מוסדות לימודים

קורס אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך

לימודי הכנה למבחן של הרשות לני"ע

קורס האתיקה המקצועית ודיני ניירות הערך הוא, למעשה, קורס הכנה למבחן הנושא את אותו השם שנערך על ידי הרשות לניירות ערך. מבחן זה מהווה שלב הכרחי בדרך להוצאת רישיון העיסוק בשיווק וייעוץ השקעות ובניהול תיקי השקעות, ועל כן כל מי שרוצה לעסוק בתחומים מרתקים ורווחיים אלו נדרש להצליח בו. בניגוד לבחינות היסוד (סטטיסטיקה ומימון, כלכלה וחשבונאות) גם בעלי תואר ראשון בחשבונאות, כלכלה, ביטוח, מנהל עסקים ובנקאות נדרשים לעבור את המבחן בדיני ני"ע ואתיקה מקצועית, ולא ניתן להוציא פטור מבחינה זו. המבחן בדיני ני"ע נערך פעמים ספורות בשנה בלבד, ועל כן הצלחה בו כבר בניסיון הראשון יכולה לחסוך לכם חודשים ארוכים של המתנה. אולם, כיוון שמבחן זה נחשב לסבוך ומורכב, מומלץ מאד להירשם לקורס ההכנה – בו ידאגו מומחים מובילים בתחום כי תגיעו לבחינה מצוידים במיטב הידע והכלים על מנת להצליח בה. קורסים אלו אף כוללים תרגולים רבים – לרבות השלמה של בחינות לדוגמא ובחינות משנים עברו, כך שתוכלו להגיע לבחינה כשאתם בעלי היכרות מעמיקה עם מבנה הבחינה. אז אם גם אתם מעוניינים להצליח בבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע כבר בניסיון הראשון – הלימודים בקורס ההכנה מיועדים עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס זה.  

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס ההכנה למבחן באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך של הרשות לני"ע מיועדים לכל מי שמתעתדים לעסוק בייעוץ ושיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, המעוניינים לעבור בחינה זו, המהווה שלב הכרחי בדרך להשגת הרישיון, בקלות. אם אתם מתעניינים בלימודי קורס זה, ייתכן כי תגלו עניין גם בלימודי סטטיסטיקה ומימון, לימודי מקצועית א' ומקצועית ב', לימודי תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון, לימודי ניהול תיקי השקעות או לימודי קורסים אחרים מתחום שוק ההון.

ללמוד אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודים בקורס דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית משתנים בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי אזרחות ישראלית, בעלי תעודת בגרות מלאה, בני 21 ומעלה וללא עבר פלילי (אלו הן חלק מהדרישות לקבלת רישיון ייעוץ/ שיווק/ ניהול תיק השקעות, ועל כן אין טעם ללמוד בקורס זה, או לגשת לבחינה, באם אינכם עונים על דרישות אלו). חלק ממוסדות הלימוד בתחום אף דורשים מהמועמדים להיות בעלי תואר ראשון רלוונטי (או להיות סטודנטים לקראת סיום התואר – בשנה השלישית ללימודיהם), ולעיתים אף מתקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים בקורס ולעיסוק בתחום.

קורס הכנה לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ני"ע -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס האתיקה המקצועית ודיני הני"ע משתנה אף הוא בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אך לרב כוללים הקורסים בתחום בין 40 ל-70 שעות לימוד אקדמיות. יחד עם זאת, ניתן למצוא גם קורסים קצרים יותר (הכוללים פחות מ-40 שעות לימוד אקדמיות), כמו גם קורסים ארוכים יותר, המונים קרוב ל-100 שעות לימוד אקדמיות. אם אתם מעוניינים להירשם לקורס זה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה  עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם. חלק ניכר ממוסדות הלימוד בתחום מציעים בחירה בין לימודי בוקר לבין לימודי ערב, כך שכל אחד – לרבות אנשים עובדים וסטודנטים עסוקים – יכול למצוא את הזמנים הנוחים לו ביותר, על מנת להירשם לקורס זה ולהגיע לבחינת הרשות לניירות ערך מוכן ומזומן.

ללמוד למבחן באתיקה מקצועית ודיני ני"ע -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
קורס האתיקה המקצועית ודיני ניירות ערך נועד, כאמור, להכין את בוגריו לבחינת הרשות לני"ע, ועל כן כפופים נושאי הלימוד בקורס לנושאים המופיעים בבחינה, והלימודים מלווים, בדרך כלל, בתרגול שוטף, הכולל גם השלמה של מבחנים לדוגמא. מוסדות לימוד שונים שמים אמנם דגשים שונים, ובוחרים להתמקד או להרחיב נושאים אחרים, אך בדרך כלל כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: חוק ניירות ערך התשכ"ח 1968, מושגי יסוד בחוק השקעות משותפות בנאמנות התשנ"ד 1994, תזכיר, תקנון ושינויים, אחריות נושאי המשרה, הדירקטורים – תפקידם וסמכויותיהם, חוק איסור הלבנת הון, חוק איסור מימון טרור, חוק הסדרת העיסוק בייעוץ ושיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, עבירות על דיני ניירות ערך, אתיקה מקצועית, אסיפת בעלי המניות, איסור על שימוש במידע פנים, תרמית ניירות ערך ועוד שלל נושאי לימוד, אשר ידאגו לצייד את הבוגרים בכל הידע הדרוש על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה.

לימודי הכנה לבחינה של הרשות לני"ע באתיקה מקצועית ודיני ני"ע – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד לבחינה בדיני ני"ע ואתיקה מקצועית -  מה עושים בסיום הלימודים?  
לאחר סיום הלימודים בקורס יוכלו הבוגרים לגשת לבחינה באתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך של הרשות לניירות ערך כשהם מצוידים במיטב הידע ולאחר תרגולים רבים, כך שסיכוייהם לעבור אותה בהצלחה יהיו רבים. אם יעברו את הבחינה בהצלחה, ובהנחה כי הצליחו גם בשאר בחינות היסוד ובחינת המקצועית א' ומקצועית ב' (על מנת לעסוק בייעוץ ושיווק השקעות אין חובה לגשת לבחינת מקצועית ב') ולאחר השלמת חובת ההתמחות, יוכלו הבוגרים לקבל את רישיון העיסוק בייעוץ ושיווק השקעות וניהול תיקי השקעות (בכפוף לעמידה בתנאים של הרשות לני"ע) ולהתחיל לעבוד בתחום מבוקש, יוקרתי ורווחי זה.

קורס אתיקה מקצועית ודיני ני"ע –  סיכום
לסיכום, אם ברצונכם להשתלב בתפקידים יוקרתיים ובעבודה מרתקת ורווחית ואתם רואים את עתידכם כיועצי השקעות, משווקי השקעות או מנהלי תיקי השקעות – הלימודים בקורס ההכנה לבחינת האתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך יעזרו לכם להגיע לשם בקלות ומהירות יחסית. כיוון שבחינה זו אינה פשוטה כלל וכלל, מומלץ מאד להירשם לקורס ההכנה – בו תלמדו מהמומחים בתחום את כל הידע הדרוש על מנת לעבור את המבחן בהצלחה ואף תזכו לתרגולים שוטפים – אשר יטעו בכם ביטחון ביכולותיכם.
שירות אישי חינם
קורס אתיקה מקצועית ודיני ניירות ערך
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?