מוסדות לימודים

תואר ראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות

ללמוד דמוקרטיה ואזרחות לתואר ראשון

הדמוקרטיה (מיוונית: דמוס – עם, קרטוס – שלטון) היא שיטת שלטון הנפוצה ביותר כיום בעולם המערבי, והיא שיטת השלטון המאפשרת לכלל אזרחיה את מירב החופש והזכויות, מבין כל השיטות הקיימות. מקורה של הדמוקרטיה הוא ביוון העתיקה, אולם היא פשטה ולבשה צורות במהלך אלפי השנים שחלפו מאז, והשיטות הדמוקרטיות כיום אינן זהות כלל וכלל לשיטה הדמוקרטית העתיקה באתונה. תכנית הלימודים הייחודית ללימודי דמוקרטיה ואזרחות לתואר ראשון, המשלבת בתוכה עולמות דעת מרתקים ומגוונים מתחומי מדעי המדינה, הסוציולוגיה, התקשורת ועוד, מיועדת לאנשים ערכיים, המעוניינים להשפיע על עתידה של המדינה, ולקדמה בנתיבי החופש, השוויון והאחווה. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, אך מעוניינים, קודם כל, להבין מעט יותר מה כוללת תכנית זו, מה מטרותיה ואיזו הכשרה היא תיתן לכם – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו שלל פרטים אודות לימודי הדמוקרטיה והאזרחות לתואר ראשון. אז בואו ללמוד להשפיע – בואו ללמוד תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
לימודי תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה -  מידע כללי
אם בוער בכם הרצון להשפיע, לשנות ולתרום למדינה, אם הדאגה לחלש והמקופח תמיד ליוותה אתכם, ואם אתם מחפשים לימודים שיכשירו אתכם לתפקידים מרתקים, בהם תעזרו רבות לחינוכו של הדור הצעיר ולקידומם של ערכיים דמוקרטיים וחברתיים – לימודי התואר הראשון בדמוקרטיה ואזרחות מיועדים עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בתכנית ייחודית ומרתקת זו.

לימודי דמוקרטיה ואזרחות לתואר ראשון -  למי מיועדים הלימודים?
הלימודים בתכנית לתואר ראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות מתאימים לאנשים אכפתיים ומעורבים חברתית, המעוניינים להשפיע על פניה של החברה הישראלית ועתידה. הלימודים מתאימים במיוחד לפעילים בארגונים ממשלתיים ואזרחיים בתחומי זכויות האדם, הסיוע לאוכלוסיות נזקקות וכיו"ב. חלק מתכניות הלימוד בתחום מעניקות לבוגריהם גם תעודת הוראה, והלימודים בהן מיועדים לכל המעוניינים להשתלב בעבודה כמורים לאזרחות בבתי הספר העל יסודיים. אם אתם מתעניינים בלימודי התואר הראשון באזרחות ודמוקרטיה, אולי תגלו עניין גם בלימודי תואר ראשון במדעי המדינה, תואר ראשון בחינוך והוראה או לימודי תעודת הוראה.

ללמוד תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה -  מהם תנאי הקבלה ללימודים?
תנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון בדמוקרטיה ואזרחות משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו ובין מכללה לרעותה, אולם, בדרך כלל, נדרשים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי תקף (בחלק ממוסדות הלימוד ניתן להתקבל על סמך ציוני הבגרות או על סמך הציון הפסיכומטרי בלבד). כמו כן, בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים המועמדים ריאיון אישי או קבוצתי, הבודק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל חשש! תוכלו להירשם למכינה קדם אקדמית, לקורס שיפור והשלמת בגרויות או לקורס פסיכומטרי, ולשפר פלאים את הסיכוי שלכם להתקבל ללימודים המרתקים.

