מוסדות לימודים

קורס תמ"א 38 ופינוי בינוי

לימודי יזמות תמ"א 38 ופינוי בינוי

תמ"א 38 היא תכנית המתאר הארצית לחיזוקם של מבנים קיימים בפני רעידות אדמה וסכנות אחרות ופינוי בינוי הוא פרויקט הכולל הריסת בניינים ישנים ובניית חדשים במקומם. שני פרויקטים אלו טומנים שלל הזדמנויות ואפשרויות רווח הן ליזמים והקבלנים המוציאים אותם לפועל, והן לדיירים ובעלי הנכסים המשתתפים בפרויקט: הדיירים זוכים, בדרך כלל, לתוספת שטח לדירתם ולאיכות בנייה גבוהה יותר, ואילו היזמים מרוויחים מיכולתם למכור את הדירות החדשות שנוספו לפרויקט. הקבלנים, עורכי הדין, האדריכלים, המהנדסים ושאר אנשי המקצוע המלווים את הפרויקט, מרוויחים, כמובן, אף הם, מהשתלבות בפרויקטים אלו. אולם, על אף הרווחים המפתים, פרויקטים אלו, ככל פרויקט גדול, מלווים בשלל סיכונים וקשיים – ועל מנת לבצעם בהצלחה וליהנות מפירותיהם דרושה הבנה מעמיקה של התחום. כיוון שרבים מבקשים ליזום, להוביל או להשתתף בפרויקטים אלו, מציעים מספר מוסדות לימוד קורסים ייחודיים, ממוקדים וקצרים, המקנים את מיטב הידע והכלים למי שמשתתף בפרויקט תמ"א או פינוי בינוי. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון -  בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים אלו.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודיתמ"א 38 ופינוי בינוי -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בקורס יזמות תמ"א 38 ופינוי בינוי מיועדים לקהלי יעד רבים – ליזמים ומשקיעים המעוניינים להיכנס לתחום, לבעלי נכסים המעוניינים להשתתף בפרויקטים אלו, לקבלני בניין, שמאי מקרקעין, מנהלי פרויקטים בבניה, אדריכלים ועורכי דין המעוניינים להעמיק היכרותם בנושא ולכל מי שעוסק בתחומי הנדל"ן בישראל. קיים היצע קורסים רחב בתחום, כך שכל אחד מקהלי היעד הרלוונטיים יכול למצוא את הקורס המתאים בדיוק למטרותיו. אם אתם מתעניינים בלימודי תמ"א 38 ופינוי בינוי, ייתכן כי תגלו עניין גם בקורסים נוספים בתחומי הנדל"ן.

ללמוד תמ"א 38 ופינוי בינוי -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הקורסים בנושא תמ"א 38 ופינוי בינוי משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, בהתאם לאופי הקורס ומטרתו. קורסים המתמקדים ביזמות פונים, בדרך כלל, לקהל הרחב, ועל כן אין הם מציבים כל תנאי קבלה. חלק קטן מהקורסים בתחום פונה רק לאנשי מקצוע רלוונטיים (קבלני בניין, עורכי דין, מפקחי בנייה, מנהלי פרויקטים וכיו"ב), והקבלה אליהם מותנית, לעיתים, במעבר של ריאיון אישי.

קורס יזמות תמ"א 38 ופינוי בינוי -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורסי התמ"א 38 והפינוי בינוי משתנה אף הוא בין מכללה למכללה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, לא מדובר בקורסים ארוכים במיוחד: מרבית הקורסים בתחום כוללים בין 12 ל-48 שעות לימוד אקדמיות, ונמשכים, בדרך כלל, בין חודש לשלושה חודשים. קיימים גם קורסים בני מפגש אחד בלבד, הכוללים כ-4 שעות לימוד אקדמיות לערך, אשר מיועדים בעיקר לדיירים שהציעו להם להשתתף בפרויקט, ואשר נועדו לענות על שאלותיהם ולהקנות להם מידע בסיסי בתחום. אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס ומלא העבודה יקשה עליכם לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם – חלק ניכר ממוסדות הלימוד מציעים קורסים בשעות הערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים בזמנים הנוחים להם ביותר, ללא צורך לוותר על ימי עבודה.

ללמוד יזמות נדל"ן – תמ"א 38 ופינוי בינוי - מהם נושאי הלימוד בקורס?
לימודי תמ"א 38 ופינוי בינוי כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד, המכשירים את התלמידים במיטב הידע והכלים להנעה והשתתפות בביצוע פרויקטים יזמיים אלו. אמנם נושאי הלימוד המדויקים יכולים להשתנות מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך, פעמים רבות, כוללים הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: עקרונות תמ"א 38, תנאים להגשת היתר בנייה ולקבלתו, תכנון הנדסי, מש השבחה, מס רכישה, מע"מ, ניתוח הכדאיות הכלכלית של פרויקט תמ"א 38, התגברות על סרבנות דיירים, שיווק התכנית לדיירים, לרשות המקומית ולוועדות התכנון והבנייה, בחירת יזם וקבלן לתכנית, עקרונות הפינוי בינוי, ניתוח כדאיות כלכלית של פינוי בינוי, ניהול סיכונים בפרויקטים נדל"ניים, מימון בנקאי, אנשי המקצוע המלווים את הפרויקט ובחירתם, סיכונים בתכנית, ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד, אשר יכשירו את הבוגרים להובלה והשתתפות בייזום פרויקטים אלו, ויקנו להם היכרות מעמיקה ומקיפה עם הנושא.

לימודי ייזום תמ"א 38 ופינוי בינוי – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד יזמות תמ"א 38 ופינוי בינוי - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים ליזום ולהוביל פרויקטי תמ"א 38 ופינוי בינוי במקצועיות, וליהנות מהרווחיות הגדולה הטמונה בפרויקטים אלו, באם הם מבוצעים בהצלחה. דיירים המתלבטים האם להיכנס לפרויקט יקבלו מידע רב אשר יעזור להם לקבל החלטה מושכלת, ואנשי המקצוע בתחום (קבלנים, עורכי דין, אדריכלים וכו') ייהנו מהיכרות מעמיקה עם הנושא, ויוכלו אף הם להשתלב בקלות בניהול והובלת פרויקטים אלו, או לעסוק בייעוץ למי אשר שוקלים או משתתפים בפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי.

קורס יזמות פרויקטים בנדל"ן – תמ"א 38 ופינוי בינוי - סיכום
לסיכום, אם אתם מעוניינים ליהנות מאפשרויות הרווח הגדולות הטמונות בפרויקט תמ"א 38 או פינוי ובינוי, או אם הציעו לכם, כבעלי נכס, להשתתף בפרויקט אך אינכם יודעים מה להחליט, או אם אתם עוסקים בתחומי הנדל"ן ומעוניינים להכיר לעומק את נושאים אלו – לימודי תמ"א 38 ופינוי בינוי מיועדים עבורכם. פרויקטים אלו אמנם טומנים בחובם אפשרויות רווח אדירות, אך הם גם מלאים סיכונים, ועל כן, על מנת להובילם בהצלחה, דרושה היכרות מעמיקה עם הנושא, על סכנותיו, קשייו ואתגריו, ועל כן מאד לא מומלץ ליזום או להשתתף בפרויקטים אלו ללא הידע והכלים המתאימים. אז בואו ללמוד איך להצליח ביוזמות נדל"ניות אלו – בואו ללמוד בקורס תמ"א 38 ופינוי בינוי.
שירות אישי חינם
קורס תמ"א 38 ופינוי בינוי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?