מוסדות לימודים

לימודי תואר ראשון בקידום נוער

ללמוד קידום נוער לתואר ראשון

גיל ההתבגרות הוא גיל רצוף שינויים רבים, המלווים, לעיתים קרובות, בשלל בעיות ומשברים. אולם, גיל זה קשה על אחת וכמה וכמה לבני נוער ומתבגרים הנמצאים במצבי מצוקה וסיכון – בני נוער שנפלטו ממערכת החינוך או העומדים בפני נשירה, מתבגרים ממשפחות לא מתפקדות ומסביבה רוויית מצוקה, נערים אשר מתמודדים עם התמכרויות, נערים ונערות המנוצלים מינית או אשר חוו טראומה אחרת, ועוד שלל מצבים וגורמים המביאים את המתבגר ומאיימים על התפתחותו התקינה ואיכות חייו. לימודי קידום הנוער, המשלבים בין שלל עולמות תוכן מרתקים מתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, הקרימינולוגיה, העבודה הסוציאלית ועוד, נועדו לתת מענה לבעיה של נוער בסיכון, ולעזור למתבגרים אלו להתגבר על הקשיים, המכשולים והמשברים ולקדם אותם לעבר הליך התפתחות תקין. לימודים אלו מקנים לבוגריהם כלים ומיומנויות לעבודה חינוכית- טיפולית המותאמת לצרכי בני הנוער, ומכשירה אותם לעבודה חשובה, מאתגרת ומלאת סיפוק בתחום. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי התואר הראשון בקידום נוער.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון בקידום נוער -  מידע כללי
אם אתם מחפשים לימודים שיכשירו אתכם לעבודה שבאמת משפיעה ויוצרת שינוי, עבודה בה תסייעו למתבגרים במצוקה ותעזרו להם לבנות חיים "נורמליים", עבודה מלאת אתגרים, אך גם מלאת סיפוק – לימודי התואר הראשון בקידום נוער יכולים להתאים לכם עד מאד. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות לימודים מרתקים, ייחודיים וחשובים אלו.

לימודי קידום נוער לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
לימודי התואר הראשון בקידום נוער מיועדים לאנשים חדורי שליחות ומוטיבציה, המעוניינים לעבוד עם נוער מנותק ונוער בסיכון, לטפל בהם במסגרות החינוך הבלתי פורמליות, לתרום לאיכות חייהם ולעזור לקידומם ולהשתלבותם בחברה. הלימודים מתאימים במיוחד לאנשי חינוך, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ומטפלים בגישות שונות. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון בקידום נוער, ייתכן כי תתעניינו גם בלימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית או בלימודי טיפול.

ללמוד תואר ראשון בקידום נוער -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בקידום נוער משתנים בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה על סמך ציוני הבגרות בלבד – למי אשר אין בידו ציון פסיכומטרי תקף או שציון הפסיכומטרי שלו אינו גבוה דיו. כמו כן, ברוב רובם של מוסדות הלימוד בתחום מתקיימים ראיונות קבלה, במטרה לבדוק את מידת התאמת המועמד ללימודים ולעיסוק בתחום. אם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק וחשוב זה, אך אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על שאיפותיכם! אתם יכולים להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, לקורס פסיכומטרי או לקורס שיפור והשלמת בגרויות ולהעלות את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים.

לימודי קידום נוער ומתבגרים לתואר ראשון -  משך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים עד לקבלת התואר הראשון בקידום נוער משתנה בין מכללה לרעותה ובין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, נמשכים לימודי התחום בין שלוש לארבע שנים. לימודי התואר בשילוב עם לימודי תעודת הוראה נמשכים, כמעט תמיד, כארבע שנים (במקרה של לימודי התואר במסלול עם תעודת הוראה לחינוך המיוחד, נמשכים הלימודים כחמש שנים). חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות ללימודי ערב, המתאימים במיוחד לאנשים עובדים, אולם הלימודים במסלול זה נמשכים, לעיתים, זמן רב יותר, שכן הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

ללמוד קידום נוער לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים לתואר הראשון בקידום נוער היא רחבה ומרתקת, ומשלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים, לבין התנסות מעשית בעבודה עם בני נוער בסיכון – בפנימיות, הוסטלים, בתי כלא לנוער ומסגרות רלוונטיות נוספות- המלווה בהדרכה של אנשי מקצוע מובילים. נושאי הלימוד המדויקים בתואר משתנים מעט בין מוסד לימודים אחד למשנהו, אולם, בדרך כלל, כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים: מבוא לחינוך בלתי פורמלי, עבריינות נוער, חינוך במסגרות חוץ ביתיות, סמים, אלכוהול והתמכרויות בקרב מתבגרים, התמודדות עם מצבי לחץ במערכת החינוך, פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות, אלימות וסטייה בקרב מתבגרים, מיניות מתבגרים, קרימינולוגיה, נוער בסביבה רב תרבותית, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, הגישה הקהילתית, בניית והערכת תכניות התערבות, פיתוח הזהות המקצועית של עובד קידום הנוער ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, המשולבים בעבודה מעשית, כך שהכשרת הבוגרים הינה מלאה ושלמה.

לימודי תואר בקידום נוער – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לקבל תעודת תואר ראשון B.Ed "בוגר בהוראה", מטעם מוסד הלימודים בו השלימו את לימודיהם, וכן לתעודת "עובד חינוך" (בהתמחות בקידום נוער בסיכון), המוכרת על יד משרד החינוך ומאפשרת עבודה במערכת החינוך הבלתי פורמלית. בוגרי המסלול המשולב עם תעודת הוראה, יהיו זכאים, כמובן, גם לתעודת הוראה.

ללמוד תואר ראשון בקידום נוער - מה עושים בסיום הלימודים?  
בוגרי הלימודים יוכלו להשתלב בעבודה חינוכית, טיפולית והדרכתית עם בני נוער בהדרה ומתבגרים בסיכון בפנימיות, ביחידות לקידום נוער, בכפרי נוער, בהוסטלים, בבתי כלא ומסגרות שיקומיות לבני נוער, בארגונים ועמותות (כעמותת על"ם, לדוגמא), ובמסגרות נוספות בקהילה. בוגרים אשר ישלימו גם לימודי תעודת הוראה יוכלו להשתלב בעבודה כמורים במערכת החינוך. כן יוכלו הבוגרים להמשיך ולהתפתח מבחינה מקצועית באמצעות לימודים של תואר שני בייעוץ חינוכי, לימודי מקצועות טיפוליים, לימודי עבודה סוציאלית וכיו"ב.  

ללמוד קידום נוער לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם תמיד חיפשתם איפה אתם יכולים לתרום ולעזור, אם תמיד רציתם לסייע לאוכלוסיות פגיעות ומוחלשות, אם אתם מעוניינים בעבודה מלאת סיפוק, בה תעזרו לבני נוער במצוקה להתגבר על המכשולים ולהתקדם בחייהם – לימודי התואר הראשון בקידום נוער יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. אז בואו ליהנות מלימודים שעושים שינוי - בואו ללמוד תואר ראשון בקידום נוער.
שירות אישי חינם
לימודי תואר ראשון בקידום נוער
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?