מוסדות לימודים
חרשן
חרשן
לימודי השלמה ושיפור לבחינות הבגרות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון

בחינת בגרות בכלכלה

להבין איך פועלים הכוחות בשוק

על מנת לקבל תעודת בגרות אין צורך לגשת לבחינת בגרות בכלכלה, אולם ישנם רבים המוצאים את הנושא מעניין ורוצים לעסוק בו גם במהלך לימודי תואר ראשון ושני. בחינת הבגרות בכלכלה מוצעת ברמה של 2 יחידות לימוד, כאשר רוב התלמידים בוחרים לשלב גם 3 יחידות לימוד נוספות מתחום מדעי החברה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בכלכלה - מידע כללי

בחינת בגרות בכלכלה איננה מהווה תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון, אולם בלימודי תחומים מסוימים כמו ניהול או כלכלה ידע מקדים מסייע במידה רבה. עם זאת, בגרות בכלכלה דורשת חשיבה מופשטת וכן יכולות מתמטיות גבוהות, ומשום כך מומלץ להצטרף לקורס הכנה לבגרות, המוצע ברוב מכוני ההכנה לבגרויות. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בכלכלה ובמדעי החברה, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בכלכלה ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בכלכלה. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בכלכלה נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי כלכלה אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בכלכלה מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בכלכלה - נושאי הלימוד

בדרך כלל לימודי הכנה לבחינת בגרות בכלכלה מקיפים נושאים דוגמת חשבונאות לאומית, שוק העבודה, אמצעי התשלום במשק, תקציב הממשלה, פונקצית הביקוש, גורמי הייצור במשק, מאזן התשלומים במשק, בנק מרכזי לעומת בנק מסחרי, שוק מוצר לעומת שוק תשומות, יתרון יחסי והתמחות, תופעת המחסור ועקומת התמורה, חוק התפוקה השולית הפוחתת, משקי בית ופירמות, התרחבות כלכלית, מדיניות מוניטארית, שיפור בידע טכנולוגי, קבלת החלטות במשק, מערכת הבנקים, אפשרויות הייצור, מסחר בינלאומי, פונקצית הייצור, ועוד.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בכלכלה - סיכום

בחינת הבגרות בכלכלה היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך מקלים על לימודי מקצועות מסוימים דוגמת לימודי חשבונאות או לימודי כלכלה לתואר ראשון. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בכלכלה גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בכלכלה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?