מוסדות לימודים
המכללה האקדמית בית ברל
המכללה האקדמית בית ברל
תוכניות מיוחדות
מיקום בארץ: כפר סבא
מכון לנדר בירושלים
מכון לנדר בירושלים
בית הספר לתיירות דרך ארץ
מיקום בארץ: ירושלים
המכללה האקדמית כנרת
המכללה האקדמית כנרת
לימודי תעודה ולימוד חוץ
מיקום בארץ: עמק הירדן
מפנה
מפנה
לימודי מורה דרך
מיקום בארץ: חוצות המפרץ - בקרבת חיפה והקריות, עכו ונהריה

לימודי הדרכת טיולים

תעודת העשרה בהדרכת טיולים

עולם התיירות מתפתח במהירות, ולימודי קורס מדריכי טיולים מקנים אפשרות להשתלב בתחום דינאמי ומאתגר, לעבוד בעבודה מרתקת ולקבל תגמול מתאים. תפקידם של מדריכי טיולים מגוון ומלא אחריות, וניתן להתפתח מבחינה מקצועית למקצועות רבים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס הדרכת טיולים - מידע כללי

רבים אוהבים לטייל בארץ ובעולם, ומי שמעוניין להפוך את האהבה למקצוע מרתק ומתגמל יכול לבחור בין לימודי קורס מדריכי טיולים בישראל, מדריכי טיולים בחו"ל, מלווי קבוצות בחו"ל, או מורי דרך בארץ. עם התפתחות התיירות בשנים האחרונות, והעלייה בחשיבותם של אנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים, נוצר ביקוש רב למדריכי טיולים בעלי ידע על מסלולי הטיול, מיומנויות ארגוניות לניהול הקבוצה, תקשורת בין אישית טובה, ויכולת הדרכה והפעלה.

לימודי קורס מדריכי טיולים מקנים ידע רב ומגוון במגוון נושאים, ובמקביל נותנים את הכלים המעשיים הדרושים לשם הדרכת קבוצה. על מדריך הטיולים להיות בקיא במבנה התיירות היוצאת בארץ ובעולם, להכיר את ההיסטוריה, האמנות, והמבנה החברתי והדתי של מדינות ברחבי העולם, לעבוד עם גורמי תיירות בארץ ובעולם, וכן להיות בעל כלים מעשיים לניהול קבוצות מטיילים. בשל כך, לימודי קורס מדריכי טיולים מתאימים גם למי שרוצה להעשיר את ידיעותיו ולהרחיב אופקים, ולא רק לאלה שרוצים לעבוד בתחום התיירות והטיולים.

לימודי הדרכת טיולים - מגוון אפשרויות לימודים

כיום ניתן לעבור קורס מדריכי טיולים בישראל, מדריכי טיולים בחו"ל, מלווי קבוצות בחו"ל ומורי דרך במגוון רחב של מכללות. לימודי הקורס אורכים בין חודשיים לשנתיים, בהתאם לתוכנית הלימודים, מידת ההעמקה, תדירות הפגישות ועוד. בעת בחירת מוסד לימודים מומלץ לבדוק את איכות סגל ההוראה, יוקרת המכללה והתעודה המתקבלת, מיקום גיאוגרפי ונגישות, וכן את גובה שכר הלימוד, איזה מלגות מוצעות, ומידת הסיוע של המכללה בשיבוץ לעבודה לאחר לימודי קורס מדריכי טיולים או מורי דרך.

ללמוד להיות מדריך טיולים - נושאי הלימודים

תוכנית הלימודים משתנה בהתאם למידת ההתמחות של הקורס, אך בדרך כלל לימודי קורס מדריכי טיולים כוללים קורסים בנושא דתות שונות, גיאוגרפיה עולמית ואזורית, הכנת תיק ההדרכה, בטחון ובטיחות בטיול, שיטות הדרכה, מבוא לאומנות ואדריכלות, המפה ככלי עזר למדריך הקבוצה, היבטים משפטיים ואחריות המדריך, ניהול כספים, יחסי גומלין בין המדריך למארגן הטיול, כללי אתיקה בעבודת מדריך טיולים, הגורם האנושי בטיול המאורגן, תקשורת בין אישית, דמות המדריך, וכן קורס עזרה ראשונה והחייאה.

לימודים מעשיים הינם חלק בלתי נפרד מלימודי קורס מדריכי טיולים ומורי דרך, וניתן דגש רב על תרגול והתנסות מעשית של הסטודנטים. בנוסף לכך, ניתנים כלים חשובים בתחום הפעלת מטיילים ומתודיקה, פתרון קונפליקטים, התמודדות עם מצבי לחץ, יחסי אנוש וניתוח אירועים בטיול. בנוסף לכך נערכים סיורים לימודיים ברחבי הארץ, ובמהלכן נלמדים נושאים דוגמת הדרכה באתרים מסוגים שונים, תצפיות, הפעלת קבוצה תוך כדי נסיעה באוטובוס, ומתודיקה של הדרכה.

קורס הכשרת מדריכי טיולים - מה עושים בסיום הלימודים? 

עם סיום לימודי קורס מדריכי טיולים הבוגרים זכאים לקבלת תעודת בוגר לימודי תיירות בתחום הדרכת טיולים מטעם המכללה בה למדו. ניתן להשתלב במגוון רחב של מקומות עבודה, דוגמת חברות טיולים, משרדי נסיעות, משרד התיירות, הדרכה במוזיאונים או בבתי ספר, חברות השכרת רכב, ועוד. עם זאת, לימודי קורס טיולים הם רק ההתחלה, ולמי שרוצה להתקדם בתחום מבחינה מקצועית ואישית מומלץ להמשיך ללימודי תיירות ומלונאות, לימודי מורה דרך מוסמך, או לימודי גיאוגרפיה, היסטוריה ואמנות לשם העשרת הידע.

שירות אישי חינם
לימודי הדרכת טיולים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?