מוסדות לימודים
בגרות בקלות
בגרות בקלות
בגרות בקלות
מיקום בארץ: רמת גן
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
היחידה בגרויות
היחידה בגרויות
הכנה לבגרויות בליווי אישי
מיקום בארץ: תל אביב
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן
בית ספר ירדן - השלוחה הדתית - קורסי הכנה לבגרות - התוכנית הדתית - לימודים בכיתות נפרדות!
מיקום בארץ: ירושלים, תל אביב
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים קריית הטכניון
בית הספר הארצי להנדסאים, קריית הטכניון, חיפה - בגרות קמפוס – לימודי הכנה לבגרות בספרות
מיקום בארץ: קריית הטכניון - חיפה
אנקורי בגרות
אנקורי בגרות
לימודי הכנה לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, קרית ביאליק, אשדוד, ראשון לציון, פתח תקוה, רעננה

בחינת בגרות בספרות

השלמה או שיפור בגרויות בספרות

על מנת לקבל תעודת בגרות, יש להצליח בבחינת בגרות בספרות ברמה של 2 יחידות לימוד לפחות. לכן חובה על כל מי שמעוניין בלימודי תואר ראשון להבחן בבחינת בגרות בספרות ברמת 2 יחידות לימוד, וניתן להבחן גם לאחר סיום לימודי התיכון במסגרת בחינה אקסטרנית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בספרות - מידע כללי

ניתן לבחור את רמת יחידות הלימוד, כאשר 2 יחידות לימוד בספרות הן המינימום, ומי שמעוניין בכך יכול להיבחן ברמת 5 יחידות לימוד בבחינת בגרות בספרות. בעוד שתלמידים רבים בוחרים בבחינת בגרות בספרות ברמה של 2 יחידות לימוד בלבד, הרי שגם רמה של 5 יחידות בספרות איננה נחשבת לקשה במיוחד, וגם מי שמעדיפים תחומים אחרים יוכלו לצלוח אותה ללא קשיים מיוחדים. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בספרות, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בספרות ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בספרות. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בספרות נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי ספרות אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בספרות מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרויות - בגרות בספרות - מבנה הבחינה

נושאי בחינת הבגרות בספרות משתנים כל מועד בחינה, אך הבחינה עצמה מחולקת לחמישה פרקים. החלק הראשון של בחינת הבגרות בספרות עוסק בשירה, השני בסיפור קצר, השלישי בדרמה, הרביעי ברומן ובנובלה והחמישי עוסק ביצירה שלא נלמדה. על כל נבחן לבחור שני פרקים מתוך שלושת הראשונים, כאשר הפרק הרביעי והחמישי הם פרקי חובה. בחינת בגרות בספרות ברמה של 5 יחידות כוללת גם לימודי מבחר יצירות מספרות העולם, וכן נושאים בין ז'אנרים.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בספרות - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בספרות מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. עם זאת, בחינת בגרות בספרות ברמה של 5 יחידות מוצעת רק במועד קיץ, ויש להתחשב בנתון זה בעת ההחלטה איזה מקצוע ללמוד. בחינת הבגרות בספרות היא כאמור הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך אין הכרח בהצלחה בבחינת בגרות ברמת 5 יחידות לימוד כתנאי לקבלה למקצוע כלשהו באוניברסיטה. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בספרות גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה. אז אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי תואר ראשון בסוציולוגיה, ספרות, ביולוגיה או כל תחום אחר - שיפור ציון הבגרות בספרות יסייע לכם להתקבל ללימודים בהצלחה. 

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בספרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?