מוסדות לימודים
הקריה האקדמית אונו
הקריה האקדמית אונו
תואר ראשון במנהל עסקים
מיקום בארץ: קריית אונו, אור יהודה
המכללה האקדמאית ספיר
המכללה האקדמאית ספיר
לימודי תרבות, יצירה והפקה
מיקום בארץ: שדרות
המרכז האקדמי רופין
המרכז האקדמי רופין
לראות מעבר לאופק
מיקום בארץ: עמק חפר, מכמורת
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
מכללת רמת גן - לימודי האוניברסיטה הפתוחה
לימודי תואר ראשון בכלכלה
מיקום בארץ: רמת גן
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית גליל מערבי
תוציא מעצמך את המקסימום
מיקום בארץ: עכו
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
תואר ראשון רב תחומי בכלכלה ומנהל עסקים או מימון והשקעות
מיקום בארץ: עמק הירדן
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה
המכללה האקדמית תל חי
המכללה האקדמית תל חי
תואר ראשון בכלכלה וניהול
מיקום בארץ: תל חי
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
האקדמיה של הצפון
מיקום בארץ: עפולה

לימודי כלכלה

תואר ראשון בכלכלה

לימודי כלכלה זוכים לביקוש רב בשנים האחרונות, במיוחד על רקע השינויים המתחוללים בזירת הכלכלה המקומית והבין לאומית. לימודי תואר ראשון בכלכלה מקנים ידע מעמיק במגוון נושאים, ומאפשרים להשתלב בקשת רחבה של מקומות תעסוקה. לימודי תואר ראשון בכלכלה נוגעים בתחומי עניין מגוונים, וחוקרים את הדרכים בהן ניתן לנצל משאבים שונים בצורה היעילה ביותר על מנת לענות על צורכי האדם, תוך התחשבות בסביבה. למרות שחלק נרחב מהקורסים של לימודי כלכלה לתואר ראשון נוגעים בתחומים מתמטיים, וכוללים חקר משוואות וגרפים, הרי שהתחום בכללותו שייך לתחום מדעי החברה. לצד לימודי מקצועות ריאליים, תואר ראשון בכלכלה נוגע גם בתחומים מרתקים דוגמת ניהולמשפטיםפסיכולוגיהחשבונאות ועוד. מדע הכלכלה הינו עתיק יומין, אך בשנים האחרונות חלה עלייה בחשיבותו של תחום זה, לאור הפריחה במסחר הבין לאומי והתפתחות גופיים עסקיים מורכבים. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בכלכלה - מידע כללי

לימודי כלכלה לתואר ראשון חוקרים את השוק משתי זוויות בו זמנית, המקנות ראיית מבט כוללת המאפשרת הבנה טובה יותר של עולם הכלכלה. מיקרו כלכלה עוסקת בצרכנים, יצרנים ושווקים בודדים, ובודקת את הפעילות של פרטים במשק. לעומת זאת, מאקרו כלכלה חוקרת את כלל המשק הכלכלי, ובכלל זה משתנים כלכליים המשפיעים על התעסוקה והאבטלה, צמיחה, יציבות מחירים, מערכת הבנקאות, שוק הכסף ושוק המוצרים, מאזן התשלומים, פיתוח ואינפלציה, ועוד. תחום נוסף של לימודי כלכלה הוא תפקידן של רשויות המדינה השונות בתחום הכלכלי, ובכלל זה פיתוח תיאוריות ושיטות מחקר לשם קביעת מדיניות בשדה זה.

ללמוד תואר ראשון בכלכלה - מסלולי לימוד מבוקשים

ניתן ללמוד כלכלה במסגרת חד חוגית, או לשלב את הלימודים עם תחום אחר על מנת לרכוש ידע נוסף ולפתוח אפיקי תעסוקה חדשים. שילובים פופולאריים כוללים לימודי תואר ראשון בכלכלה ופסיכולוגיה, תואר ראשון בכלכלה וניהול, תואר ראשון בכלכלה וחינוך, תואר ראשון במדעי המדינה וכלכלה, תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה, תואר ראשון במינהל עסקים וכלכלה, תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה, תואר ראשון בסוציולוגיה וכלכלה, תואר ראשון במשפטים וכלכלה ועוד. 

לימודי כלכלה לתואר ראשון - תנאי הקבלה

תנאי הקבלה ללימודי הכלכלה כוללים בדרך כלל בגרות מלאה בציון גבוה, פסיכומטרי, רמה של 4 יחידות לימוד לפחות במתמטיקה, ואנגלית ברמה טובה. מתעניינים בלימודי תואר ראשון בכלכלה אשר אינם בדרישות קבלה מסוימות יכולים להשתלב בלימודי מכינה קדם אקדמית, או לשפר את הבגרות והפסיכומטרי באמצעות מכוני הכנה ייעודיים.

ללמוד כלכלה לתואר ראשון - תכנית הלימודים

תוכנית לימודי כלכלה לתואר ראשון עשירה ומרתקת, ומשלבת בין לימודי תיאוריה בתחום המתמטי ברמה הגבוהה ביותר, עם לימודים עיוניים בתחום מדעי החברה במגוון נושאים. לימודי כלכלת ישראל, מערכות מידע ניהוליות, אקונומטריקה, משפט מסחרי, מתמטיקה, תולדות המחשבה הכלכלית, כלכלת מזרח תיכון, כלכלת עבודה, תורת המשחקים, חקר ביצועים, מיסוי ניירות ערך ומכשירים פיננסיים, כלכלת אי ודאות, סטטיסטיקה, כלכלת משאבי אנוש, ניהול פיננסי, כלכלת רשתות, מיסוי בינלאומי, כלכלת עבודה, ביטוח ודיני מסים הם רק חלק מלימודי תואר ראשון בכלכלה.

לימודי BA בכלכלה - לימודים משתלמים

חשוב לציין כי תחום הכלכלה הינו דינאמי ומתפתח במהירות רבה, ועל כן מומלץ להמשיך ולהתעדכן במחקרים החדשים בתחום. תואר שני הינו אפשרות מבוקשת במיוחד, וניתן גם להתמחות בתחומים ספציפיים דוגמת תואר שני במנהל עסקים. מסלולי לימוד נוספים הינם לימודי מסחר במט"ח, אנליסטים והערכת שווי, יעוץ מס, או תעודת הוראה המאפשרת להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים.

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בכלכלה

האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת בן גוריון
טכניון - מכון טכנולוגיה חיפה
האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי חינם
לימודי כלכלה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?