מוסדות לימודים

בחינת בגרות באמנות

להיות אמן בבגרות

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך בבחינת בגרות באמנות, אולם תלמידים רבים בוחרים במקצוע הרחבה זה. אמנות הינה תחום מרתק ומעשיר, ולימודי אמנות לבגרות מרחיבים את עולם הידע של התלמיד ומקנים לו כלים תיאורטיים ומעשיים לשם יצירה וביקורת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות באמנות - מידע כללי

בחינת הבגרות באמנות איננה נחשבת לבחינה קשה במיוחד. לימודי אמנות לבגרות יעשירו כל אדם בעל אהבה לאסתטיקה וליצירה, אשר שואף לעסוק באמנות בעתיד, וכמובן שגם יסייעו בקבלה ללימודי אמנות לתואר ראשון או לימודי אמנות במכללות שונות. חשוב לדעת כי בחינה אקסטרנית באמנות נערכת באורח עצמאי, ורוב מכוני ההכנה לבגרות או המכינות לבגרות כלל אינם מציעים קורסי הכנה לבחינת הבגרות באמנות.

לימודי שיפור והשלמת בגרות באמנות - מבנה הבחינה ונושאיה

משך בחינת הבגרות באמנות הוא שלוש שעות, הכוללים ארבעה פרקים. החלק הראשון של בחינת הבגרות באמנות עוסק ביכולת ההתבוננות של התלמיד ביצירות אמנות שונות, דוגמת לימודי רישום וציור, לימודי צילום, לימודי פיסול ומולטימדיה. בפרק זה על התלמיד לבחור שתי שאלות מתוך 4, ועליו להפגין בקיאות במושגי יסוד באמנות, וכן יכולת שימוש בשפת האמנות.

החלק השני של בחינת הבגרות באמנות בוחן מאמרים שונים על פי נקודות המוצא להלן: אמן וחברה, מציאות פנימית ומציאות חיצונית, וכן מסורת וחדשנות. גם פרק זה כולל ארבע שאלות, כאשר התלמיד נדרש לענות מתוכן על שתי שאלות. הפרק השלישי של בחינת הבגרות באמנות עוסק בקשרים השונים באמנות, ועל התלמיד לבחור שתי שאלות מתוך ארבע. חלק זה דן בשילוב בין נקודות מוצא, בתערוכה, בשילוב בין נקודות מוצא לתקופת העמקה, וכן במאמר.

הפרק הרביעי והאחרון של בחינת הבגרות באמנות בוחן תקופות שונות באמנות, כאשר התלמיד נדרש לענות על שאלה אחת מתוך שלוש. על התלמיד לבחור תקופה אחת מבין תקופת העת העתיקה, ימי הביניים, הרנסאנס, וכן המנייריזם או הבארוק, ולנתח אותן בזיקה לאמנות מודרנית ואמנות בת זמננו. משקלו של הפרק הראשון בבחינת הבגרות באמנות הוא 24 נקודות, הפרק השני הוא 28 נקודות, הפרק השלישי הוא של 32 נקודות, ואילו הפרק הרביעי הינו של 15 נקודות מתוך כלל הציון הסופי.

לימודים בקורס הכנה לבגרות באמנות - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות באמנות מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות באמנות היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך לימודי אמנות תורמים לפיתוח ולהעשרה של התלמיד, ומסייעים לעיצוב אישיותו האמנותית של התלמיד והאמן המתחיל. לימודי הכנה לבחינת הבגרות באמנות מפתחים אצל התלמידים חשיבה ביקורתית ויכולת ניתוח והבנה של יצירות מתחומים שונים, ובנוסף כך התלמידים רוכשים כלים מתקדמים ליצירה וניתוח של אמנות במגוון תחומים חשובים.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות באמנות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?