מוסדות לימודים
אופק מתא"ם
אופק מתא"ם
לימודי קורס הכנה לבחינת מתא"ם
מיקום בארץ:

לימודי הכנה למתא"ם

לשפר את הציון בבחינת מתא"ם

בחינת מתא"ם הינה בחינה חדשה, אשר החל משנת 2000 משמשת ככלי מיון נוסף בתהליך הקבלה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה. לימודי הכנה לבחינת מתא"ם מסייעים לשפר את הציון, ומגדילים את הסיכוי לממש את החלום ללימודי תואר מתקדם במדעי ההתנהגות.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה למבחן המתא"ם - מידע כללי

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה זוכים בשנים האחרונות לביקוש רב, ועקב כך פותחה בחינת מתא"ם כתנאי קבלה נוסף באוניברסיטאות בישראל. בחינת מתא"ם מורכבת משני חלקים, כאשר החלק הראשון כולל 40 שאלות ידע והבנה בשיטות מחקר בפסיכולוגיה, ואילו החלק השני כולל ארבעה קטעי קריאה באנגלית אשר בודק יכולת הבנה של טקסים מדעיים בפסיכולוגיה. הגוף האחראי על בחינת מתא"ם הינו המרכז הארצי לבחינות והערכה, אשר אחראי גם על בחינת הפסיכומטרי.

בחינת מתא"ם נוצרה בכדי לשמש ככלי מיון אחיד בין כל המועמדים, תוך שימוש במבחן מהימן וסטנדרטי. בשל מספרם הרב של מועמדים ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה, נוצר צורך בתנאי קבלה נוסף מלבד ציוני התואר הראשון בפסיכולוגיה, ואילו ראיונות קבלה אינם נחשבים למהימנים והוגנים במידה מספקת. בדומה לכל בחינה אחרת, לימודי קורס הכנה לבחינת מתא"ם מסייעים להכיר את מבנה הבחינה ומשפרים את הסיכוי לקבל ציון גבוה בבחינה אשר נחשבת למאתגרת וקשה במיוחד.

לימודי הכנה לבחינת המתא"ם - למה כדאי ללמוד בקורס ההכנה?

ישנם מספר גורמים אשר הופכים את בחינת מתא"ם לקשה במיוחד, ומצריכים לימודי קורס הכנה לבחינת מתא"ם. ראשית, צורת הבחינה שונה מבחינות רגילות במהלך לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה, משום שיש צורך בהבנה מחקרית מעמיקה ולא רק בידע נרחב. על מנת להצליח בבחינה יש ליצור אינטגרציה בין נושאים שונים תוך הדגמת חשיבה ביקורתית במקביל להבנת התמונה המחקרית השלמה, ויישום של הידע הנלמד על מנת להגיע לתובנות מקוריות.

מכשול מהותי נוסף בבחינת מתא"ם הינו לחץ הזמן, הנוצר עקב ריבוי השאלות יחסית לזמן המועט העומד לרשות הנבחנים. לימודי קורס הכנה לבחינת מתא"ם מקנים מיומנויות חשובות בתחום ניהול זמן נכון, ומסייעים להתמודד עם מכשלה זו. בנוסף, בחינת מתא"ם בוחנת את יכולות ההבנה של הסטודנטים, אך מתבססת על חומר קודם שנלמד במהלך לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון. עם זאת, החומר המופיע בבחינת מתא"ם מקיף יותר מהסילבוסים של לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה במרבית המוסדות האקדמיים, ומצריך לימודי קורס הכנה על מנת להשלים את החומר החסר.

קורס הכנה לבחינת מתא"ם - תכנית הלימודים בקורס

קורס הכנה לבחינת מתא"ם מורכב משלושה חלקים, כאשר כל חלק שונה באורכו בהתאם לדגשים הניתנים בו. החלק הראשון כולל לימודי ידע עיוני בסיסי, ובכלל זה סטטיסטיקה, שיטות מחקר, ומיומנויות בסיסיות בעבודה עם טקסטים מדעיים בפסיכולוגיה. חלק זה אורך ששה שבועות, ומסייע ברכישת והטעמת המיומנויות הבסיסיות הנחוצות לשם הצלחה בבחינת מתא"ם. שבועיים נוספים של לימודי קורס הכנה לבחינת מתא"ם מוקדשים לעיבוד מתקדם של החומר, ובכלל זה התמודדות עם פרק הטקסטים. השלב האחרון אורך אף הוא שבועיים, ומוקדש לתרגולים, סימולציות, ושכלול המיומנויות הנחוצות להצלחה בבחינת מתא"ם. אם אתם מעוניינים לשפר את סיכוייכם להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה, תוכלו להיעזר גם בלימודים בקורס אנגלית

שירות אישי חינם
לימודי הכנה למתא"ם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?