מוסדות לימודים
רשת מכללות עתיד
רשת מכללות עתיד
ייעוץ השקעות
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה, מעלות, כרמיאל, אום אל פחם, באר שבע, ירכא
מכללת מיטב ללימודי שוק ההון
מכללת מיטב ללימודי שוק ההון
יעוץ השקעות וניהול תיקים
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
המרכז האקדמי כרמל
המרכז האקדמי כרמל
היחידה ללימודי חוץ
מיקום בארץ: צפון
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
מכללת רמת-גן – לימודי תעודה והעשרה
המרכז למקצועות שוק ההון והפנסיה
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
היחידה ללימודי המשך וחוץ
מיקום בארץ: עכו
היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה
היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה
לימודי מקצועית א'
מיקום בארץ: חיפה
מכללת אריק אשד
מכללת אריק אשד
ההצלחה שלך בבחינה
מיקום בארץ: תל אביב וחיפה

לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות

תעודת העשרה בניהול וייעוץ תיקי השקעות

ניהול תיק השקעות בצורה נכונה וחכמה הוא אחד מאבני המפתח להצלחתו של עסק, ולימודי קורס ניהול וייעוץ תיקי השקעות מקנה כלים ומיומנויות הכרחיים לצורך כך. בעזרת הידע הנרכש בלימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות כל אדם יכול למקסם את רווחיו, ולתכנן את עתידו הכלכלי בצורה נבונה ומושכלת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי ייעוץ וניהול תיקי השקעות - מידע כללי

תחום ניהול וייעוץ תיקי השקעות מתפתח במהירות בשנים האחרונות, ובמיוחד עקב המשבר הכלכלי העולמי והשינויים שחלים בעקבותיו. לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות מקנים ידע בתחום מאתגר וחדשני, ומאפשרים לזהות מגמות קיימות ועתידיות בשוק, לאבחן ולנתח שינויים מאקרו כלכליים, יכולת להחליט באילו מניות להשקיע, ושימוש בכלים פיננסיים שונים ומגוונים על מנת למקסם רווחים.

מאחר וכל ניהול וייעוץ תיקי השקעות נעשה בהתאמה אישית לצרכי הלקוח הספציפי, תחום זה כולל מגע רב עם לקוחות ועמיתים. למעשה, ניהול וייעוץ תיק השקעות מהווה מעין חוזה התקשרות בין מנהל התיקים לבין הלקוח, שבו הלקוח מייפה את כוחו של המנהל לביצוע פעולות שונות בתיק ההשקעות. מנהל תיקי השקעות יכול לקנות ולמכור ניירות ערך וסחורות שונות, בהתאם להנחיות הלקוח או לפי שיקול דעתו. עבודה כמנהל ויועץ לתיקי השקעות דורשת מעקב רציף אחרי המתרחש בשוק ההון, ויכולת קליטה וניתוח מהירה של פרטים רבים.

ניתן ללמוד ניהול וייעוץ תיקי השקעות במספר רב של מכללות, אך יש לוודא תחילה את רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה. תנאי הקבלה אינם גבוהים, אך לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות מבוססים על ידע מקדים בסיסי בכלכלה, ולכן מומלץ לערוך רענון בתחום לפני הלימודים, על מנת להפיק מהם את המרב. שיקולים נוספים בבחירת מקום לימודים הם שכר לימוד, מיקום גיאוגרפי ונגישות, גמישות בשעות הלימודים, והמצב הפיזי של מוסד הלימוד.

קורס ניהול וייעוץ תיק השקעות - תכנית הלימודים

לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות משתנים באורכם וברמת הלימוד שלהם בין המוסדות השונים, אך ברוב המקרים הם אורכים בין חודש לחצי שנה. ברוב מוסדות הלימוד תוכנית לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות כוללת את הנושאים הבאים: חשבונאות פיננסית, כלכלה, סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית, ניתוח ניירות ערך וניהול תיקים, מגמות שוק, מבוא ללימודי שוק ההון בארץ ובחו"ל, אתיקה מקצועית, אגרות חוב, אסטרטגית מסחר, טכניקות קנייה ומכירה, ואופציות. עם זאת, כאמור, כל מוסד מציע תוכנית לימוד שונה, ויש לבדוק זאת לפני ההרשמה. חלק ממוסדות הלימוד אף מציעים אפשרות ליישום בפועל של הלימודים, על ידי ניהול תיק השקעות וירטואלי.

ללמוד ייעוץ וניהול תיק השקעות - מה עושים עם סיום הלימודים?

כל בוגר של לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות זכאי לתעודת גמר בייעוץ השקעות וניהול תיקים מטעם המוסד בו למד. בסיום לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות ניתן לעבוד בתחום, על ידי השתלבות בחברה קיימת או פתיחת עסק עצמאי ועבודה כפרטי. לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות הם רק ההתחלה, ומומלץ לכל אדם הרוצה להבין את התחום לעומק להמשיך ללימודים מתקדמים יותר. לימודי קורסים ממוקדים בתחומים מסוימים כמו לימודי מסחר במט"ח, מעו"ף ולימודי מסחר יומי בשוק ההון הינם דרך אחת לרכוש יותר ידע, ואפשרות נוספת היא לימודי תואר אקדמאי בבנקאות ושוק ההון באוניברסיטה או במכללה.

שירות אישי חינם
לימודי ניהול וייעוץ תיקי השקעות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?