מוסדות לימודים
הקמפוס האקדמי אחוה
הקמפוס האקדמי אחוה
אקדמיה מעשית
מיקום בארץ: איזור הדרום - סמוך לקרית מלאכי
מכללת אורנים לחינוך
מכללת אורנים לחינוך
הפקולטה לחינוך
מיקום בארץ: קריית טבעון

לימודי היסטוריה

תואר ראשון בהיסטוריה

היסטוריה הינה תחום מרתק, העוסק בחקר תופעות ותהליכים שאירעו במהלך ההיסטוריה, כדי להבין כיצד העבר משפיע על ההווה, ואילו לקחים ניתן להפיק לקראת העתיד. לימודי תואר ראשון בהיסטוריה מקנים השכלה נרחבת, החל מתקופת המצאת הכתב המסמלת את ראשית הציוויליזציה האנושית, ועד העידן המודרני.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה - מידע כללי

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה סוקרים תקופות רבות, וניתן להתמחות על פי תקופה או על פי אזור גיאוגרפי. חשוב לציין כי לימודי מזרח תיכון, לימודי היסטוריה של עם ישראל, ולימודי ארץ ישראל נחשבים למקצועות נפרדים, ואילו לימודי תואר ראשון בהיסטוריה מתמקדים בתרבות אירופה. בעת חיפוש לימודים ובחירת המוסד האקדמי המתאים ביותר, חשוב לבדוק היטב את תוכנית לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של המוסד הרלוונטי.

החלוקה לתקופות בעת לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כוללת את התקופה של העת העתיקה, ימי הביניים מהמאה הרביעית עד החמש עשרה לספירה, תקופת העת החדשה המוקדמת, ותקופת העת החדשה, כלומר מהמאה התשע עשרה עד ימינו אנו. החלוקה הגיאוגרפית של לימודי תואר ראשון בהיסטוריה היא היסטוריה של המזרח התיכון ודרום אפריקה, ולימודי היסטוריה ותרבות של המזרח הרחוק. לימודי ההיסטוריה של אירופה נקראים היסטוריה כללית, ורוב הסטודנטים בחוג לומדים תחום זה.

ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה - מסלולי הלימוד

בדומה למקצועות נוספים של לימודי תואר ראשון, גם לימודי היסטוריה לתואר ראשון מוצעים במסגרת חד חוגית, כלומר 96 שעות בתחום זה, ושאר השעות הנחוצות במסגרת לימודי חוג אחר. מסלול דו חוגי מאפשר לשלב את לימודי היסטוריה עם חוג נוסף, ובמקרה זה הסטודנט נדרש ללמוד כל מסלול בהיקף של 52 שעות. רבים בוחרים לשלב את לימודי תואר ראשון בהיסטוריה יחד עם לימודי גיאוגרפיה, לימודי בלשנות, לימודי מדעי הטבע או לימודי כלכלה, כדי להעשיר את מכלול הידע של הסטודנט, וגם לאפשר תחומי עיסוק רבים יותר. בכל מקרה, על כל סטודנט ללימודי היסטוריה ללמוד שפה זרה נוספת לאנגלית, דוגמת לימודי ספרדית, לימודי רוסית, לימודי צרפתית או לימודי יידיש. אפשרות פופולארית בקרב הסטודנטים היא שילוב הלימודים עם לימודי לימודי תעודת הוראה, דבר המאריך את לימודי התואר הראשון בעוד שנה, אך מאפשר לעבוד בהוראה עם סיום התואר.

לימודי היסטוריה לתואר ראשון - משך הלימודים והתעודה

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה אורכים שלוש שנים, ומזכים בתעודת תואר ראשון B.A בהיסטוריה כללית או היסטוריה של המזרח התיכון, בהתאם למגמת הלימוד. 

ללמוד היסטוריה לתואר ראשון - נושאי הלימוד

תוכנית לימודי תואר ראשון בהיסטוריה עשירה ומרתקת, וכוללת מניפה רחבה של נושאים. כל סטודנט נדרש לשיעורי מבוא על התקופות השונות, ולאחר מכן ניתן להתמקד בתקופה ספציפית. תולדות הנצרות, תולדות ארצות הברית, תולדות אמריקה הלטינית, רדיפות הנוצרים באימפריה הרומית, המצאת ההיסטוריה ביוון העתיקה, האצולה בימי הביניים, דמות האדם בימי הביניים, והיסטוריה אינטלקטואלית של אירופה בעת החדשה הם רק דוגמא קטנה להיצע הנושאים של לימודי היסטוריה לתואר ראשון.

לימודי היסטוריה - תואר ראשון - מה עושים בסיום הלימודים?

חשוב לציין כי לימודי היסטוריה לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע מעשי, ולכן מומלץ לשלב את הלימודים עם לימודי מקצוע נוסף לאפשרויות תעסוקה רחבות יותר. אפשרות נוספת היא להמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה או תואר שני בלימודי ארץ ישראל, ולהישאר באקדמיה בתור מרצים וחוקרים. מסלול נוסף הוא לימודי הדרכת טיולים, המאפשר לעסוק בהדרכת טיולים בארץ או בחו"ל או לימודי תעודת הוראה, אשר יאפשרו לכם להשתלב במערכת החינוך. 

אוניברסיטאות המציעות לימודי תואר ראשון בהיסטוריה

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע
האוניברסיטה העברית בירושלים
אוניברסיטת חיפה
אוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת בר אילן

שירות אישי חינם
לימודי היסטוריה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?