מוסדות לימודים

קורס פוטותרפיה

לימודי טיפול באמצעות צילום

תחום הטיפול באמנויות זוכה לפריחה רבה בשנים האחרונות, ולצד הביבליותרפיה, הטיפול באמנות והפסיכודרמה, עולה כפורחת גם הפוטותרפיה – שיטה טיפולית העושה שימוש בצילום ותצלומים (ווידאו וסטילס) כחלק אינטגרלי מהעבודה הטיפולית (נא לא לבלבל עם הפוטותרפיה הרפואית – טיפול באמצעות חשיפה לאור הנפוץ כטיפול לבעיות עור שונות). הטיפול באמנויות ככלל, והפוטותרפיה בפרט, מאפשר הבעה רגשית ויצירתית רבה, וביכולתה לעזור בהסרת התנגדויות לטיפול, בהתגברות על מגננות והגנות, בהבניית נרטיב, בהצפת תכנים רגשיים מודחקים ובעירור זיכרונות ולתרום לעוד שלל תהליכים טיפוליים. הטיפול בפוטותרפיה מתאים להפרעות שונות ולשלל אוכלוסיות, ואף יכול לתרום להתפתחות האישית והצמיחה הפסיכולוגית של כל אחד ואחת. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורסים להכשרת מטפלים בפוטותרפיה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
קורס פוטותרפיה – טיפול בצילום -  מידע כללי
הפוטותרפיה היא תחום טיפולי חדש יחסית, המבקש לשלב צילומי סטילס ווידאו על מנת לקדם תהליכים תרפויטיים. תחום זה זוכה בשנים האחרונות להצלחה גדולה, ומטפלים רבים מבקשים להתחיל לשלב כלים אלו בטיפוליהם, על מנת להעניק למטופליהם את הטיפול הטוב והמתאים ביותר. מספר מוסדות לימוד מובילים מציעים קורסים להיכרות עם תחום טיפולי מרתק זה והתמחות בו, במטרה להעניק למטפלים (ולקהל הרחב) ידע, כלים ומיומנויות לשימוש בפוטותרפיה בעבודתם. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב ושלל פרטים אודות אפשרויות הלימוד השונות בתחום.  
 
לימודי פוטותרפיה – טיפול בצילום -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי הפוטותרפיה מיועדים לכל המעוניינים להתמחות בתחום טיפולי מרתק זה, ההולך וצובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות. הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מתחומים שונים (לרבות עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים וכד'), המעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולי שלהם ולשלב את הפוטותרפיה כחלק מעבודתם התרפויטית. כמו כן מתאימים הלימודים אם אתם מתעניינים בלימודי הפוטותרפיה ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודי קורסים נוספים בצילום או מתחומי הטיפול באמנויות והטיפול בהבעה ויצירה – לימודי ביבליותרפיה, לימודי טיפול באמנות, לימודי פסיכודרמה וכיו"ב.

ללמוד פוטותרפיה – טיפול בצילום -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי הפוטותרפיה משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים המציעים קורסים בנושא: חלק קטן מהקורסים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב, ואין הם מציבים כל תנאי קבלה, ואילו מרבית הקורסים בתחום מיועדים רק לבעלי רקע וניסיון בתחום הטיפולי – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מטפלים באמנות, פסיכיאטרים וכיו"ב ולעיתים פתוחים הלימודים גם בפני עובדי הוראה (ובייחוד העוסקים בחינוך מיוחד והוראה מתקנת), אחים ואחיות וקרימינולוגים קליניים. חלק ממוסדות הלימוד אף דורשים ניסיון מעשי של שנים ספורות בטיפול על מנת להתקבל ללימודים. מעבר של ראיון קבלה אישי או קבוצתי מהווה אף הוא תנאי קבלה נפוץ במרבית התכניות להכשרת פוטותרפיסטים. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להציג תיק עבודות, על פיו נשקלת קבלתם ללימודים. אם אין ברשותכם תיק עבודות – תוכלו להירשם ללימודים בקורס הכנת תיק עבודות.