לימודי אזרחות ודמוקרטיה לתואר ראשון -  אורך הלימודים ומתכונתם
משך הלימודים לקבלת התואר הראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות משתנה בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים בתחום, אולם, בדרך כלל, נמשכים הלימודים בין שלוש לארבע שנים (לימודים בתכנית המזכה את בוגריה גם בתעודת הוראה נמשכים, כמעט תמיד, כארבע שנים). חלק ממוסדות הלימוד מציעים אפשרות גם ללימודי ערב, כך שגם אנשים עובדים יכולים ליהנות מלימודים מרתקים וחשובים אלו. אולם, כדאי לדעת כי לימודי הערב נמשכים, לעיתים, זמן רב מעט יותר ממסלול הלימודים ה"רגיל" של שעות היום, שכן הם כוללים פחות שעות לימוד שבועיות.

ללמוד דמוקרטיה ואזרחות לתואר ראשון - מהם התכנים הנלמדים בתואר?
תכנית הלימודים בתואר הראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות הינה עשירה ומגוונת למדי, וכוללת מגוון נרחב של נושאי לימוד עיוניים ותיאורטיים מרתקים. מובן כי נושאי הלימוד המדויקים משתנים מעט בין המכללות ומוסדות הלימוד השונים, אך לעיתים קרובות כוללת תכנית הלימודים את הנושאים והתכנים הבאים: המשטר במדינת ישראל, תולדות הדמוקרטיה, שיטות שלטון, משטרים ופוליטיקה בעולם, כלכלת ישראל, המיעוט הערבי בישראל, חינוך לשלום, אתיקה וחברה, יסודות הדמוקרטיה ומאפייניה, משפט חוקתי, דת ומדינה, זכויות האזרח, זכויות ילדים ונוער, פתרון קונפליקטים, החברה בישראל, החברה החרדית בישראל, תקשורת ופוליטיקה, מבוא לסוציולוגיה, מרכז ופריפריה בישראל, ריבוד ואי שוויון במבנה החברתי בישראל, חופש הביטוי, חוקי יסוד, קונפליקטים עכשוויים בחברה הישראלית, חינוך לאזרחות פעילה ומעורבת, תהליך החיברות הפוליטי ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

לימודי תואר בלימודי דמוקרטיה ואזרחות – תעודה
בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Ed, ובחלק ממוסדות הלימוד אף ייהנו הבוגרים מקבלת תעודת הוראה באזרחות לבתי הספר העל יסודיים. התעודות מוענקות מטעם מוסד הלימודים, ומוכרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים (מל"ג, משרד החינוך).

ללמוד תואר ראשון באזרחות ודמוקרטיה - מה עושים בסיום הלימודים?  
בסיום הלימודים יוכלו בוגרי החוג להשתלב במשרות הוראה וללמד אזרחות בחטיבות הביניים והתיכוניים -  בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי (אם למדו במסלול הכולל תעודת הוראה), להשתלב בשלל תפקידים בארגונים חברתיים שונים, ולשמש כרכזי חינוך חברתי. כן יוכלו הבוגרים להמשיך בלימודיהם לתואר שני בחינוך והוראה, תואר שני במדעי המדינה ומגוון תארים מתקדמים רלוונטיים נוספים, או להרחיב את ידיעותיהם בתחומים דוגמת מנהל ומדיניות ציבורית.

ללמוד דמוקרטיה ואזרחות לתואר ראשון -  סיכום
לסיכום, אם תמיד חיפשתם איפה אתם יכולים לתרום לשיפור פניה של החברה הישראלית, איך ניתן להצעיד את המדינה לעתיד טוב יותר, לדאוג לצמצום הפערים, לשמירה על זכויות האדם וזכויות המיעוטים, וכיצד ניתן לגרום ליותר אנשים להיות יותר מעורבים – לימודי התואר הראשון באזרחות ודמוקרטיה מיועדים עבורכם. לימודים מרתקים אלו יכשירו אתכם בידע רב, יכירו לכם את פניה השונות של החברה הישראלית, על מגוון מרכיביה והאוכלוסיות המרכיבות אותה, ויקנו לכם שלל כלים שיעזרו לכם להשפיע. אז בואו ליהנות מלימודים שמשפיעים – בואו לעזור לבנות עתיד טוב יותר לנו ולילדינו – בואו ללמוד תואר ראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות.
שירות אישי חינם
תואר ראשון בלימודי דמוקרטיה ואזרחות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?