מוסדות לימודים
בית הספר להנדסאים רופין
בית הספר להנדסאים רופין
לימודי שמאות רכב
מיקום בארץ: עמק חפר
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
JCE לימודי המשך – המכללה האקדמית להנדסה ירושלים
מיקום בארץ: ירושלים

לימודי שמאות

תעודת העשרה בשמאות

שמאות מהווה ענף מרכזי בכלכלה, ובמיוחד בתקופות של צמיחה כלכלית ושל בנייה רבה. נושאי ההתמחיות המרכזיים של לימודי שמאות הינם שמאות רכב או שמאות מקרקעין, אולם ניתן להתמחות גם בתחומים אחרים בהתאם לביקוש במשק.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס שמאות - מגוון התמחויות

שמאות כוללת תחתיה מגוון רחב של תחומי התמחות, דוגמת שמאות מקרקעין, שמאות רכב, או שמאות רכוש. בעידן של פריחה כלכלית ועלייה ברמת החיים ישנו ביקוש רב לאנשי מקצוע איכותיים בתחום השמאות, אשר נוגע לכל תחומי המשק והתעשייה. עם זאת, בשל התחומים הרבים בהם נוגע עולם השמאות ישנה התמקצעות למספר תתי תחומים, ולימודי שמאות הינם עצמאיים לכל תחום. בעת חיפוש לימודים ובחירת תחום ההתמחות הרצוי, מומלץ לבדוק את הביקוש במשק, על מנת להבטיח אפשרויות תעסוקה מגוונות ככל האפשר.

תחום לימודי שמאות רכב התפתח מאוד בשנים האחרונות, עקב הגידול בתחבורה הפרטית ובמספר הרכבים, ויחד איתו עלייה במספר התאונות. תוכנית לימודי שמאות רכב מקנה את הידע הדרוש לשם תמחור נכון של רכב, דבר היכול להשפיע רבות על מחירו בשוק, בדיקת השווי והנזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מתאונה, החזר כספי מהביטוח במקרה של תאונה ועוד.

לימודי שמאות מקרקעין עוסקים בכוחות הפועלים בשוק הנדל"ן, דוגמת מנהל מקרקעי ישראל, שלטונות המס, עיריות ומשרדי ממשלה שונים, בנקים וארגוני משכנתאות, וכן שלוחות ממשלתיות עסקיות כמו מע"צ. בעוד שהממשלה מנסה לפקח על השוק לטובת הכלל, עסקים פרטיים וציבוריים שואפים להטות את השוק לטובתם, ותפקידם של שמאי מקרקעין הוא לאזן את הלחץ בין כל כוחות השוק.

לימודי שמאות - מה לבדוק לפני שנרשמים?

מוסדות אקדמים רבים מציעים לימודי שמאות במגוון התמחויות, וכדאי לבדוק בקפידה את איכות צוות ההוראה ואת יוקרת התעודה המתקבלת. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם מיקום גיאוגרפי ונגישות, תנאי קבלה, מצבו הפיזי של מוסד הלימודים, גובה שכר הלימוד והמלגות השונות המוצעות לסטודנטים, ומידת הסיוע בהשתלבות בשוק התעסוקה המוצעת לבוגרי לימודי שמאות. חשוב לציין כי מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי ערב, המאפשרים גם לאנשים עובדים ללמוד ולהתקדם מבחינה אישית ומקצועית. עם זאת, לימודי ערב נמשכים בדרך כלל יותר זמן, מאחר ותדירות המפגשים הלימודיים נמוכה יותר.

ללמוד שמאות - משך הלימודים ותנאי הקבלה

לימודי קורס שמאות רכב אורכים עשרה חודשים בדרך כלל, ואינם מציבים תואר אקדמי כתנאי קבלה. לעומת זאת, לימודי קורס שמאות מקרקעין אורכים שלוש שנים ובנוסף לכך שנת התמחות, ותואר ראשון אקדמי מהווה תנאי קבלה בסיסי. מועמדים המבקשים להשתלב בלימודי שמאות אך אינם עומדים בתנאי קבלה מסוימים יכולים לשפר את סיכוייהם להתקבל בעזרת קורס הכנה לפסיכומטרי, שיפור והשלמת בגרויות, או מכינה קדם אקדמית.

קורס שמאים - אפשרויות התעסוקה

כיום ישנו ביקוש לשמאים איכותיים ומיומנים, בוגרי לימודי קורס שמאות. לאחר סיום לימודי קורס שמאי מקרקעין ניתן להשתלב במגוון רחב של מוסדות פיננסיים, ובהם חברות ביטוח ובנקים, או בבתי משפט, רשויות מקומיות, חברות מסחריות שונות, ועוד. שמאות רכב מבוקשת בעיקר בקרב תעשיית הרכב וחברות הביטוח, ושכרם הגבוה של שמאי רכב בוגרי קורס שמאות מעיד על הביקוש הרב לאנשי מקצוע בתחום זה.

לימודי שמאים - המשך הלימודים וההתפתחות המקצועית

לאחר סיום לימודי שמאות מומלץ להמשיך ולהתעדכן בחידושים בתחום, וכמובן להרחיב את הידע בנושאים רלוונטיים. לימודי ביטוח יקנו ידע נרחב ויגדילו את אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי לימודי שמאות.

שירות אישי חינם
לימודי שמאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?