מוסדות לימודים

לימודי הכנת תיק עבודות

תעודת העשרה בהכנת תיק עבודות

הכנת תיק עבודות טוב היא אחד מהשלבים החשובים ביותר בקבלה לבית ספר לעיצוב על סוגיו השונים. תיק העבודות הוא זה שמייצג את הסטודנט לעתיד מול הבוחן, ותפקידו לעורר גירוי מחשבתי וויזואלי, כדי להבטיח את הקבלה למוסד הלימודים הנכסף.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הכנת תיק עבודות - מכינה לאמנות - מידע כללי

תיק עבודות טוב יכול לשפר את סיכוי הקבלה ללימודי תואר ראשון בתחומי לימודי אמנויות השונים, כמו עיצוב תעשייתי, צורפות, צילום, עיצוב גרפי ועוד. בישראל יש חוסר במוסדות איכותיים ללימוד אמנות, ובשל המקומות המועטים המלחמה על הזכות ללמוד היא קשה ומתישה. כל מוסד אקדמי שואף לקבל אליו את המועמדים המוכשרים ביותר, ומידה ההתאמה למוסד נקבעת באמצעי סינון מגוונים.

אמצעי הסינון של המוסדות האקדמיים השונים דומים, וכוללים ריאיון אישי והצגת תיק עבודות. חלק מהמוסדות דורשים ציוני בגרות ופסיכומטרי מסוימים, דרישות אלה בדרך כלל גבוהות באוניברסיטאות יותר מאשר במכללות השונות. עקב התחרות הקשה למוסדות האקדמיים אין די מקומות לימוד, וחלק מהמועמדים, על אף כישוריהם, עלולים שלא להתקבל.

בשל התחרות על מקומות הלימוד, מוסדות אקדמיים רבים מציעים לימודי מכינה, המהווים מעין לימודים מקדימים. במכינה הסטודנט נחשף לעולם האמנות והעיצוב ומקבל כלים להתמודדות עם תנאי הקבלה השונים. דגש רב ניתן על הכנת תיק עבודות מרשים ואיכותי, שמראה את היכולת והכישרון של המועמד, ויסייע בפילוס הדרך לקבלה ללימודים.

לימודי הכנת תיק עבודות - מכינת אמנות - מה לבדוק לפני שנרשמים?

מומלץ להשוות בין המכינות השונות להכנת תיק עבודות, משום שלכל אחת דרך לימוד שונה. דבר נוסף שיש לבדוק הוא רמת הסגל האקדמי ואיכות ההוראה, ומידת הסיוע הניתנת לסטודנט בהכנת תיק עבודות והכנה לראיון האישי. חלק מהמכינות הן של המוסדות האקדמיים המלמדים עיצוב, דבר היכול לשפר את תנאי הקבלה לאותו מוסד. דבר אחר שיש לבדוק הוא שכר הלימוד, שיכול להשתנות מאוד בין המוסדות השונים, ואפשרות לקבלת מלגה, או לימודים על חשבון הפיקדון הצבאי.

ללמוד במכינה לאמנות - הכנת תיק עבודות - תכנית הלימודים

במסגרת המכינה כל סטודנט מקבל ייעוץ והדרכה אישיים ממרצים מנוסים, אשר עוזרים בליטוש ושיפור העבודות הקודמות. מלבד זאת, לימודי המכינה מקנים לסטודנט כלים מקצועיים המאפשרים לו ליצור עבודות חדשות, מאחר שתהליך הכנת תיק עבודות איכותי הוא דינאמי, ותיק העבודות מתעדכן ביחד עם היכולות החדשות של הסטודנט לעתיד.

קורס הכנת תיק עבודות - איך להכין תיק עבודות?

היצירות בתיק העבודות יכולות להיות במספר דרכים, כמו תצלומים, רישומים, בגדים, מוצרים, כרזות ועבודות גראפיות, ציורים, עבודות קולאז', תכשיטים, או מודלים למוצרים. בדרך כלל תיק העבודות הוא בדו מימד ולכן כדי להציג עבודה בתלת מימד, כדאי לצלם את המודל ולהכניס רק את התמונה שלו בעת הכנת תיק העבודות.

בעת הכנת תיק עבודות יש לשים לב לפרטים הקטנים ביותר, ולהקפיד שהעבודות יוצגו במיטבן. ניתן להכין את תיק העבודות באופן ידני או ממוחשב, אולם יש לזכור שלכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, ועל הסטודנט לבחור את הדרך בה הוא בקיא ביותר. ניתן להוסיף לתיק העבודות חומרים במרקמים שונים, וכך ליצור חוויה חושית בלתי שגרתית, שתסיע ליצירת רושם חיובי על הבוחנים.

שירות אישי חינם
לימודי הכנת תיק עבודות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?