מוסדות לימודים
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
לימודי דרמה תרפיה
מיקום בארץ: תל חי
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
לימודי פסיכודרמה לנשים בלבד
מיקום בארץ: ירושלים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוצים
סימן שאתה מצוין
מיקום בארץ: תל אביב
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
מכללת בית ברל - לימודי דרמה תרפיה
מיקום בארץ: כפר סבא
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות - תואר שני M.A- בטיפול בפסיכודרמה
מיקום בארץ: נתניה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
תילתן המכללה לרפואה משלימה
לימודי פסיכודרמה
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה
אורנים
אורנים
מכללת אורנים - לימודי דרמהתרפיה
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי פסיכודרמה

תעודת העשרה בפסיכודרמה

פסיכודרמה הינה שיטת טיפול חדשנית, העושה בשימוש בכלים של דרמה ומשחק כחלק בלתי נפרד מההליך הטיפולי. לימודי התחום מוצעים כיום במגוון מכללות ברחבי הארץ, ומקנים אפשרות להשתלב במקצוע מבוקש ומתגמל מבחינה רגשית וכספית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס פסיכודרמה - מידע כללי

לימודי תעודה בפסיכודרמה כוללים שימוש בכלים בלתי שגרתיים בטיפול פסיכולוגי רגיל, דוגמת תקשורת בלתי מילולית ומשחקי תפקידים בין המטפל לקבוצת המטופלים. הרעיון העומד בבסיס שיטת הפסיכודרמה הוא שחזור של אירועים ספציפיים בצורה מונחית ומבוקרת, כאשר בדרך זו ניתן להתמודד עם מצבים קשים בחיינו ולעבד את הרגשות הצפים בעת שחזור מצבים אלה. טיפול בפסיכותרפיה מסייע להתחיל את הדרך להשלמה עם אירועי עבר ושינוי ההתנהגות בהווה, לשם חיים מאושרים ושלמים יותר.

לאחר סיום לימודי פסיכודרמה המטפל יהיה בעל כלים תיאורטיים ומעשיים לשם שימוש במיומנויות שנקנו בלימודים לצורך טיפול איכותי ויעיל. ניתן להשתמש בפסיכודרמה ככלי טיפולי במקרים של הפרעות נפשיות, משברים בתחום האישי או התעסוקתי, ובמצוקות רבות אחרות. לימודי פסיכודרמה מקנים לסטודנטים גם ידע כיצד להשתמש בכוחה של הקבוצה לטיפול באדם יחיד, ובאילו דרכים ניתן להיעזר בקבוצה לצורך שיקוף התנהגויות ודרכי חשיבה של המטופל.

לימודי פסיכודרמה - מה לבדוק לפני שבוחרים מוסד לימודים?

ישנו מגוון רחב של מסלולי לימודי פסיכודרמה, מקורסים של פגישות בודדות וללא תנאי קבלה מוקדמים, ועד קורסים באורך ארבע שנים הפתוחים רק לבעלי תואר שני בתחום הטיפול. ניתן ללמוד פסיכודרמה במגוון מכללות ברחבי הארץ, אך מומלץ לבדוק את רמת הסגל האקדמי, איכות ההוראה, ומידת ההתנסות המעשית במהלך הלימודים. גורמים נוספים שכדאי לבדוק הם גובה שכר הלימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות של מוסד הלימודים.

ללמוד פסיכודרמה - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי פסיכודרמה הינה עשירה ומגוונת, וכוללת נושאים מתחומים ידע רבים. לכל מכללה תוכנית לימודי תעודה בפסיכודרמה שונה, אך קורסים בנושא פסיכודרמה והפרעות אכילה, ניסיון העבר כחוויה מכוננת, תהליכים קבוצתיים פסיכו דרמטיים, הצגת מקרה טיפולי באופן פסיכו דרמטי, יסודות הפסיכודרמה, מבוא בפסיכולוגיה, פסיכודרמה במסגרות פסיכיאטריות, פיתוח מיומנות בהנחיית קבוצות הקשבה ושיקוף, אמצעים פסיכו דרמטיים בטיפול פרטני, פסיכודרמה עם נגמלים, טיפול בגישה מערכתית, ניתוח תפקיד, פסיכודרמה עם ילדים, והתמודדות במצבי לחץ ומשבר ופרידה נלמדים ברוב מסלולי פסיכודרמה במכללות השונות.

חלק בלתי נפרד מלימודי פסיכודרמה הינו התנסות אישית וקבוצתית בפסיכודרמה קלאסית. הסטודנטים מתנסים בטיפול פסיכו דרמטי על הקבוצה שאיתה הם לומדים, ומכללות רבות עורכות שיעורי פסיכודרמה לדוגמא עם מרצים אורחים. חלק ממסלולי לימודי תעודה בפסיכודרמה כוללים גם הגשת עבודת גמר והתנסות מעשית בקרב אוכלוסיות שונות, דבר המקנה ניסיון כבר במהלך הלימודים ומקל על השתלבות בשוק העבודה לאחר מכן.

קורס הכשרת מטפלים בפסיכודרמה - מה עושים בסיום הלימודים?

עם סיום לימודי תעודה בפסיכודרמה הבוגרים זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה למדו, בהתאמה למסלול ההתמחות. ניתן להשתלב בשוק העבודה במגוון רחב של מקומות כמטפלים במרכזים טיפוליים שונים ברחבי הארץ, או כמטפלים עצמאיים. יש לזכור כי תחום הפסיכודרמה הינו רחב ומקיף, ולמי שרוצה להתקדם מבחינה מקצועית ואישית בתחום מומלץ להמשיך ללימודי פסיכודרמה לתואר ראשון, או לימודי מקצועות טיפוליים אחרים - פסיכותרפיהביבליותרפיה, טיפול באמנות, תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה וכיו"ב. 

שירות אישי חינם
לימודי פסיכודרמה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?