מוסדות לימודים

בחינת בגרות בערבית

בגרות בשפה הרשמית הנוספת

על מנת לקבל תעודת בגרות תלמידי המגזר היהודי אינם צריכים לגשת לבחינת בגרות בערבית, אולם רבים בוחרים בלימודי שפה מרתקת ועשירה, הדומה במידה רבה לשפה העברית. בחינת הבגרות בערבית מוצעת במסגרת של יחידת לימוד אחת, וניתן להשלים להיקף של 3 או 5 יחידות לימוד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנה לבגרות בערבית - מידע כללי

בחינת בגרות בערבית איננה מהווה תנאי ללימודי תואר ראשון, אולם מקצועות מסוימים כמו לימודי מדעי הרוח או חלק ממדעי החברה דורשים שפה זרה נוספת, והצלחה בבחינת הבגרות בערבית במהלך התיכון תקל על לימודי תארים מתקדמים בהמשך. חשוב לציין כי רמת לימוד של 5 יחידות בערבית, בדומה לכל בחינת בגרות, מזכה בבונוס מסוים אשר משוקלל עם שאר הציונים, ומסייע בהשגת ציון ממוצע גבוה יותר בתעודת הבגרות הסופית.

קורס הכנה לבחינת בגרות בערבית ניתן למצוא כיום בכל מכון הגנה לבגרות או מכינה קדם אקדמית, וכמובן שאפשר גם לקחת שיעורים פרטיים לקראת בחינת הבגרות בערבית. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בערבית נערכים בדרך כלל בצורה של מרתון, כלומר מספר ימים מרוכזים הכוללים לימודי ערבית אינטנסיביים. לימודי הכנה לקראת בחינת הבגרות בערבית מוצעים גם בצורה של למידה בקבוצות קטנות לאורך כל השנה, שיעורי תגבור לקראת הבחינה, שיעורי עזר, או שיעורים פרטיים.

לימודי שיפור והשלמת בגרות בערבית - מבנה הבחינה והנושאים בבחינה

בחינת הבגרות בערבית בהיקף של יחידת לימוד אחת כולל ארבעה פרקים, ובהם הבנת הנקרא כולל קטע בלתי מוכר, הוכחת ידע אקטיבי של אוצר מילים, ידיעת הפועל, ותחביר. אוצר המילים הדרוש לשם הצלחה בבחינת בגרות בערבית בהיקף של יחידת לימוד אחת מתפרסם באתר אינטרנט של המפמ"ר לערבית, ומומלץ להתעדכן בחידושים האחרונים על מנת להתכונן לבחינה בצורה יעילה יותר. בדרך כלל בחינת הבגרות בערבית בהיקף של יחידת לימוד אחת כוללת אוצר מילים בסיסי ונושאים בתחביר כמו כינויי מושא וכינויי זיקה.

בחינת בגרות של 5 יחידות לימוד ערבית לבגרות כולל את הבחינה בהיקף של יחידת לימוד אחת, ובנוסף מבחן נוסף של 2 יחידות לימוד. מבחן זה כולל קטע בלתי מוכר מהעיתונות אותו יש לנתח מבחינה תוכנית ואת הפעלים שבו, וכן תרגום משפטים מעברית לערבית, השלמת מילים בתוך משפט, ועוד. בחינת בגרות של 5 יחידות לימוד ערבית לבגרות כולל את הבחינה בהיקף של יחידת לימוד אחת, את מבחן ההשלמה להיקף של 3 יחידות לימוד, וכן מבחן נוסף בהיקף של 2 יחידות לימוד אשר יחד משלימים להיקף של 5 יחידות לימוד בערבית. בחינה זו כוללת הוכחת בקיאות בהבנת הנקרא, ידיעת הפועל והתחביר, ביצוע משימות שונות על קטע קריאה, הבנה של לשון העיתונות, וכן כתיבה של חיבור בן שש שורות לפחות.

לימודים בקורס הכנה לבגרות בשפה הערבית - סיכום

בדומה לשאר בחינות הבגרות, גם בחינת הבגרות בערבית מוצעת בכמה מועדים, ולכן מי שאינו מסתפק בציון לו זכה יכול לשפר את הציון. בחינת הבגרות בערבית היא כאמור אינה הכרחית על מנת לזכות בתעודת בגרות, אך ידיעת שפה זרה מקנה מיומנות שימושית המסייעת בתחומים רבים, ובהם מסחר, טיול בחו"ל, ועוד. ניתן לגשת אל בחינת הבגרות בערבית גם לאחר התיכון, במסגרת אקסטרנית, ובמקרה זו מומלץ להיעזר במכוני הכנה לבגרויות על מנת לרענן את הידע ולשפר את הסיכוי לקבלת ציון גבוה.

שירות אישי חינם
בחינת בגרות בערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?