מוסדות לימודים

קורס מקצועית א'

לימודי הכנה למבחן מקצועית א'

מקצועית א' הוא שמו של אחד המבחנים שכל המעוניינים לעסוק בתחומי ייעוץ ההשקעות, ניהול ההשקעות וניהול תיקי ההשקעות מחויבים לעבור על מנת לקבל את רישיון העיסוק בתחום מטעם הרשות לניירות ערך. אל מבחן זה ניתן לגשת רק לאחר השלמת (או הוצאת פטור) בבחינות הבסיס, ורבים בוחרים לגשת עליו לאחר שהשלימו את המבחן באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך. בניגוד לבחינות היסוד בכלכלה, בחשבונאות ובסטטיסטיקה ומימון, אשר בוגרי תארים ראשונים רלוונטיים זכאים לפטור מהן, מבחינת המקצועית א' לא ניתן להוציא פטור, גם אם השלמתם תואר ראשון בראיית חשבון, מנהל עסקים, ביטוח או בנקאות. בחינה זו אינה נחשבת לקלה ופשוטה כלל וכלל, ולכן יש חשיבות רבה להגיע אליה כשאתם "שוחים" בחומר וכיוון שהיא נערכת פעמים אחדות בשנה בלבד, הצלחה בה כבר בניסיון הראשון יכולה לחסוך לכם "בזבוז" של מספר חודשים. אז אם גם אתם רוצים להגיע לבחינה זו כשאתם מצוידים במיטב הידע ואתם יודעים מה מצפה לכם – אתם יכולים להירשם ללימודים בקורס ההכנה למבחן, המוצע לכם על ידי מספר מוסדות לימוד מובילים. בואו לקרוא פרטים נוספים אודות קורסי ההכנה למבחן מקצועית א' של הרשות לניירות ערך.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי מקצועית א' - למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס ההכנה למבחן במקצועית א' של הרשות לניירות ערך מיועדים לכל מי שמעוניינים להגיע לבחינה זו מוכנים ומזומנים. הבחינה במקצועית א' הינה שלב הכרחי בדרך להוצאת רישיון העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, וכיוון שמבחן מקצועית נחשב למורכב וסבוך, מומלץ לכל המעוניינים להשתלב בתחומים האמורים להצטרף לקורס ההכנה למבחן. אם אתם מתעניינים בלימודים בקורס זה, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסי ההכנה למבחנים הנוספים הדרושים להוצאת הרישיון – קורס מקצועית ב', קורס אתיקה מקצועית ודיני ני"ע, קורס מימון וסטטיסטיקה וכו'. כן ייתכן כי תתעניינו בלימודי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון, תואר ראשון בחשבונאות או לימודי תעודה בתחומי שוק ההון.

ללמוד למבחן מקצועית א' - מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה לקורס מקצועית א' משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם מרבית הקורסים בנושא מיועדים לבני 21 ומעלה, בעלי תעודת בגרות מלאה, אשר הינם תושבי ישראל וללא עבר פלילי (אלו הן חלק מהדרישות לקבלת הרישיון מהרשות לני"ע). כמו כן, נדרשים הנרשמים לעבור את מבחני הבסיס של הרשות לני"ע (מימון וסטטיסטיקה, כלכלה וחשבונאות) או להיות בעלי פטור ממבחנים אלו. חלק ממוסדות הלימוד מציבים בפני המועמדים דרישות קבלה נוספות – תואר ראשון רלוונטי (חשבונאות, כלכלה, בנקאות וכיו"ב) ומעבר של ראיון קבלה.

קורס הכנה למבחן מקצועית א' - משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס ההכנה לבחינת מקצועית א' משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך חלק ניכר מהקורסים כוללים בין 120 ל-150 שעות לימוד אקדמיות. אולם, מגוון הקורסים בתחום הוא נרחב, וניתן למצוא גם קורסים קצרצרים וממוקדים, הכוללים פחות מ-100 שעות לימוד אקדמיות, כמו גם קורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים מעל ל-150 שעות לימוד אקדמיות. כמו כן, ניתן להשתלב בקורס מקצועית א' משולב עם קורס מקצועית ב', הכולל, בדרך כלל, בין 10 ל-30 שעות לימוד אקדמיות נוספות. אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי לא תמצאו די זמן פנוי לעשות כן, יש לנו חדשות טובות בשבילכם! חלק ממוסדות הלימוד בתחום מציעים אפשרות ללימודי ערב או לימודים בימי שישי בבוקר (ולעיתים אפילו לימודים און ליין, בהם יש לכם יכולת מקסימלית לקבוע את זמני הלימוד), כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים יכולים להירשם ללימודים בזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.

ללמוד לבחינה במקצועית א' - מהם נושאי הלימוד בקורס?
תכנית הלימודים בקורס מקצועית א' עוקבת אחר הנושאים המופיעים בבחינה, ועל כן אין הם נוטים להשתנות הרבה בין מכללה למכללה, אולם מובן כי כמות התרגול והשלמת המבחנים לדוגמא, ההעמקה והדגשים השונים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. בין נושאי הלימוד והתכנים הנלמדים בקורס: קרנות נאמנות, ניירות ערך, תכניות חיסכון, קופות גמל, תעודות סל, מטבע חוץ, רישום למסחר, שיטות מסחר בישראל ובעולם, מדדי ניירות ערך וגיליונות שערים, תיאום שערים, הערכת שווי, גידור סיכונים, תמחור אופציות ועוד מגוון נושאים, המלווים בתרגולים שוטפים, כך שבוגרי הקורס מגיעים לבחינה מוכנים, מזומנים ומצוידים במיטב הידע למעבר מוצלח של הבחינה.

לימודי הכנה לבחינת מקצועית א' – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד למבחן במקצועית א'-  מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הקורס יוכלו לגשת למבחן כשהם יודעים בדיוק מה מצפה להם וכשסיכוייהם לעבור אותו בהצלחה הם רבים יחסית. לאחר מעבר מוצלח של המבחן, ולאחר שישלימו גם את המבחן במקצועית ויסיימו את חובות הסטאז' (התמחות) יוכלו הבוגרים לקבל את רישיון העיסוק בתחומי שיווק וייעוץ ההשקעות וניהול תיקי ההשקעות (בהנחה כי הם עומדים בכל הקריטריונים של הרשות לניירות ערך), ולהשתלב בעבודה יוקרתית, מבוקשת ורווחית בתחומים אלו.

קורס הכנה למבחן מקצועית א' –  סיכום
לסיכום, אם אתם רואים את עתידכם כיועצי השקעות, משווקי השקעות או מנהלי תיקי השקעות – אחד השלבים אותם יהיה עליכם לצלוח בדרך הוא מעבר של המבחן במקצועית א'. מבחן זה, הנחשב למורכב וקשה למדי, נערך פעמים אחדות בשנה בלבד, ועל כן יש חשיבות להצלחה בו כבר בניסיון הראשון, אם אין ברצונכם לבזבז חודשים ארוכים בציפייה למועד הבא. על כן, מומלץ מאד להירשם לקורס ההכנה, אשר ידאג כי תגיעו לבחינה כשאתם אוחזים במיטב הידע, מכירים את מבנה הבחינה וכשמאחוריכם שעות תרגול רבות.
שירות אישי חינם
קורס מקצועית א'
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?