מהקורסים מיועד למי שנושאים היכרות עם תחומים אלו.

קורס ניהול תיק השקעות עצמאי בשוק ההון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס לניהול תיק השקעות עצמאי משתנה אף הוא בין מכללה אחת לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אך בדרך כלל נמשכים לימודי התחום בין שלושה חודשים לחצי שנה. קיימים קורסים קצרים וממוקדים יותר בתחום, הכוללים פגישות אחדות בלבד, ומקנים לבוגריהם ידע וכלים בסיסיים בלבד בניהול תיק ההשקעות. מרבית מוסדות הלימוד מציעים לנרשמים לבחור בין לימודים בשעות הבוקר והצהריים לבין לימודי ערב – לימודים המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, כמו גם לסטודנטים עסוקים.

ללמוד לנהל תיק השקעות עצמאי - מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורס לניהול תיק השקעות עצמאי כוללים מגוון נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים לצד התנסות מעשית בכיתות ממוחשבות וסטאז' הכולל מסחר בזמן אמת (עם כסף לא אמיתי) בפיקוח וליווי צמוד של מורי הקורס (בחלק ממוסדות הלימוד). אמנם נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: ההיסטוריה של הבורסה, לימוד שוק ההון ואפיקי ההשקעה הקיימים בו; הסיבות הנפוצות הגורמות להפסדיו של המשקיע הפרטי וכיצד להימנע מהן; לימוד בורסות ארה"ב, ישראל ושוק המט"ח; אסטרטגיות לניהול כספי;  ניהול סיכונים; טיפול במחזורים קיצוניים, דוגמאות מסחר: בשוק שווריי / ודובי; לימוד שלושת סוגי המגמות- מגמה ראשית, מגמה משנית, מגמה מינורית ואופן השימוש בכל מגמה; פרקטיקה בשוק ההון; שיטות עבודה של מקצוענים; חוקי הברזל במסחר; אגרות חוב; סטטיסטיקה; דיני ניירות ערך ואתיקה; חשבונאות; איך להרוויח כסף בירידה (שורט); ניתוח טכני-מקיף; טכניקות קניה ומכירה; אומנות ה- Stop loss אימון מנטלי, התמודדות ומוכנות נפשית ועוד מגוון נושאי לימוד אשר יקנו לבוגרים את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לניהול איכותי של תיק ההשקעות הפרטי.

לימודי ניהול תיק השקעות עצמאי בשוק ההון – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד איך לנהל תיק השקעות עצמאי - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים לעסוק בניהול עצמאי של תיק השקעותיהם הפרטי, ולנהלו בתבונה, ובביטחון, להשקיע בבורסה הישראלית והאמריקאית (ובשאר העולם) ולהשתמש באסטרטגיות מסחר מקצועיות. כן יכולים הבוגרים להמשיך ולהתפתח בתחום ולהירשם לקורסים מתקדמים בשוק ההון – כגון קורס ניהול וייעוץ תיקי השקעות, קורס ניתוח טכני וכו', או ללימודי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון ותארים רלוונטיים אחרים.

קורס ניהול תיק השקעות עצמאי -  סיכום
לסיכום, אם גם אתם רוצים להבין מה "עושה" הכסף ששוכב בתיק ההשקעות שלכם, ואם ברצונכם להתחיל לנהלו במו ידיכם, ללא להסתמך על עובדי הבנק ויועצי ומנהלי תיקי השקעות זרים – לימודי ניהול תיק ההשקעות העצמאי מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים אלו יקנו לכם ידע חשוב במיוחד, יקנו לכם הבנה בסיסית על פעולת שוק ההון ויכשירו אתכם בכלים ומיומנויות לניהול עצמאי של תיק ההשקעות בתבונה, ובשאיפה שגם בהצלחה – תוך גריפת הרווחים הנאים האפשריים בבורסה. כדי לטייב את ניהול תיק ההשקעות, תוכלו להמשיך, לאחר סיום הקורס הבסיסי, לקורסים מתקדמים בתחום. אז בואו ליהנות מלימודים שמחזירים את ההשקעה – בואו ללמוד בקורס ניהול תיק השקעות עצמאי.
שירות אישי חינם
קורס ניהול תיק השקעות עצמאי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?