קורס טיפול באמצעות צילום - פוטותרפיה -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים בקורס הפוטותרפיה משתנה אף הוא בין מכללה אחת לרעותה ובין מוסד לימודים למשנהו. הקורסים הקצרים בתחום נמשכים בין חצי שנה לשנה וכוללים בין 130 ל-200 שעות לימוד אקדמיות, ואילו הקורסים המקיפים והמעמיקים במיוחד נמשכים כשלוש שנים לערך וכוללים בין 600 ל-1200 שעות לימוד אקדמיות. בדרך כלל כוללים הלימודים בין מפגש אחד לשלושה בשבוע. חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב בתחום, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים המרתקים, אולם, גם מסלול לימודי הערב דורש, לעיתים, השתתפות בפרקטיקום או בימי סיור, הנערכים בשעות הבוקר והצהריים.

ללמוד טיפול באמצעות צילום - פוטותרפיה -  מהם נושאי הלימוד בקורס?
הלימודים בקורס הפוטותרפיה כוללים מגוון עשיר של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים, לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות מעשירות – השתתפויות בסדנאות, סיורים מקצועיים והתנסות מעשית בטיפול – פרקטיקום (בחלק ממוסדות הלימוד). נושאי הלימוד המדויקים אמנם משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, לעיתים קרובות, כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: הצילום ככלי טיפולי, פסיכולוגיה התפתחותית, טכניקות עבודה בצילום, דינמיקה קבוצתית, טיפול רגשי בילדים ומתבגרים, יסודות הפסיכותרפיה, פסיכופתולוגיה והתערבות טיפולית, היכרות עם גישות טיפול באמנות נוספות – טיפול באמנות, פסיכודרמה ועוד, ווידאו תרפיה, שימוש באלבום המשפחתי בטיפול, פוטותרפיה ויונג, פוטותרפיה ובודהיזם, ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו את הבוגרים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למטפל האיכותי בפוטותרפיה.

לימודי טיפול באמצעות צילום - פוטותרפיה – תעודה
בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הקורס, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

ללמוד פוטותרפיה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה כמטפלים בפוטותרפיה בקליניקות ומרפאות, בפנימיות ובמערכת החינוך הבלתי פורמלי וכיו"ב, ואף יוכלו להתחיל לטפל באופן עצמאי. כן יוכלו לעסוק הבוגרים בהנחיית קבוצות והעברת סדנאות העשרה בתחום לקהל הרחב. בוגרים אשר כבר עוסקים בתחומי הייעוץ והטיפול השונים, יוכלו לשלב את הפוטותרפיה בעבודתם, ולהעניק למטופליהם טיפול טוב יותר, ואף למשוך קהלי יעד חדשים. כמו כן, רבים מהבוגרים בוחרים להמשיך ולהתפתח מקצועית באמצעות לימודי פסיכותרפיה או לימודי קורסים נוספים מתחומי הטיפול.

קורס הכשרת מטפלים בפוטותרפיה –  סיכום
לסיכום, אם גם אתם מאמינים כי הצילום יכול לשמש ככלי טיפולי רב עוצמה, המקדם את ההתפתחות והחקירה האישית, המאפשר צמיחה פסיכולוגית, ומשקף את המצב הרגשי של הפרט, כלי העוזר לשבור מגננות, להתחבר לעבר ולהבנות את הנרטיב האישי – ותורם לעוד נדבכים רבים בטיפול – לימודי הפוטותרפיה מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים ומעשירים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, כך שתוכלו להשתלב בשלל העבודות בתחום ולשלב כלי יעיל, מרתק ועוצמתי זה בטיפוליכם. אז בואו ליהנות מלימודים מלאי יצירתיות, התורמים להתפתחות האישית ומקנים שלל כלים טיפוליים – בואו ללמוד בקורס פוטותרפיה.
שירות אישי חינם
קורס פוטותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?